Obľúbené produkty

Skin cycling, tajomstvo krásnej pleti – návod

Ak ste na Instagrame alebo TikToku, iste ste zaregistrovali pojem Skin Cycling, ako novú metódu omladenia pokožky. Mnoho influencerov prisahá na tento systém a už sa stal populárnym aj u mnohých mojich priateľov. Je jasné, že Skin Cycling je metóda populárna, ale čo vlastne znamená a kedy by ste ho mali vyskúšať.

Napriek svojmu názvu „Skin Cycling“ neznamená že musíte cvičiť. .:)Je to vlastne názov spôsobu, akým sa produkty aplikujú na pokožku

„Namiesto aplikácie rovnakých produktov každý deň, pri Skin Cyclingu máte aj dni odpočinku “

vysvetlenie dermatológa

Dermatológovia už dlho odporúčajú prerušované alebo striedavé používanie aktívnych zložiek, hovorí Joshua Zeichner, MD, riaditeľ kozmetického a klinického výskumu v dermatológii v nemocnici Mount Sinai v New Yorku.

Prečo sa teda skin cycling – beauty trend dostáva do popredia práve teraz? Možno mu pomohol chytľavý názov, alebo si možno ľudia uvedomujú, že naša pokožka, rovnako ako zvyšok nášho tela, potrebuje odpočinok.

“Najmä počas pandémie ľudia experimentovali s vrstvením produktov starostlivosti o pleť ktoré niekedy dráždili a poškodzovali ich pokožku,” hovorí Dr. Bowe. “Okolo toho, ako vrstviť aktívne zložky, je toľko zmätku. … Najmä na sociálnych médiách sú odpovede všade avýsledkom môže byť podráždená pleť

Dr.Bowe

Čítajte ďalej a nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o tejto účinnej metóde aplikácie účinných látok

Čo je Skin Cycling?

Skin Cycling je rutina starostlivosti o pleť, ktorá umožňuje „dni odpočinku“ počas týždňa, aby sa vaša pokožka mohla po použití určitých produktov sama regenerovať. To môže pomôcť zabrániť podráždeniu a zápalu.

Čo budete potrebovať:

  • Exfoliátor (ako kyselina glykolová alebo kyselina salicylová)
  • Retinoid (napríklad retinol alebo retinaldehyd)
  • Hydratačný prostriedok (rozhodnite sa pre krém bez vône, navrhuje Americká akadémia dermatológie alebo AAD)

odporúčam


S týmito ingredienciami v rukách je všetko otázkou načasovania.

„Klasický režim skin cyclingu pleti je cyklus štyroch nocí – prvý je exfoliačný večer, druhý je retinoidný a tretí a štvrtý sú regeneračné noci, potom cyklus zopakujete,“ vysvetľuje Bowe. Váš dermatológ môže navrhnúť variácie metódy v závislosti od toho, ako vaša pokožka reaguje.

Ako funguje Skin Cycling a návod ako na to

Noc č. 1: Exfoliácia
V túto noc sa očistíte a osušíte a potom urobíte peeling, ktorý podľa AAD odstráni odumreté kožné bunky z povrchovej vrstvy pokožky.

Na tento krok je dobrý dôvod: „Vaše ostatné produkty budú fungovať efektívnejšie, pretože dokážu preniknúť hlbšie do pokožky kontrolovaným a predvídateľným spôsobom,“ hovorí Bowe. Potom budete chcieť zvlhčiť.

Rýchle varovanie: Zatiaľ čo niektorí ľudia hovoria, že exfoliácia zlepšuje vzhľad ich pokožky, ak to robíte nesprávne – napríklad príliš často – môže to viesť k začervenaniu a podráždeniu, varuje AAD. Ďalší tip: Bowe uprednostňuje chemické exfolianty, ktoré sú podľa nej šetrnejšie ako fyzické peelingy.

Noc č. 2: Retinoidy
Táto noc je zameraná na retinoidy, čo sú deriváty vitamínu A, ktoré môžu pomôcť znížiť výskyt jemných liniek a vrások, poznamenáva Harvard Health Publishing. Patria sem lieky na predpis, ako je tretinoín, a jemnejšie, voľne predajné produkty, ako je retinol.

“Retinoidy sú jednou z účinných zložiek, ktoré môžete zahrnúť do rutiny cyclingu” hovorí Bowe. Môžu byť veľmi dráždivé, keď ich prvýkrát aplikujete na pleť. Pred aplikáciou nezabudnite očistiť a osušiť pokožku. Pre tých, ktorí sú obzvlášť citliví na retinoidy, je dobré pred nanesením retinoidu najprv navlhčiť citlivé oblasti, ako sú časti pod očami a kútiky nosa hydratačným krémom. A ak je vaša pokožka stále suchá, môžete ju znova hydratovať po použití retinolu.

Noci č. 3 a 4: Regenerácia
Obdobie zotavenia, zvyčajne tri a štyri noci. Je posledným krokom. V noci keď sa pleť regeneruje sa zdržíte exfoliačných kyselín a retinoidov a dáte svojej pokožke šancu na zotavenie. Budete sa chcieť zamerať na výživu kožného mikrobiómu a opravu kožnej bariéry, takže myslite na: hydratáciu a vlhkosť a vyhýbajte sa akýmkoľvek dráždivým zložkám.

