Obľúbené produkty

Prečo neustále chudneme? Zora Ochodnická pozná tajomstvo štíhleho a vitálneho tela aj po 50tke.

Existujú stretnutia, ktoré vás v živote niekam posunú, niečo dajú alebo dajú odpovede na otázku, ktorú ste si zodpovedať nevedeli. Mňa tak posunulo stretnutie s charizmatickou dámou, ktorú som síce z médií vnímala, ale doteraz nemala príležitosť stretnúť osobne.

Zoru Ochodnickú som stretla pred 2 mesiacmi. Dohodli sme si “kávu” v štýlovej košickej kaviarni. Vedela som, že ma čaká stretnutie s veľkou osobnosťou. Keď som Zoru videla v reále, skonštatovala som, že táto žena určite vie čo robí.  Jej výzor 35 ročnej ženy nie je teda žiadnou náhodou, alebo genetickou záležitosťou.

Zora Ochodnická má 2 dospelé deti, 50 rokov ale vyzerá na 35. Zaujímal ma jej príbeh, preto som zisťovala ako to do čerta robí:). Takú postavu jej môžu závidieť aj 20 ročné. Pleť bezchybná, telo pružné ako lusk a energia na rozdávanie. Hľadala som nedostatky(úplne márne, nič som nenašla), ale po 5 minútach som to vzdala a náš rozhovor sa posunul k faktom. Ako to teda robí a čo je za tým? 

ZORA OCHODNICKÁ. ŠTÍHLA  A MLADÁ AJ PO 50TKE

Zora hovorí: Aj keď cvičím celý svoj život, nedávno som musela prestať kvôli 3 vysunutým platničkám. Prognózy lekárov boli desivé. Napriek tomu som ich odmietla a dala sa dokopy sama vlastným cvičením.

Napriek môjmu zrelému veku sa vďaka princípom, ktoré som zozbierala dokopy nielen cítim, ale aj vyzerám mladšie. Mám dve krásne dospelé deti, ktorým som obrovským príkladom. Ak by ste chceli svojmu telu prinavrátiť jeho pôvodnú silu, energiu a vzhľad, je tu niečo, čo vás posunie do úplne novej dimenzie.

FAKTY O RETINOLE. PREČO POUŽÍVAM SÉRUM S RETINOLOM A PREČO JE NAJLEPŠOU VOĽBOU NA LIEČBU VRÁSOK A AKNÉ

SOM ZASTÁNCA NÁVRATU K PALEO, ČIŽE K ZÁKLADU !  

Všimli ste si , hlavne tí skôr narodení, že sme niekedy jedli rožky s maslom a lekvárom, pili kakao, na obed sme mali dukátové buchtičky alebo buchty na pare… a nemali sme žiadne súčasné problémy?

Viem, viem .. poviete si :“Áno, ale to sme boli mladí a mali sme veľa pohybu!“ Ale vtedy neexistovali skoro žiadne posilňovne, ktoré sú v dnešných časoch tak populárne a doslova preplnené.. takže pohyb by tam aj bol. My sme sa nezmenili, ani naše telá. To,  čo sa najviac zmenilo, je potravinársky priemysel.

Prišli rôzne umelé sladidlá, moderné náhrady stravy, kokteily, konzervačné látky, zlepšovače chuti a v neposlednom rade drogy, či novodobé lieky na báze drog. Toto všetko je vyrábané v laboratóriách a nepochádza to z prírody.  Sú to v podstate jedy a telo si muselo poriadne zvykať na takéto novinky. Keďže jed nie je súčasťou zdravého životného štýlu, telo sa s tým musí  vysporiadať a ochrániť hlavné orgány a tak sa snaží umiestniť tieto nežiadúce látky čo najďalej od nich. A aby sa stali neaktívne, musí ich nejako „zabaliť“ a to pretvorením do tukových buniek, odkiaľ tieto látky nebudú mať až taký zničujúci vplyv na organizmus. To však neznamená , že telo neutrpí. Fyzicky to bude deformácia tela a psychicky ani nehovoriac.

PREČO NEUSTÁLE CHUDNEME A SCHUDNÚŤ NEVIEME?

