Obľúbené produkty

Tvárová gymnastika

Pokiaľ túžite omladnúť, ubrať pár rokov bez toho, aby to vaša peňaženka pocítila, tak cvičenie tvárovej gymnastiky je tou správnou voľbou. Ukážem vám spôsob ako sa vyhnúť invazívnym zásahom a tešiť sa z benefitov pevných kontúr tváre, plnších pier a pevných líčok bez zdravotných rizík plastickej operácie. Cena kurzu, knižky alebo DVD cvičenia tvárovej gymnastiky predstavuje iba zlomok ceny plastickej operácie, zato efekt cvičenia je dlhodobý, narozdiel od umelých výplní.

Cvičením tvárovej gymnastiky nepodstupujete žiadne riziká. Chce to iba pravidelnosť a pevnú vôľu. Sme zvyknutí cvičiť, chodíme do posilňovne aby sme spevnili telo, mali pevné paže, štíhle nohy a pevné bruško. Ale zabúdame na svaly tváre. A práve tvár je to prvé, čo nás prezentuje. Tvárou robíme prvý dojem. Tvár rozhoduje, či sme sympatickí alebo nie. Nemusíme investovať do drahých kozmetických zásahov, stačí správna výživa, hydratácia, pozitívny prístup a správna dávka cvičenia tvárovej gymnastiky.

tvárová gymnastika

Tvárová gymnastika je súbor cvikov pre krásu, ktorými precvičujeme svaly tváre a ktorých výsledkom je:

  • pevnejšia kontúra brady
  • plnšie pery a líčka
  • eliminácia vrások
  • krajšia definícia krku
  • odstránenie dvojitej brady a vačkov pod očami
  • odstránenie nosoústnej ryhy alebo zmiernenie jej hĺbky
  • zvýšená produkcia kolagénu v pokožke, čo ma za následok vypnutie drobných vrások

Podstatou tvárovej gymnastiky je pohyb svalov, tým dochádza aj ku zlepšeniu prúdenia lymfy v oblasti tváre a krku. Pokožka sa rozjasní a prečistí. Bude jemnejšia, čistejšia a pružnejšia. Základom akéhokoľvek cvičenia tvárovej gymnastiky je napínanie a uvoľňovanie svalu. Sval sa nachvíľu odkrví a po uvoľnení sa doň nahrnie čerstvá okysličená krv so živinami. Opakované napínanie a uvoľňovanie svalov pri cvičení tvárovej gymnastiky podnieti v danom mieste regeneračný proces, čím sa sval spevní, vráti sa mu pružnosť a objem.

Ako to celé začalo?

Prvýkrát som začala praktizovať cvičenia tváre v USA. Písal sa vtedy rok 2005. Tvárovej gymnastike sa teda venujem už viac ako 10 rokov. Zdravie, cvičenie a správne stravovanie je mojou záľubou už dlhé roky, preto som sa rozhodla pre štúdium na Health Academy Australia, kde študujem antiage a výživové poradenstvo.

32 rokov, začínam…

Keď som mala 32 rokov, moja tvár vyzerala unavene. Uvedomila som si to, keď som šla jedného dňa do práce. Šla som okolo výkladu, pozrela som sa na vystavený tovar a odraz v skle ma trošku prekvapil. Zrazu som videla odraz, ktorý ma prekvapil. Už som nebola svieža, ani mladá, chýbala iskra a líčka boli prepadnuté. Netušila som kedy sa to vlastne stalo, ale uvedomila som si že starnutie začalo.

Na mojej pleti sa odzrkadlili známky a dôsledky prehýrených nocí aj nadmerného opaľovania. Samozrejme, skúšala som krémy, séra, masky, neinvazívne ošetrenia a tak ďalej. Efekt bol menej ako minimálny. Veľmi som chcela zmenu.

Fyzicky som sa síce cítila som fit, ale moja tvár hovorila niečo iné.  Napokon som sa dostala do bodu, keď som zistila, že ani ten najdrahší krém nedokáže spevniť uvoľnené kontúry tváre, nevyhladí nosovo ústne ryhy a uvoľnený krk.

Hľadala som spôsob, ktorý by bol prirodzený a bezbolestný. V tom čase som náhodou stretla cvičiteľku tvárovej gymnastiky. Spočiatku som on možnom úspechu pochybovala, no po týždni cvičenia som videla prvé výsledky. Absolútne ma presvedčili. Nuž a aj preto sa dnes tvárovej gymnastike venujem aktívne. Som presvedčená o tom, že pravidelné cvičenie tvárovej gymnastiky je jedinou účinnou a prirodzenou metódou prevencie tvorby vrások a cestou ku mladšej a žiarivej pokožke. Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodné nielen ako prevencia, ale aj ako liečba už povolených svalov tváre a krku.

Takže… Mám 32 rokov, ovisnuté viečka, chudé a stiahnuté líčka, pery sa mi pomaly zužujú. Starnem! Iste, čas nezastavím, no aspoň sa pokúsim znížiť mu rýchlosť. Presne tak som to vtedy cítila. Vyskúšala som teda metódu cvičiteľky tvárovej gymnastiky.

