Obľúbené produkty

Ako si správne vyskladať starostlivosť o pleť MEDIK8. Čo aplikovať ráno a čo večer? V akom poradí?

To, ako poskladať jednotlivé kozmetické produkty dohromady, aby čo najlepšie fungovali, nemusí byť najjednoduchšie. A to dokonca ani v prípade, keď kombinujete produkty jednej značky, ktoré sú v prípade britskej Medik8 priamo určené na to, aby sa spoločne kombinovali.

To, ako vyskladať jednotlivé kozmetické produkty dohromady, aby čo najlepšie fungovali, nemusí byť najjednoduchšie. A to dokonca ani v prípade, keď kombinujete produkty jednej značky, ktoré sú v prípade britskej Medik8 priamo určené na to, aby sa spoločne kombinovali.

Čistenie

Prvým krokom MEDIK8 v rannej i večernej starostlivosti by samozrejme malo byť čistenie, ktorému by večer malo predchádzať odlíčenie prípadného make-upu. Čistenie pleť zbaví nečistôt, kožného mazu a práve aj pleťového make-upu. Čističe pleti zmývajú z pleti látky, ktoré môžu upchávať póry a byť príčinou unaveného, ​​zašednutého vzhľadu pleti. Okrem toho, vyčistená pleť je ideálny štart pre aplikáciu ďalších produktov, ktorých aktívne látky môžu do kože lepšie prestúpiť. Po čistení bude vaša pleť zjemnená a viditeľne svieža a perfektne pripravená na ďalšie kroky starostlivosti.

Nepodceňujte ho. Je absolútne esenciálnym krokom. Očistí pleť, pripraví pokožku na aplikáciu krému alebo séra, rozpustí keratínové väzby a umožní prípravkom dostať sa do pleti.

Na výber máte z tradičných MEDIK8 čistiacich gélov či pien, ktoré môžete niekoľkokrát do týždňa doplniť o produkt mechanickej exfoliácie – scrub čiže peeling. Ten napomôže jemnému odlúčeniu odumretých kožných buniek prostredníctvom hrubších mikročastíc.

Suchej pleti ulahodí čistenie olejom napr. Medik8 LIPID BALANCE alebo Medik8 CREME CLEANSE. Pleť zmiešaná profituje z gélu Medik8 SURFACE RADIACE Cleanse na báze AHA. Mastná pleť sa poteší Medik8 PORE CLEANSE gélu a citlivá Medik8 CALMWISE SOOTHING.

Tonikum pre doladenie čistenia

Po čistení je ďalším (nepovinným ale odporúčaným) krokom aplikácia pleťového tonika. To môže podľa svojho zloženia hydratovať, osviežovať a obnovovať pleť, okrem toho vyrovnáva pH pleti. Tonery pokožke dodávajú obnovujúce látky ihneď po čistení. Môžu tiež redukovať začervenanie pleti a zlepšiť stav vysušených miest pokožky. Navyše toniká odstraňujú posledné stopy make-upu a nečistôt. Od Medik8 máte na výber medzi bežným tonikom obnovujúcim pH pokožky Medik8 DAILY REFRESH BALANCING TONER, alebo špeciálnym tonikom určeným na prečistenie a redukciu rozšírených pórov Medik8 PORE MINIMISING, ktorý pleť dlhodobo zmatňuje.

Novinkou je Medik8 PRESS and GLOW. Pokiaľ máte citlivejšiu pleť, ktorá neznáša klasické exfoliačné toniká s obsahom AHA / BHA kyselín, ale napriek tomu chcete podporiť prirodzenú exfoliáciu pleti a účinok vitamínu A (retinolu), tonikum Press and Glow je tým pravým riešením. Navyše, aby Medik8 splnil svoj záväzok týkajúci sa udržateľnosti, poskytuje produkt v plnej verzii a zároveň vo verzii “refill”, teda náhradnej náplne, ku ktorej jednoducho použijete pumpičku z klasického balenia.