Chodí za mnou množstvo klientov, ktorí chcú schudnúť. Keď mi vysvetľujú, čo a koľko jedia, nedáva to logiku, že majú nadváhu. Prečo žena, ktorá sa snaží jesť šaláty, kuracie a sem tam cestoviny a na večeru len jogurt alebo niečo ľahké, nevie nijako schudnúť? Ako je to možné? Veď v podstate je celkom zdravo a neprejedá sa.

Pravda je práve v novodobých náhradách stravy a cukru a k tomu ak pridáte bežný cukor vo forme nejakého koláčika, tak máte pocit, že ste z toho hneď pribrali. A tak to vlastne aj je?

Je pravda, že som  doteraz nikdy nemusela držať žiadne diéty, ani sa trápiť hladom. Jediným mojim trápením bola permanentná únava, aj keď som dosť často cvičila. Nevedela som si vysvetliť ako je to možné, keď spím dostatočne veľa. Jednoducho ráno únava, poobede a ešte aj pred večerom. Niečo nebolo v poriadku. Výrok typu :“ po obede si treba zdriemnuť” už dávno nie je pravdivý. 

Je to len ukazovateľ, že v tele je prebytok cukru a telo si s tým nevie poradiť.

SLADKÉ  ROBÍ CHUŤ NA ĎALŠIE SLADKÉ !

Takže keď som sa pokúšala vylúčiť cukor, tak mi to vydržalo len chvíľu, ale hneď som mala abstinenčné príznaky. A potom sa to znova začalo… tak to išlo raz hore, raz dole…

TELO NIE JE KONTAJNER, JE TO ZATIAĽ JEDINÉ MIESTO, V KTOROM JE MOŽNÉ ŽIŤ, TAK DO NEHO NEHÁDŽTE TO ČO MU ŠKODÍ!!

PRAVDA O CUKRE

Každý z nás vie, že cukor nie je to najlepšie na ceste k pekne vytvarovanému, zdravému a vitálnemu telu.

Tak isto vieme aj to, že sa od neho priberá. Ale prečo? Ako sa to deje? Aj to ste si už možno prečítali niekde na internete. Ale čo ešte okrem priberania spôsobuje cukor v našom tele? Koľko ešte o ňom potrebujeme vedieť, aby sme ho konečne prestali konzumovať?

O drogách vieme dosť, aby sme sa im vyhli, ale prečo sa stále nájdu ľudia ktorí ich berú? O cigaretách vieme tak isto dosť a predsa je na svete veľa fajčiarov, o alkohole ani nehovoriac.

Kde je potom problém? Problém je hlavne vo falošných alebo nedostačujúcich správnych informáciách. Aj keď ich je dnes neúrekom, ako si správne vybrať?

AKO ZATOČIŤ S NEŽELANOU PIGMENTÁCIOU POKOŽKY. VYHNITE SA ŠKVRNÁM TOTO LETO!

AKO ZAČALA NAŠA ZÁVISLOSŤ NA CUKRE?

Nato treba zájsť trochu do minulosti. Zhruba pred 400 rokmi sa strava radikálne zmenila. Ľudia väčšinou jedli európske a ázijské jedlá ako napríklad celé jačmenné zrná, viacero  druhov proteínov, rôzne druhy pšenice a iné potraviny, ktoré možno neboli až tak výdatné, ale boli radikálne odlišné ako dnešná moderná strava, ktorú konzumujeme.

Ale s objavmi nových krajín prišli aj nové potraviny. Napríklad pokladom západnej Indie nebolo zlato, ale produkt z cukrovej trstiny: hnedý a biely cukor a jej objavením sa dostal po prvý krát aj k nám. Dovtedy sa  objavoval len v niekoľkých vzácne sa vyskytujúcich rastlinách a úľoch a bol príliš drahý na bežné konzumovanie.

Tak isto objavením Ameriky prišli na náš trh nové rastliny ako kukurica, zemiaky a iné sacharidy (cukry nachádzajúce sa v týchto potravinách). Skoro všetka táto potrava je väčšinou sacharidová, čo vlastne znamená nízko proteínová. Preto sa ľudská strava zmenila a zmena nastala hlavne v nadbytku cukru a sacharidov a neprítomnosti vysoko proteínovej stravy.

A s touto zmenou prišla aj únava a človek stratil akýsi elán života.

NAOZAJ NÁM CUKOR DÁVA ENERGIU?

