Obľúbené produkty

Recenzie na najlepší retinol krém – skúsenosti

Krémy proti starnutiu prichádzajú a odchádzajú, ale zlatým štandardom zostáva jedna zložka: retinol.

Krémy proti starnutiu prichádzajú a odchádzajú, ale zlatým štandardom zostáva jedna zložka: retinol. Retinoly sú odvodené od vitamínu A sa bezpečne používajú od 70. rokov minulého storočia. Ale čo to vlastne retinol je, ako funguje a mali by ste do svojej kozmetickej rutiny začleniť retinolový krém aj keď nemáte vrásky?

Čo je to Retinol?

Retinol je získaný z vitamínu A. Najznámejším retinolovým výrobkom je Retin-A, ktorý bol schválený FDA v roku 1971 ako recept na liečbu akné. Ale keď účastníkom štúdie pupienky mizli, začali vidieť ďalšie výhody tejto zložky. Jemné linky zmizli, pigmentové škvrny vybledli a textúra pokožky vyzerala hladšie. Dokonca aj póry vyzerali menšie.(to už znie dobre že?) Pleť vyzerala lepšie, rozjasnená a žiarivejšia. Znie to ako zázračný produkt? Aj keď neexistuje nič také ako zázrak, retinoly sa tomu veľmi približujú. Alebo inak povedané- retinol je  doteraz najlepší produkt proti starnutiu, ktorý je možné kúpiť za peniaze a ktorý nie je možné podať injekčne.

Najlepší očný krém Retinol

Najlepšie krémy s retinolom

Od debutu Retin-A si retinoly našli cestu cez pult, v drogériách a na oddeleniach líčidiel vo výrobkoch, ktoré obsahujú vysoké dávky retinolov v bezpečných, ale účinných prípravkoch. Retinoly považujte za viacúčelové a jeden z najťažšie pracujúcich produktov vo vašom arzenáli krásy.

Čo robí Retinol?

Retinoly  jemne exfoliujú pokožku, zbavujú ju starých kožných buniek a vytvárajú nové, čo má za následok novú, sviežu pokožku s hladkou textúrou. Pomáhajú tiež zmenšovať póry a zvyšovať výmenu buniek vo vnútri pórov, čím sa znižuje pravdepodobnosť upchatia nečistotami a mazom. Retinoly pôsobia tak, že stenčujú vrchnú vrstvu pokožky a zahusťujú hladšiu druhú vrstvu (epidermis), vďaka čomu vyzerá pokožka pružná a pevná.

Ale možno najväčší účinok retinolu je, že pomáha zvýšiť produkciu kolagénu. Pokiaľ ide o riešenie prejavov starnutia, kolagén je kľúčový, pretože dodáva koži pružnosť a pevnosť. Berte to ako podpornú štruktúru pokožky a nezabúdajte, že tvorba kolagénu sa v 30. rokoch začína znižovať.

Môžete si byť isté, že retinol pomáha. Od roku 1930. kedy bol objavený prebehli stovky štúdií kde každá potvrdzuje tieto slová. Ja za každých okolností používam sérum s retinolom, je mi jedno že mám nový nočný krém, retinol si pod neho proste dám. A robím to už 10 rokov.

Aký retinol si vybrať?

Retinoly a retinoidy pochádzajú z vitamínu A. Majú rovnakú funkciu, ale ich hlavným rozdielom je koncentrácia. Kyselina retinová je najsilnejšou verziou a je dostupná na lekársky predpis. Je tiež známy ako tretinoin alebo Retin-A. „Retinoidy“ sú zastrešujúcim pojmom, ktorý zahŕňa voľne predajné aj predpisované verzie vitamínu A, zatiaľ čo „retinol“ sa týka iba voľne predajných verzií.

Niektoré výrobky obsahujú pro-retinoly, ktoré sú na obale uvedené ako retinylpalmitát, retinylacetát a retinyllinolát. (neodporúčam, účinok nastupuje len veeeeeľmi pomaly, ak vôbec)Sú síce šetrnejšie ako retinol, ale môže trvať dlho, kým uvidíte výsledky. Jednou z výhod voľne (odporúčam)predajného retinolu je, že nemusí spôsobovať také podráždenie ako verzia na predpis.

Fakty o retinole. Akú koncentráciu si vybrať

Kto by mal používať krém na retinol?

Rýchla odpoveď je „všetci“. Takmer všetky typy pokožky môžu mať prospech z používania produktu s retinolovým, ale je vhodný pre každého, kto má normálnu až mastnú pokožku, ktorá nie je príliš citlivá. Každý, kto má pokožku so sklonom k ​​akné, bude mať z jeho používania tiež veľký prospech. Retinol môže spôsobiť podráždenie (o tom neskôr), ale kľúčové je nájsť správne percento a frekvenciu používania, ktoré je pre vašu pokožku najvhodnejšie.