Pred nanesením hydratačného krému si očistite pokožku a na tieto noci si pleť nemusíte sušiť – je v poriadku nechať pokožku trochu vlhkú. Pred hydratačným krémom môžete tiež použiť hydratačné sérum.

Odporúčané doplnkové produkty

Ako často opakovať postup?

Pokiaľ ide o to, ako dlho musíte pokračovať v praxi skin cycling, dermatológ hovorí, že môžete opakovať a upravovať režim cyklu pokožky v priebehu času. Môže sa používať nepretržite v závislosti od toho, ako vaša pokožka reaguje na „aktívne“ zložky, ktoré aplikujete,.

Jedno dobré pravidlo: Pokiaľ ide o vašu rutinu, či už ste na metóde skin cyclingu alebo inak, pravidelnosť je dôležitejšia ako frekvencia. Produkty sú oveľa účinnejšie, keď sa používajú pravidelne, aj keď ich nepoužívate denne.

Ako môže prospieť vašej pokožke?

Táto metóda môže mať množstvo výhod – tu je niekoľko.

Skin Cycling môže pomôcť zregenerovať vašu kožnú bariéru

Zdravá kožná bariéra je nevyhnutná nielen z kozmetického, ale aj zdravotného hľadiska. Kožná bariéra vás chráni pred infekciou, silnými chemikáliami a alergénmi. Výskum skutočne naznačuje, že narušená kožná bariéra môže hrať úlohu pri príznakoch celého radu kožných ochorení, od akné po ekzém alebo atopickú dermatitídu.

Nadmerná exfoliácia a používanie silných retinoidov môže poškodiť túto bariéru (vedie k začervenaniu a podráždeniu), ale práve tu prídu vhod dni odpočinku. „Regeneračné noci, ktoré sa zameriavajú na výživu kožnej bariéry, zmenili hru pre mnohých mojich pacientov,“ hovorí Bowe.

Skin Cycling pokožky môže znížiť negatívne vedľajšie účinky produktu

Cieľom skin cycling -u pokožky je zníženie vedľajších účinkov mnohých aktívnych zložiek – čím menej často používate produkt, tým menšia je šanca na vedľajší účinok. Odporúča aplikovať retinol medzi dve vrstvy hydratačného krému, aby sa zabránilo podráždeniu.

Skin Cycling môže pomôcť chrániť pokožku pred sezónnymi problémami

„Noci na zotavenie sú obzvlášť prospešné na jeseň, pretože vzduch je čoraz suchší a chladnejší,“ hovorí Bowe. Podľa Mayo Clinic môže chladné, veterné a suché podnebie spôsobiť suchú pokožku a zhoršiť určité kožné ochorenia, ako je ekzém. Skin Cycling pokožky môže v prvom rade pomôcť zabrániť vysychaniu pokožky, takže vaša pokožka môže potenciálne lepšie zvládať vonkajšie vplyvy.

Možné vedľajšie účinky Skin Cyclingu

Skin cycling môže pomôcť predchádzať potenciálnym vedľajším účinkom aktívnych látok , ako sú exfolianty a retinoidy, pretože dni odpočinku dávajú vašej pokožke šancu na opravu.

Ale ak ešte nepoužívate retinol, môžete zaznamenať vedľajšie účinky, hlavne dni keď začnete. Retinol je bežná zložka, ktorá v úvode môže spôsobiť suchosť, podráždenie a začervenanie. Podľa Cleveland Clinic môže retinol spôsobiť, že budete náchylnejší na spálenie, takže opaľovací krém je ešte dôležitejší ako zvyčajne. Tieto vedľajšie účinky sa zvyčajne zmierňujú, keď sa vaša pokožka na retinol adaptuje.

Pre ľudí s citlivou pokožkou Bowe navrhuje použiť najprv hydratačný krém na potlačenie potenciálneho účinku retinoidov, najmä v citlivých oblastiach, ako sú okolie očí a kútiky nosa, úst a krku. Keď si vaša pokožka zvykne na retinoid, odporúča obrátiť poradie a aplikovať najskôr retinoid a potom hydratačný krém.

“Opäť chcete použiť hydratačný krém na opravu kožnej bariéry, ktorý nedráždi pokožku ani neprivádza retinoid príliš hlboko do pokožky, aby vyvolal zbytočné podráždenie,” hovorí Bowe.

Čo si myslia dermatológovia o skin cycling?

Pre Bowea bola spätná väzba na Skin Cycling kože v drvivej väčšine pozitívna.

Napriek tomu Skin cycling nemusí byť metóda vhodná pre ľudí, ktorí chcú ohromné výsledky. Skin cycling je metóda vhodná pre začiatočníkov alebo ľudí s citlivou pleťou. Ak už ste skúsené, tak svoje retinoidy a kyseliny používajte kľudne častejšie.

Pridajte sa k nám na facebook a sledujte nové trendy omladenia

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451