Aj keď si  poniektorí myslia, že cukor je energia, alebo že cukor nám dodáva energiu, je to veľmi klamlivá vec. Áno, zdá sa, že nám dáva energiu, ale v skutočnosti to robí tak, že obíde – čiže pozastaví tvorenie vlastného cukru v tele, pretože telo si vie samo vytvoriť dostatok cukru z bielkovín, sacharidov, obilnín, strukovín, ovocia a zeleniny. Inak povedané, cukor v nadbytku obchádza základný mechanizmus tela, ktorý dokáže produkovať energiu.

Cukor v domnienke „vyrábať energiu „ tak robí iba na úkor fyzického zdravia, pretože cukor nebuduje telo, telo tento cukor iba spaľuje. Cukor nemá žiadne živiny ani stavebné látky, ktoré sú tak potrebné pre telo. Výsledkom prijímania prebytočného cukru a sacharidov je únava a čas strávený bez energie!

ČO NA TO SLADKÉ TYČINKY A SUŠIENKY?

Strava zo sladkých tyčiniek a sušienok môže vyzerať, že dodáva energiu do tela, ale v konečnom dôsledku je toho toľko, že to žiadne telo nedokáže spáliť a tak ten prebytok cukrov a sacharidov pretvorí do tukových buniek a uloží na „horšie časy“. Ale máme my vôbec niekedy horšie časy?

Ak chcete aby vám vaše auto čo najdlhšie vydržalo, budete mu dávať správny benzín a najlepší olej, že? A ako to bude s vašim telom? Dáte mu to, čo potrebuje? Dostatok proteínov, zeleniny a v menšom množstve strukoviny a obilniny? Alebo ho budete trápiť prebytkom cukrov a prebytkom sacharidov a tak sa vám  telo vypomstí únavou a priberaním.

OBNOVTE UBÚDAJÚCI KOLAGÉN V POKOŽKE, ELIMINUJTE VRÁSKY A CELULITÍDU S 3 VEDECKY OVERENÝMI METÓDAMI

NEŽIVTE BAKTÉRIE ALE TELO

Baktérie sa živia sladkým a tým pádom sa rýchlejšie rozmnožujú. Čím viac ich máme v tele, tým viac máme ich odpad – toxíny. A toxíny sú jedy, ktoré nám telo otravujú.

Som presvedčená, že máte dostatok informácií čo je zdravé a čo nie, na to nepotrebujete žiadnu vysokú školu. To čo najviac chýba, sú správne informácie a motivácia. Postavte si otázku, pre koho to robíte ? Prečo to robíte? Prečo sa chcete cítiť lepšie? Prečo chcete lepšie vyzerať ? Vaša odpoveď vám bude najlepšou motiváciou. Ja viem, že to dokážete. Ste silnejší ako si dokážete predstaviť.

Vyberte si! Je to len a len na vás.

Mojím mottom je : TELO JE VÁŠ SLUHA A NIE VÁŠ PÁN! Tak sa pridajte ku mne a budete sa cítiť skvele. Nedovoľte telu, aby vám rozkazovalo!

ZORA OCHODNICKÁ – motivačná trénerka a autorka cvičenia EFEKT a technológie reštartovania metabolizmu.

www.zora.sk

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011574845025

Kto je Zora Ochodnická?

Zora pochádza z Košíc, je motivačná, osobná trénerka a poradkyňa s dlhoročnou praxou v oblasti zdravej výživy, zušľachťovania a udržiavania zdravého a funkčného tela a energie.
Spolupracovala  so  známymi osobnosťami, medzi inými s hercami, spevákmi, politikmi, úspešnými podnikateľmi, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.
Pomohla viac ako 3000 ľuďom schudnúť a prinavrátiť im tak ich fyzickú a psychickú rovnováhu.
Je autorkou cvičenia EFEKT, ktoré bolo spolu so špeciálnou technológiou úspešne vysielané v reality šou SUPER TELO v Slovenskej televízii a špeciálnej technológie na reštartovanie metabolizmu.

Pôsobila v médiách ako  napríklad v Slovenskej televízii, televízii JOJ, káblovej televízii Kabel Plus a TV NAŠA , ako aj v FM rádiu, či KIKS rádiu, kde moderovala vlastné relácie a talk-show.

Viac videí nájdete na Youtube

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 452