V akom veku by som mal začať používať retinol?

 Pokiaľ ide o boj proti starnutiu, prevencia je polovica úspechu- takže nechcite čakať s aplikáciou kým nezačnete vidieť vrásky a škvrny, aby ste s tým niečo urobili. Všeobecným pravidlom je začleniť retinoly do svojej rutiny zhruba v 25 roku.

Mýty o retinole

Ako dlho trvá, kým funguje retinol?

Každá pokožka bude reagovať inak na retinol, ale vo všeobecnosti trvá asi 12 týždňov až šesť mesiacov, kým sa dostavia výsledky. Trpezlivosť a konzistentnosť používania sú kľúčom k dosiahnutiu výsledkov.

Akú silu retinolu potrebujem?

Výrobky z retinolu sú voľne predajné v rôznych koncentráciách od 0,01% do 1%. Čo to presne znamená? Ide o silu produktu, ktorá je dôležitá, pretože retinol môže dráždiť pokožku.

Ak ste nikdy predtým nepoužívali retinol, začnite s nízkou koncentráciou a zistite, ako to pokožka znáša, a potom sa posuňte na strednú koncentráciu, ktorá býva od 0,04% do 0,1%. Najvyššie percento je medzi 0,5% a 1% retinolu.

Viac neznamená  vždy lepšie, pokiaľ ide o koncentráciu retinolu. Pokožka bude stále ťažiť z produktu s nižšou koncentráciou, pretože konzistentnosť použitia je kľúčová. Ale je pokožka poškodená slnkom, badáte hlboké vrásky a škvrny, budete sa chcieť doopracovať k silnejšej koncentrácii.

Moje recenzie na produkty s retinolom

V priebehu 10 rokov som otestovala desiatky produktov s retinolom. Vyskúšala som aj retinonody na predpis a vybrala som pre vás tie najlepšie.

Intelligent Retinol Medik8

Toto je klasika, základ. Myslím, že nikto neurobí zle, ak siahne spočiatku práve po tomto sére. Je to všestranné sérum a absolútny základ ak začínate. Sérum Intelligent Medik8 je s postupným uvoľňovaním retinolu a je považované za „klasický vzorec vitamínu A“ tejto značky. Je navrhnuté tak, aby hĺbkovo vyživovalo vašu pokožku počas spánku. Tento produkt pracuje celú noc a revitalizuje pleť tváre a krku. Retinol v tomto sére uvoľní upchaté póry a reguluje tvorbu mazu. Sľubuje elimináciu vrások, akné, lieči hyperpigmentáciu.

Sérum má olejovú konzistenciu, ale nie je vôbec mastné. Nepredstavujte si, že budete mastné ako panvica na vyprážanie, to vôbec. Pekne sa vstrebáva a mňa zaujal aj obsah skvalánu. Sérum dokáže aj zvýšiť hydratáciu pokožky. Vhodné pre všetky typy pleti, ale najviac podľa mňa sa hodí na suchú a citlivú.

Recenzia na retinol a moje skúsenosti
Medik8 Intelligent RetinolIntelligent Retinol 3TR

Sérum s retinolom Crystal 10 Medik8

Čo sľubuje? Obnovuje pleť na bunkovej úrovni, vyhladzuje jemné linky a vrásky, spevňuje pleť a podporuje jej elasticitu, pôsobí proti baktériám spôsobujúcim akné, čím podporuje prečistenie pokožky a hydratuje. Obsahuje retinal, rýchlu formu vitamínu A a sľubuje 8x rýchlejší účinok. Hodí sa na všetky typy pleti.

Milujem toto sérum. Medik8 Crystal Retinal 10 je ľahké, má oranžovú textúru, jednoducho sa rozotiera a rýchlo absorbuje. Po niekoľkých týždňoch je textúra mojej pleti jemnejšia. Veľké póry mojej T-zóny sa stiahli a pokožka nadobudla krásny jas. Toto je moje TOP sérum. Po ňom aplikujem nočný krém, podľa hydratuje slabšie, ale stačí tenká vrstva nočného krému a je to.

