Obľúbené produkty

Mastná pleť a suchý šupinatý nos?

Aj keď je nos často veľmi mastný v porovnaní s inými oblasťami tváre, mnohí ľudia pociťujú suchosť a šupinatosť bez zjavného dôvodu. V skutočnosti existuje niekoľko dôvodov, prečo môže byť nos jedinou oblasťou tváre, ktorá je suchá a šupinatá.

V porovnaní s inými časťami tváre je mastná pleť na nose veľmi častým javom. Mnohí ľudia pociťujú suchý, iní šupinatý nos bez zjavného dôvodu. V skutočnosti existuje niekoľko dôvodov, prečo môže byť nos jedinou oblasťou tváre, ktorá je suchá a šupinatá.

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ktoré to sú, a uvidíte niektoré možné riešenia, aby ste svoju pokožku mohli okamžite vrátiť do zdravšieho a hydratovanejšieho stavu.

Prečo je môj nos suchý a šupinatý?

Existuje šesť bežných dôvodov, prečo je váš nos suchý a odlupuje sa, keď zvyšok vašej tváre nie.

„Kombinácia nadmernej produkcie mazu a odumretých kožných buniek je hlavným dôvodom suchej a šupinatej pokožky okolo nosa. Niacínamidové prípravky sú užitočné pri liečbe suchosti.”

názor odborníka

1. Používate prípravky, ktoré nos a pleť príliš vysušujú

Najmä pozdĺž koreňa nosa môže byť pokožka dosť tenká, takže ak v tejto oblasti pociťujete suchosť, šupinatosť a olupovanie, môže to byť tým, že používate príliš vysušujúce produkty starostlivosti o pleť. Tieto produkty môžu narušiť vašu bariéru proti vlhkosti, dostať ju do zraniteľného stavu a spôsobiť neustálu suchosť a lúpanie.

Bariéra proti vlhkosti plní dôležitú funkciu. Je to ako osobný strážca pokožky, ktorý udržuje to dobré (vlhkosť) vnútri a zlé (agresorov prostredia) von. Príliš agresívne produkty starostlivosti o pleť môžu spôsobiť poškodenie v podobe drobných, neviditeľných trhliniek, ktoré umožňujú ľahký únik vlhkosti. Výsledkom je nadmerne suchá a šupinatá pokožka. To je ešte horšie počas chladných zím a v oblastiach s nízkou vlhkosťou.

Správne zostavená rutina

Aby ste to vyriešili, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prehodnotiť vašu rutinu starostlivosti o pleť. V prvom rade sa uistite, že nepoužívate nič, čo by mohlo spôsobiť suchý, šupinatý nos.

Patria sem mydlá, drsné penivé čistiace prostriedky a tonery na báze alkoholu. Tieto produkty môžu znížiť úroveň hydratácie v pokožke, čo nikdy nie je dobré. Vymeňte ich za jemný čistiaci prostriedok bez sulfátov a hydratačný toner bez alkoholu, ktoré sú formulované pre váš špecifický typ pleti. Ak nepoznáte svoj typ pleti, napíšte mi.

Voľte napríklad

Majte na pamäti, že existuje rozdiel medzi suchou a dehydratovanou pokožkou a je dôležité poznať rozdiel.

2. Nadmerná exfoliácia

V snahe zbaviť sa suchej pokožky okolo nosa spolu s odlupovaním a lúpaním je často prvou reakciou človeka pokúsiť sa šupinky odstrániť pomocou peelingu. Môže to byť fyzický exfoliant, ako je peeling na tvár, handrička alebo čistiaca kefka. Alebo to môže byť chemický exfoliant ako maska alebo sérum… Alebo to môže byť kombinácia oboch.

Tak či onak, zvýšená exfoliácia môže spôsobiť odstránenie príliš veľkého množstva ochranných buniek, čo umožní vlhkosti uniknúť preč v dôsledku poškodenia vašej bariéry.

Počula som veľa ľudí povedať: „Veď si robím píling, ale vôbec to nepomáha suchej pokožke okolo nosa.“ Znie to povedome?

Riešením je prestať používať všetky exfolianty na dva týždne. Cieľom je zistiť, či sa pokožka začne sama opravovať s menej viditeľnou suchosťou a šupinatosťou a stane sa z nej mierne hydratovaná a mastná pleť . Z mojej skúsenosti zvyčajne zisťujem, že je to kombinácia používania príliš vysušujúcich produktov a nadmernej exfoliácie.  