Po toniku nasleduje voliteľne produkt určený proti akné, a nasledujú tiež séra a hydratačné prípravky. Tie by ste mali vrstviť vždy od tej najľahšej, s najmenej mastnou konzistenciou až po tie najhutnejšie, výživné, ktoré na pleti dlho zostávajú.

Ako na večernú starostlivosť?

Pri niektorých produktoch nie je nutné aplikovať ich každý večer. Platí to najmä spočiatku u tých obsahujúcich vitamín A a jeho deriváty, tzv. retinoidy. Tie vyžadujú, aby si na ne pleť postupne privykala. Klasické sérum Medik8 3TR INTENSE sadne na začiatok každému. Ak túžite po rýchlejšom nástupe účinku siahnite po Medik8 CRYSTAL RETINAL 1 a postupne koncentráciu zvyšujte na 3, 6 až 10. Crystal retinal sadne mastnej pleti lepšie ako klasické sérum s retinolom. Crystal retinal má schopnosť liečiť akné aj zjemňovať póry.

Ak máte citlivú pokožku, alebo čakáte bábätko, smelo voľte sérum Medik8 Bakuchiol peptides, ktorého účinky sú porovnateľné s retinolom, ale bez akéhokoľvek podráždenia.

Najluxusnejším produktom na báze retinolu, absolútnou 1 je Medik8 RETINOATE INTENSE. Obsahuje molekulu retinoate, 8x účinnejšiu ako je retinol, ceramidy, peptidy aj vitamín C. Lacnejšou alternatívou je Medik8 Biely Medik8 r-Retinoate, ktorý oproti tomu čiernemu neobsahuje ceramidy, ale stojí o 100 eur menej, takže stojí za zváženie.

Ako nanášať nočné sérum s retinolom

Klasická schéma MEDIK8 je taká, že prvé dva týždne starostlivosti ich nanášame každý tretí večer, tretí a štvrtý týždeň potom každý druhý večer a po mesiaci aplikácií býva už pleť pripravená na každovečerné nanesenie. Ak kombinujete retinoidy s produktmi s kyselinou glykolovou, ako je aktivátor s kyselinou glykolovou, rozhodne používajte buď tento aktivátor alebo retinoidy, v žiadnom prípade na pleť nenanášajte dva produkty tohto razenia v jeden večer. Pleť by sa vám mohla “odvďačiť” podráždením či inou negatívnou reakciou, ako je nadmerná suchosť pleti, zhrubnutie či šupinky.


Nezabúdajte tiež na špecializovanú očnú starostlivosť MEDIK8, či už v podobe sér s aktívnymi látkami alebo očného krému. Najlepšie je tieto produkty kombinovať a opäť platí, že začíname sérami s najľahšou konzistenciou a pokračujeme hutnejšími, teda začíname sérom Medik8 EYE TR a uzatvárame krémom Medik8 ADVANCED EYE NIGHT. Úplný TOP predstavuje očné sérum Medik8 r-Retinoate, ktoré je kompatibilné aj ostatnými očnými produktami.

Po aplikácii séra nasleduje nočný krém. Najlepšie hydratuje Medik8 ADVANCED NIGHT RESTORE. Obsahuje ceramidy, lipidy a hydratačné magnety. Prebúdzajte sa každé ráno so sviežou, žiarivou a rozjasnenou pleťou. Advanced Night Restore zastavuje proces starnutia a vyhladzuje už vzniknuté vrásky.

Advanced night restore

Medik8 ADVANCED NIGHT RESTORE je nočný hydratačný krém s obsahom ceramidov v optimálnom pomere, ktorý zaistí najlepší prienik a ich využitie v hlbších vrstvách pleti. Komplex ceramidu 1, ceramidu 3, cholesterolu a mastných kyselín napomáha dodať pleti objem, hydratovať ju a zároveň obnoviť jej prirodzenú ochrannú bariéru.  