Hovorila som si: „Keď cvičenie funguje na tele, prečo by nemalo aj na tvári?“ Spravila som teda rozhodnutie – vybudujem si novú tvár, mladšiu, zdravšiu, sviežejšiu. Tak som teda začala, no a viditeľné zmeny na seba nenechali dlho čakať. Videla som ich ja aj ľudia z môjho okolia. Bolo to skvelé. Konečne som našla spôsob bezbolestný a efektívny spôsob ako vylepšiť svoju tvár.

Pohni tvárou, zmení Ti to život!

Nalejme si však čistého vína, nič nejde z večera do rána. Aj tieto zmeny si vyžadovali pravidelné cvičenie. Našťastie, nejde o nič náročné. Vyplazovať jazyk a usmievať sa zvládne predsa každý. Pravdaže, aj tu treba dodržiavať správnu techniku. Svoje bohaté skúsenosti a poznatky teraz posúvam ďalej. Pohni tvárou, zmení Ti to život! Dnes, vo veku 43 rokov sa cítim lepšie, ako kedykoľvek predtým. Často dostávam komplimenty a otázky typu ako to len robím? Odpovedám: „Jednoducho! A vy môžete urobiť to isté.“

Moja FaceFit tvárová gymnastika je totiž balzamom nielen pre tvár, ale aj pre dušu. Je to čas, ktorý strávite len sama so sebou. Je jedno koľko máte rokov, je jedno či ste žena alebo muž. Cvičenie tvárových svalov má presne taký istý význam ako cvičenie tela.

Čo knižka obsahuje?

Moja kniha sa zameriava na najviac problémové partie, a teda oči, ústa, pery, nasolabiálne záhyby, krk a bradu. Cvičiť môžete konkrétnu oblasť zvlášť, ale najlepšie je cvičiť tvár komplexne. Pokiaľ precvičíte celú tvár, výsledky sa ukážu skôr. V žiadnom prípade neupadnite do stereotypu. Necvičte stále to isté, cvičenie meňte, výber cvikov je pestrý. Väčšina cvičení má aj “pokročilú pózu”. V knižke si ale nájdete aj recepty, tipy a návody na rôzne séra a masky.

DVD 6 týždňový program podľa Ivety

6 týždňový DVD kurz tvárovej gymnastiky sa skladá z dvoch fáz.

Prvá fáza cvičenia tvárovej gymnastiky je regeneračná. V tejto fáze dochádza k regenerácii svalových štruktúr a buduje sa nové svalové tkanivo. Absolvujete presne 10 cvičení.

Druhá fáza cvičenia tvárovej gymnastiky je intenzívna. V tejto fáze sa formuje svalstvo tváre a krku. Absolvujete 30 krátkych cvičení.

Tretia fáza cvičenia tvárovej gymnastiky je kombináciou prvých dvoch fáz. Tretia fáza tvárovej gymnastiky nasleduje po odcvičení prvých dvoch fáz. Táto fáza je už fáza doživotná. Je to akási kombinácia oboch fáz. Cvičím už skoro denne, vyberiem si 10 cvikov na celú tvár, odcvičím zhruba 10 opakovaní s výdržou 5 až 7 sekúnd, kým ma nezačne sval trošku páliť a na konci každého cviku pridám 30 krátkych 1 sekundových pulzov.

Počas celého cvičenia tvárovej gymnastiky podrobne vysvetľujem techniku cvičenia a venujem zvýšenú pozornosť podrobnej a názornej inštruktáži jednotlivých cvikov tvárovej gymnastiky, aby sa predišlo technickým chybám. Výber cvikov na DVD FaceFit tvárová gymnastika je pestrý, precvičíte celú tvár a dekolt, so zameraním na najčastejšie problémové partie.

Moji klienti napísali

Jitka

Chtěla bych velmi poděkovat Ivetce za její báječnou knihu o obličejové gymnastice….já osobně cvičím pravidelně a opravdu se cítím skvěle a dokonce i okolí mi říká jak vypadám dobře….všem ženám jen doporučuji a velmi se těším na kurz v Praze určitě se zúčastním…Ivetko jste báječná žena a ještě jednou veliké poděkování za to jak nás ženy děláte krásnější a sebevědomější.

