Obľúbené produkty

Nočná maska alebo nočný krém? V čom je rozdiel?

Masky na spanie verzus nočné krémy. Sú rovnaké? Ach, to nie.. A to vôbec. Kedy je teda správny čas na použitie jednotlivých produktov?

Nočná maska, Nočný krém? Opäť nové zo sveta kozmetiky. Som si istá, že nočný krém už používa každý z vás, ale nočná maska?

Nočná maska….Inovácia, ktorú sme videli v starostlivosti o pleť za posledné desaťročie, je mimoriadne pôsobivá a za mnohé vďačíme kórejským trendom v starostlivosti o pleť. Veľmi sa teším, že tieto kórejské trendy dorazili aj k nám do Európy a výrobcovia sa nechali inšpirovať týmto podľa mňa v skutku dokonalým vynálezom.

Ale akokoľvek efektívne môžu byť nové postupy starostlivosti o pleť Korean beauty, pochopenie každého nového produktu starostlivosti o pleť, ktorý je teraz na trhu, môže byť mätúce. Od sér cez pleťové oleje až po esencie a tonery, variácie produktov starostlivosti o pleť znamenajú viac príležitostí na personalizáciu (čo je skvelé!), ale vyžaduje si to aj viac kozmetického vzdelávania.

Našťastie som tu ja, aby som to vysvetlila. 🙂

Dnešná lekcia: Masky na spanie verzus nočné krémy. Sú rovnaké? Ach, to nie.. A to vôbec. Kedy je teda správny čas na použitie jednotlivých produktov? Na tieto a ďalšie otázky odpovedám v tomto článku. A ukážem vám podľa mňa fantastické produkty, ktoré sama používam.

Čo je to vlastne maska ​​na spanie?

Maska na spanie(nočná maska) funguje podobne ako bežná maska ​​na tvár, až na to, že ju necháte pôsobiť cez noc. Na rozdiel od hustých, krémových masiek na tvár, na ktoré ste pravdepodobne zvyknutí, väčšina nočných spánkových masiek sa ľahko vstrebáva do pokožky prostredníctvom gélového alebo ľahkého krémového zloženia.

Nočné masky alias Masky na spanie sú nabité aktívnymi zložkami, ktoré sa môžu zamerať na špecifické problémy starostlivosti o pleť, ako je anti-aging, rozjasnenie, zvlhčenie alebo boj proti vyrážkam. Rovnako ako bežné pleťové masky alebo plátkové masky, sú to účinné prípravky, ktoré by ste mali používať iba vtedy, keď máte pocit, že by vaša pleť potrebovala niečo navyše. Nadmerné používanie nočných masiek môže spôsobiť preťaženie a podráždenie.

Omladenie, kým spíte

Predĺžený čas nosenia umožňuje týmto maskám hlboko preniknúť do pokožky, ale existuje aj ďalší dôvod, prečo nočné masky fungujú tak dobre v noci. Keď spíme, naše telá majú šancu zresetovať sa a zotaviť sa. Je to tiež prípad, keď majú kozmetické výrobky potenciál byť najúčinnejšie. Fráza „spánok krásy“ má teraz oveľa väčší zmysel, však?

A čo nočný krém?

Nočné krémy sú zvyčajne husté, krémové zvlhčovače navrhnuté tak, aby cez noc pomaly vsiakli do pokožky. Tieto krémy nie sú také účinné ako nočné masky a sú určené na každodenné používanie. Niekedy obsahujú zložky, ktoré sa neodporúčajú na denné použitie, ako sú retinoidy. Nočné krémy sú tiež primárne zamerané na hydratáciu a upokojenie podráždenej pokožky.

Nočná maska alebo nočný krém?

Nočný krém je niečo, čo môžete používať každú noc, najmä počas zimných mesiacov. Na druhej strane Nočné masky by sa mali používať príležitostne – asi raz alebo dvakrát týždenne. Predstavte si to tak..

Nočné masky sú niečo ako na zosilnené nočné krémy: sú účinnejšie a môžu pomôcť pri liečbe širšej škály problémov v starostlivosti o pleť. Napríklad, ak máte pocit, že vaša pleť by mohla využiť rozjasňujúci účinok, vynechajte večerný nočný krém na deň (alebo v tomto prípade na noc) a naneste si masku na spanie, aby ste získali extra silný rozjasňujúci účinok.

Najlepšie nočné masky na spanie

Teraz, keď poznáte rozdiel, je čas vybrať si produkt, ktorý bude fungovať, kým budete spať. Nižšie je uvedených niekoľko našich obľúbených masiek na spanie. Sleep glycolic od Medik8 sa hodí na pleť s rozšírenými pórmi, škvrnami, vráskami.

Najlepšie nočné krémy

Pamätajte, že nočné krémy môžete používať každú noc na doplnenie vašej rutiny starostlivosti o pleť.

A tu je pár obľúbených, ktoré už roky vedú hitparádu:)

Sledujte nás na FB

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451