A čo vrásky? Buďme úprimní, o 4 týždne neuvidíme ich masívnu redukciu. Retinol potrebuje minimálne 2 mesiace aby ste videli účinok v redukcii vrások. Retinaldehyd, ako aj iné retinoidy, potrebujú čas a pravidelnosť. Výsledky sa potom dostavia. Dôležitá je aj jeho sila, čím vyššia je koncentrácia, tým rýchlejšie účinkuje. Medik8 Crystal Retinal 6 má 0.06%-ný stabilizovaný retinaldehyd, produkt Medik8 Crystal Retinal 10 rovnakej značky má 0.1%-ný stabilizovaný retinaldehyd. Ale ak ste začiatočník, začnite slabšou koncentráciou Medik8 Crystal 3.

Medik8 Crystal Crystal Retinal 10- retinolové sérum retinal 10

Monoderma A15

Toto sú ampulky s retinolom od talianskeho výrobcu. Priznám sa, bol to môj prvý produkt s retinolom. Ampulky ale nemajú technológiu postupného uvoľňovania, takže som čelila podráždeniu pokožky. Je pravda, že som bola nedočkavá, ale viac a rýchlo neznamená lepšie. Moja pleť bola asi na 4tý deň podráždená a jemne sa lúpala. Bola jemne začervenaná, ale po pár dňoch tento jav ustúpil a pokožka bola hladká a zjednotená.

Takže čo tieto ampulky sľubujú? Výrobca deklaruje :Regeneruje kožné bunky, produkuje väčšie množstvo kolagénu, vyhladzuje vrásky a hlavne efektívne bojuje proti akné. Je tiež prínosný pre pacientov s citlivou pleťou a pre pacientov trpiacich seboroidnou dermatitídou (kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje svrbením, začervenaním a odlupovaním kože).

Monoderma A15Retinol na pleť Monoderma A15

Exuviance Retinol očný krém

Toto je môj TOP očný krém. Pomáha povzbudzovať obnovu pokožky očného okolia a dosiahnuť jej jasnejší, pevnejší a hladší vzhľad. Hodnota Ph v tomto kréme je nastavená na 6,5, pretože je potrebný pre vyšší koncentrát retinolu vo vzorci. Tak nedochádza k podráždeniu  pokožky. Poskytuje tiež najvyššiu koncentráciu vitamínu A bez vedľajších účinkov.

Zameriava sa na výskyt vrások, krepovatenia a výrazne pleť spevňuje a eliminuje  tmavé kruhy.
Bez parfumácie.

Má príjemnú textúru a zo všetkých očných retinolových krémov mi sadol najlepšie. Vzhľadom na môj vek si myslím, že nárok na nejaké vrásky už mám, ale vďaka tomuto krému je moje očné okolie pevné a vrásky minimálne(treba aj tvárovú jogu, ale to sme už v inej téme)

Exuviance očný krémExuviance Retinol Eye Creme retinolový očný krém 15 ml

Medik8 Retinoate

Najsilnejśí na trhu, ale paradoxne najjemnejší. Nespôsobuje podráždenie ako bežný retinol. Pomáha v odstraňovaní vrások, tmavých škvŕn a akné. Je jemnejší ako retinol, takže je vhodný aj pre citlivú pokožku. Je bezpečný, pretože Medik8 intenzívny r-Retinote využíva v jeho mikroenkapsulovanej forme. Na pokožke sa uvoľňuje postupne počas niekoľkých hodín.

Medik8 Intenzívny r-Retinote o sebe tvrdí, že je „tým najlepším anti-aging produktom všetkých čias“. Je to prvýkrát, čo sa spojili retinyl retinote a retinaldehyd (dve formy vitamínu A, ktoré sú efektívnejšie a jemnejšie ako retinol) do jedného krému. Úžasné, však? Horšie to už je s jeho cenou, pretože v Medik8 sú skutočne presvedčení o unikátnosti svojej novinky, čomu zodpovedá aj jej cena. Či je férová, vysvetlím.

Medik8 intenzívny r-Retinote je tlmenej oranžovej farby, nezanecháva však žiadne zafarbenie. Textúra je hrubšia, rýchlo sa vstrebáva a nelepí. Je ako sérum a zvláčňovač v jednom. Nepotrebujete už žiaden nočný krém ako pri bielom Retinoate. Môžete si ho naniesť po vyčistení pleti a ísť hneď spať. Je fotostabilný, takže ho môžete používať aj ráno. Preferujem však aplikáciu na noc, tak, ako to odporúča samotný výrobca.

Zo začiatku ho používajte dvakrát týždenne, následne každý druhý večer a potom každý večer.

Retinoate Intense od Mr-Retinoate Intense By Medik8edik8

Ako si vybrať retinol?

Moje Top produkty

Výhodné balíčky s retinolom

Pridajte sa k nám na Facebooku a nepremeškajte žiadne novinky.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451