Obľúbené produkty

Recenzia Crystal Retinal 10 od Medik8. Retinol alebo retinaldehyd? Čo je účinnejšie?

 

Recenzia Crystal retinal Medik8

Je retinaldehyd proti vráskam účinnejší a rýchlejší ako retinol?

Dnes som sa rozhodla otestovať a urobiť recenziu na populárne sérum s retinalom Medik8 Crystal Retinal 10. Všade počujeme o retinole, ale v poslednom čase pribudol aj nový brat retinadehyd. Počuli ste z o tkzv. rýchlom retinole? Ako to teda s retinolom je a čo je vlastne retinaldehyd? 

Je vláda retinolu na konci? je lepší retinol alebo retinaldehyd?

Až doteraz nie, iný retinoid zatiaľ nepreukázal rovnakú účinnosť. Všetky ostatné produkty ktoré som vyskúšala dostupné v obchode alebo lekárni, boli príliš jemné alebo nestabilné a nedokázali zatočiť s vráskami tak, ako retinol.  

Tieto dni sú však už za nami.

Predstavujem vám retinaldehyd, formu vitamínu A, ktorý sľubuje rýchlejší účinok ako retinol a navyše – bez podráždenia!  Zdá sa vám to príliš dobré, aby to bola pravda? Testovala som Medik8 Crystal Retinal 10 niekoľko týždňov a zistila som nasledovné:  

Na to, aby bol retinol v boji proti vráskam efektívny, musí sa zmeniť na kyselinu retinovú nasledovne:

Retinol → Retinaldehyd → Kyselina retinová

Vidíte to sami – ak budete od začiatku používať retinaldehyd, ten sa zmení na kyselinu retinovú v jednom kroku, a to je rýchlejšie ako v prípade retinolu. Čím kratšia je táto cesta, tým lepšie sú účinky.

A toto všetko je podložené aj vedou:

1, Štúdia z roku 1999 zistila, že retinaldehyd má mnoho účinkov na fotostarnutie a je porovnateľný s  tretinoínom(liek na predpis). Redukuje UVA poškodenie, podporuje tvorbu kolagénu a obnovuje elastínové vlákna.

2, Štúdia z roku 2005 potvrdila schopnosť retinaldehydu  podporovať tvorbu kolagénu a jeho zvýšený účinok, ak je skombinovaný s antioxidantmi.

3, Štúdia z roku 2013 dokázala schopnosť retinaldehydu bojovať proti tmavým škvrnám a redukovať koncentráciu melanínu v pokožke.

4, Štúdia z roku 2002 zistila, že retinaldehyd má antibakteriálne vlastnosti a zabíja P.Acnes – baktériu spôsobujúcu vznik akné.

5, Podľa štúdie z roku 2014 je retinaldehyd v kombinácii s kyselinou glykolovou efektívny pri ošetrení mierneho až stredného akné aj počas slnenia a bez dráždenia pokožky.

Aby sme to zhrnuli: retinaldehyd

  • odstraňuje vrásky,
  • tmavé škvrny
  • a akné – rovnako ako retinol, iba rýchlejšie.

Crystal Retinal Medik8 navyše obsahuje mikroenkapsulovaný retinaldehyd.

Mikroenkapsulácia je technológia uvoľňujúca retinaldehyd do pokožky postupne počas niekoľkých hodín, čím je jemnejší a vhodný aj pre citlivú pokožku.

Je Crystal teda lepší ako klasický retinol?

Retinaldehyd účinkuje, ale chce to čas. Vrásky sa nevytvorili za deň a rovnako za deň ani nezmiznú.

Medzitým používajte niečo, čo vašu pleť napumpuje tak, aby sa jemné linky zmiernili. To je práca pre zvláčňujúcu kyselinu hyalurónovú. Tá priťahuje vlhkosť zo vzduchu na pokožku, ktorá je tak napumpovaná po celý deň. Okrem toho hĺbkovo hydratuje pleť a dodáva jej krásny jas, pretože je schopná pritiahnuť až tisíc násobok svojej váhy vo forme vody.

Recenzia Crystal retinal Medik8.Výsledky testovania 

Medik8 Crystal Retinal 10 je ľahké, má oranžovú textúru, jednoducho sa rozotiera a rýchlo absorbuje. Mesačné používanie má podobné výsledky ako retinol: po niekoľkých dňoch bola textúra mojej pleti jemnejšia. Veľké póry mojej T-zóny sa stiahli a pokožka nadobudla krásny jas.

A čo vrásky? Zmizli za mesiac?

Buďme úprimní, o 4 týždne neuvidíme ich masívnu redukciu. Retinaldehyd, ako aj iné retinoidy, potrebuje čas a pravidelnosť. Výsledky sa potom dostavia.

Dôležitá je aj jeho sila, čím vyššia je koncentrácia, tým rýchlejšie účinkuje. Medik8 Crystal Retinal 6 má 0.06%-ný stabilizovaný retinaldehyd, produkt Crystal Retinal 10 rovnakej značky má 0.1%-ný stabilizovaný retinaldehyd.

Vždy je dobré začas pomalšie, nižšou koncentráciou a postupne pridávať. 

Čo ak máte suchú pleť

Ak však máte suchú pokožku, nebude to na jej zvláčnenie stačiť. Aplikujte nejaký olej na vrch retinaldehydu, aby ste jej dodali extra vláčnosť počas noci. Ja obľubujem Medik8 Advanced night restore.

Čo ak máte citlivú pleť

Ak máte citlivú pokožku, alebo jednoducho nechcete riskovať vedľajšie účinky retinolu (šupinatosť a olupovanie pokožky), retinaldehyd je pre vás tá správna alternatíva. Starostlivosť doplňte o Ultimate recovery od Medik8. Obsahuje zvláčňujúce zložky, výťažky zeleného čaju a arniku na skľudnenie pleti.

Moje hodnotenie MEDIK8 CRYSTAL RETINAL 10

Ľahké, má oranžovú textúru, jednoducho sa rozotiera a rýchlo absorbuje. Obsahuje mikroenkapsulovaný retinaldehyd na zjemnenie textúry pokožky, zosvetlenie jej vzhľadu a zmiernenie vrások, tmavých škvŕn a akné. Zvláčnenie však nie je dostatočné. Budete potrebovať zvláčňujúce zložky spomenuté vyššie.

Plusy

  • Ľahká a rýchlo sa absorbujúca textúra
  • Zjemňujúci a zosvetľujúci efekt
  • Sťahovanie veľkých pórov
  • Zmiernenie vrások, tmavých škvŕn a akné pri pravidelnom používaní

Mínusy

Nedostatočné zvláčnenie a vyššia cena. Preto k nemu potrebujete jednoznačne zvláčňujúci krém.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451