3. Je možné, že svoje produkty starostlivosti o pleť nenanášate na nos rovnomerne

Ak sa v kútikoch nosa objaví suchosť a šupinatenie, môže to byť spôsobené tým, ako si nanášate produkty starostlivosti o pleť. Vidíte, keď niekto aplikuje produkt s aktívnymi zložkami, ako sú exfoliačné kyseliny alebo retinol, nie je nezvyčajné, že sa veľké množstvo produktu nazbiera a usadí v štrbinách kútikov nosa. Keďže tieto produkty dokážu vyhladiť textúru pokožky a sú veľmi účinné, môžu byť príliš silné, keď sa použije príliš veľa.

Viem to z prvej ruky po 15 rokoch používania aktívnych látok :).

Pri aplikácii v tejto oblasti musíte byť naozaj opatrní, pretože sa tu produkt prirodzene usadí, pôsobí príliš silno a spôsobuje suchosť a šupinatosť. Aby som tomu zabránila, aplikujem si vazelínu do štrbín okolo kútikov nosa a úst. To eliminuje riziko tvorby šupín.

4. Možno príliš často smrkáte

Keď si kvôli alergii alebo prechladnutiu neustále triete tkanivo o nos, vytvára to trenie. Toto trenie môže poškodiť kožnú bariéru a vyčerpať vlhkosť medzi bunkami a vy si spôsobíte suchý nos.

Čo bude ďalej? Suchosť, šupinatosť a odlupovanie. Aby ste tomu zabránili, navrhujem používať mäkké „zvlhčujúce“ obrúsky. Po vyfúkaní tiež navrhujem naniesť si na nos dobre formulovaný pleťový olej alebo hydratačný krém. To môže pomôcť doplniť úroveň vlhkosti pokožky.

5. Môžete mať ekzém

Ekzém, ktorý je tiež známy ako atopická dermatitída, je stav, ktorý môže spôsobiť suchosť, začervenanie, šupinatosť a olupovanie, často na nose. Zvyčajne je pomerne ľahké ho odhaliť a viac ako pravdepodobné, že sa objaví na viacerých miestach súčasne, napríklad na očných viečkach alebo pozdĺž línie vlasov. Súvisí to s narušenou kožnou bariérou, takže cieľom je pokúsiť sa to napraviť. Moja rada je siahnuť po produktoch s morskými riasami, aloe vera, niacínamidom a vitamínom E.

6, Možno ste dehydrovaní

Vaša pokožka potrebuje hydratáciu zvnútra. Ak nepijete dostatok vody a ste extrémne dehydrovaní, pleť okolo nosa môže byť suchá.

7, Možno máte dehydrovanú pleť

Ak je pleť dehydrovaná, môže sa viac lesknúť. Nadmerným odmasťovaním ju vlastne vyzývate k tomu aby produkovala ešte viac mazu a stala sa z nej mastná pleť.

Takže čo robiť?

Odporúčam VŽDY naniesť hydratačné sérum na vlhkú tvár. Mám rada hydratačné spreje alebo termálnu vodu. Potom naneste tenkú vrstvu séra a následne hydratačného krému.

Niektorí ľudia vám povedia, aby ste na dehydrovanú tvár používali jojobový alebo arganový olej… Ale nerobte to! Dehydratovanej pleti chýba voda, nie olej. Už teraz produkujete dostatok mazu, prečo by ste si nanášali viac?

Nanášanie oleja na dehydrovanú pokožku ju môže v skutočnosti viac dehydrovať… Ak pokožke chýba voda, nanášanie olejov jej viac vody nedodá. V skutočnosti aplikácia olejov na dehydrovanú pokožku udrží vodu vonku, nie dovnútra.

Skúšala som hydratovať olejom a nepomohlo mi to.

Odporúčam tieto séra, mala som a všetky splnili čo sľubovali

7, Možno nemáte správnu životosprávu

Konzumácia zdravých tukov tiež hydratuje suchú pokožku okolo nosa, ktorá môže viac produkovať mazivo a stáva mastná pleť. Jedzte potraviny bohaté na zdravé tuky, ako je losos, avokádo a orechy a semená. Je tiež dôležité konzumovať potraviny s vysokým obsahom antioxidantov. Stavte na výživový doplnok Omega 3 od Anna Brandejs

Ak chcete získať viac informácií a tipov, ako na mastnú pleť, suchý a šupinatý nos a nielen tie, pridajte sa k nám na Facebook.

Odporúčané produkty

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451