Mimo toho obsahuje Advanced Night Restore Midnight Repair Complex™, komplex látok určených pre rejuvenáciu pleti cez noc, obsahujúcich silné antioxidanty, ako je extrakt z dragon fruit, borievky aljašskej (muchovník olšolistý) a peptidy obnovujúce pleť, ktoré spoločne stimulujú omladenie buniek pleti počas noci.  Bránia tiež poškodeniu pleti voľnými radikálmi, ktoré sa v koži dôsledkom vonkajšieho znečistenia a ultrafialového žiarenia nahromadili. Keď sa ráno prebudíte, vaša unavená pleť bude premenená na matnú, sviežu, hydratovanú a rozžiarenú pleť.

Ako ráno?

Aj ranná starostlivosť je obdobná. Po čistení pleti, ktoré môže obsahovať popri klasických čističoch tiež tonikum, nanášame opäť séra. Ako prvé idú na rad séra hydratačné Medik8 HYDR8 B5 , ktorá pleť osviežia a vyživia, upokojujúce, neskôr anti-agingové, prípadne zosvetľujúce Medik8 Oxy R peptides

Pre ranné starostlivosť sú ideálne produkty s obsahom vitamínu C. Milujem sérum Medik8 Pure C15 s 15% kyselinou askorbovou, ale upozorňujem, že sa skôr hodí na pleť suchú. Ten redukuje nadmernú pigmentáciu, stimuluje novotvorbu kolagénu, čím podporuje omladenie a spevnenie pleti, a navyše navyšuje vlastnú odolnosť pleti voči ultrafialovému žiareniu. Rozhodne to však nemožno chápať tak, že by už nebolo potrebné pleť pred UVA / UVB chrániť. Ako si vybrať to správne sérum s vitamínom C sa dozviete v tomto článku.

Ochrana pred slnkom zabráni predčasnému starnutiu

Či už zvolíte sérum alebo krém s vitamínom C, vždy by ste po jeho aplikácii a vstrebaní mali naniesť ešte produkt s širokospektrálnou slnečnou ochranou. Tá je dôležitá za každého počasia, pretože UV lúče sú rizikové nielen z hľadiska onkologických ochorení kože, ale sú tiež dôvodom jej predčasného starnutia. Na ochranný krém by ste preto nemali nikdy zabúdať – pleť vďaka tomu bude chránená pred pigmentáciami, stareckými škvrnami a viditeľnými známkami starnutia.

Daily Radiance Vitamin C

Denný hydratačný krém s vitamínom C Medik8 DAILY RADIANCE ktorý sa popri antioxidácii postará aj o ochranu pred UV žiarením, ktoré zaisťuje SPF 30. Redukuje vrásky, nadmernú pigmentáciu a spevňuje pleť, ktorú rozžiari a osvieži. Vďaka kyseline hyalurónovej navyše príjemne hydratuje. Dodajte svojej pleti po ránu energiu!

Tak ako v prípade nočnej starostlivosti, aj pri dennej platí, že je výhodné zainvestovať do špecializovaných očných produktov, ako je sérum s vitamínom C v jemnej koncentrácii vhodné aj pre očné okolie, a samozrejme tiež očný krém, ktorý vyživí, posilní a ochráni citlivé očné okolie pred poškodením radom vonkajších faktorov. Ideálne očné sérum Medik8 C-Tetra EYE a následne použite ochranný denný očný krém Medik8 ADVANCED DAY EYE

A ak trpíte na akné a používate cielené produkty, ktoré sa aplikujú priamo na jednotlivé pupienky, teraz nastáva ich čas. Väčšinu z nich môžete pre najlepší účinok do lokality aplikovať aj niekoľkokrát denne. Cielená liečba akné Medik8 Blemish control pads

Zaujímavé tipy

Ako sa o seba starám ja


Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451