Zuzana

Zuzka začala cvičiť iba pred 3 týždňami, evidentne sa jej spevnila kontúra tváre, líčka, eliminovali vrásky pod očami a zjemnila nosovoústna ryha. Tu je jej správa:

Dobrý deň Ivetka, ja by som sa Vám chcela ešte raz veľmi pekne poďakovať. Knižka je fantastická a aj Vaša stránka. Poctivo cvičím skoro mesiac každý deň. Ani sa mi nechcelo veriť, že človek môže mat svalovicu aj na tvári. Konečne vyzerám sviežo, nemám prepadnuté líca, oči nie sú tak unavené. Majte sa krásne a prajem ešte veľa úspechov. Prikladám aj fotky pred a po. Teraz si konečne môžem povedať, že na 37 rokov to nie je až tak zlé :))

Janka

Od 12 rokov sa trápim s akné. Nepomohlo mi nič, iba antikoncepcia (z tej som dostala v 2000 trombózu PHK) a potom liečba (a to mi veľmi vysušovalo pokožku tela aj vlasov) a teraz – odkedy cvičím tvárovú gymnastiku sa (okrem pôvodného zámeru spevniť tvár) odrazu zlepšil aj stav mojej pokožky. Vysvetľujem si to tak, že cvičením sa prekrvujú všetky úrovne kože a svaly, preto tam tie naplavené usadeniny nemajú šancu, proste “odplávajú” krvou preč. Nie som odborník, tak len tak laicky som to popísala, ale verím, že ste ma pochopili. S mastnou pokožkou sa už nejako dá vysporiadať, aj maskovať make -upom, púdrom, ale tie boľavé vriedky, to je niečo strašné. Tých sa zbaviť je veľmi príjemný pocit. Ešte raz ďakujem.

Tatiana

Mám pár hodín tohto kurzu za sebou a musím povedať , že som nadšená. Najmä, keď aj ľudia okolo mňa vravia že som “iná“ Teším sa na výsledky po ďalších hodinách cvičenia :):). Som rada, že som sa pre kurz rozhodla, je to investícia do budúcna a nie sú to vyhodené peniaze.

Sylvia

Práve som v strede intenzívneho cvičenia – mala som spadnuté líca, ovisnuté kútiky. Skrátka celá na nič a strhaná. Včera som dostala kompliment, že vyzerám šťastnejšie a krajšie. Teším sa o to viac, že kompliment som dostala od nie priateľskej ženy. Každému odporúčam, naozaj som veľmi spokojná.

Katka

Zdravím Ivetka. Cvičím poctivo. Naozaj veľmi pekne ďakujem za stránku a všetky informácie. Pre mňa boli dôležitejšie líčka, lebo som ich mala spadnuté a teraz mam také dve buchtičky. Tiež trošku experimentujem, pridávam si cviky. Naša rodinná fotografka ma fotí a moju rodinu takých 6 rokov, ona je môj najväčší fanúšík, lebo tento rok moje fotky vôbec neretušovala:) Tak sa z toho teším, pomohla ste mi veľmi. Robíte super prácu pre nás ženy a hlavne za málo peňazí.

Silvia

Pred pár rokmi mi diagnostikovali v hlave nádor. Pri operácii som prišla o sluch na jedno ucho a ochrnula mi pravá časť tváre. Bolo pre mňa veľmi ťažké takto vyzerať. Pareza sa dala akotak doporiadku, ale tí ktorí ju majú alebo mali vedia, že to už nikdy nebude úplne v poriadku. Začala som vidieť, že mám rozdiely medzi pravou a ľavou časťou tváre a ako to už býva, vekom tvár stráca pevnosť, ochabuje a ja som sa bála, že tie rozdiely budú ešte väčšie. Našla som reklamu na tvárovú gymnastiku a potešilo ma to, možno to bude moja záchrana. Zúčastnila som sa kurzu a bolo super, Ivetka je fakt profík a vyzná sa. Cvičím rok a pol s jednou dlhšou prestávkou, pretože sa mi narodilo bábätko a dalo mi dosť zabrať. Videla som, že sa to zhoršuje tak som začala znova. Cvičím poctivo, snažím sa každý večer. Možno na fotke rozdiel až tak nevidno, ale dvihli sa mi líčka a rozdiel medzi oboma polovicami až taký nie je.

Pre koho

Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodnou voľbou pre každého. Tvárová gymnastika je prirodzenou a najlacnešou metódou predchádzania tvorby vrások, udržaniu mladej a zdravej pokožky čo najdlhšie, ako aj vhodnou voľbou pre tých, ktorých cieľom je spevnenie kontúr tváre a krku, eliminácia vráskok, dvojitej brady a vačkov pod očami.

Neexistuje spodná ani horná veková hranica, kedy začať s cvičením tvárovej gymnastiky. Už vo veku 25 rokov dochádza k pomalej, ale zato nezvratnej erózii svalov a pokožky na tvári a celom tele. Tvár nám začína ochabovať, pomaly a nepatrne. Je to pomalý proces, ktorý sa bohužiaľ nedá zastaviť, ale dá sa výrazne spomaliť. Čím skôr začnete s prevenciou v podobe cvičenia tvárovej gymnastiky, tým lepšie pre vás.

Špeciálne tvárové cvičenie tvárovej gymnastiky nie je obmedzené vekom, nikdy nie je privčas ani neskoro, nezáleží ani na pohlaví, je vhodné aj pre mužov.

Všetky produkty tvárovej gymnastiky FaceFit si kúpite

https://antiage.sk/kategoria/tvarova-gymnastika/