Obľúbené produkty

Sérum s vitamínom C, kyselina hyalurónová. Ako kombinovať?

Môžem použiť sérum s vitamínom C a kyselinu hyalurónovú spolu?

Mám na vás otázku.😊 Je pre vás starostlivosť o pleť náročná? Ako si vyberáte sérum, čistiace prípravky a opaľovacie krémy vhodné pre vašu pleť? Myslím si, že je umenie vrstviť jednotlivé produkty tak, aby vaša pleť mohla využiť všetky ich benefity. Vrstvením sa zaoberám aj tu

Čo keby som vám povedala, že séra môžu posilniť vašu každodennú starostlivosť o pleť, ak ich budete aplikovať v určitom poradí. Čo urobí spojenie séra s vitamínom C a kyselinou hyalurónovou? Prečo spájam práve tieto dve zložky? Nie je to náhoda… viac v článku.

Čo robí každá z týchto zložiek pre vašu pleť?

Môžete používať kyselinu hyalurónovú a vitamín C spolu?

Ako používať kyselinu hyalurónovú a vitamín C?

5 benefitov kyseliny hyalurónovej pre vašu pleť. Viac tu.

 1. Zadržiava vodu v pokožke – získajte okamžitú hydratáciu, pretože kyselina hyalurónová čerpá vlhkosť z okolia a uzamyká ju v pokožke. Mnohí kozmetickí odborníci tvrdia, že táto zložka má na vašu pleť rovnaký účinok ako vypitie pohára vody na smäd. 
 2. Napína štruktúru pleti – či už máte ovisnutú pleť v dôsledku straty vlhkosti alebo kolagénu, kyselina hyalurónová to dokáže napraviť. Dodáva vašej pokožke vlhkosť a okamžite ju vypína a zvyšuje elasticitu pokožky, čím jej dodáva plnosť. 
 3. Bojuje proti starnutiu – nielen ovisnutej pleti, ale dokáže vyhladiť aj ďalšie príznaky starnutia, ako sú vrásky a jemné linky.  
 4. Vyhladzuje textúru – máte jazvy, biele bodky alebo vyrážky, ktoré vás trápia? Nuž, kyselina hyalurónová dokáže vyhladiť štruktúru vašej pleti, a to všetko vďaka schopnosti zadržiavať vlhkosť. 
 5. Rozžiari vašu pleť – ak máte nízky príjem vody, okamžite sa to prejaví na vašej tvári. S kyselinou hyalurónovou však môžete ľahko získať žiarivú pleť, pretože uzamyká vlhkosť v pokožke a dodáva život mdlej pleti.

5 výhod vitamínu C 

 1. Hydratuje pleť – či už máte suchú alebo mastnú pleť alebo kombináciu oboch, postará sa o hydratáciu vašej pleti bez toho, aby bola pleť mastnejšia alebo suchšia.  
 2. Rozjasňuje pleť – zbavuje pleť škvŕn a vyrovnáva jej farbu. Ak teda máte tmavé škvrny, jazvy alebo nepravidelnú pigmentáciu pleti, vitamín C je vaším liekom, pretože vašu pleť rozjasní. 
 3. Pomáha pri hyperpigmentácii – máte na pleti červené škvrny alebo tmavé miesta, v dôsledku poškodenia slnkom, vyrážok alebo akné? Vitamín C vám môže pomôcť, pretože vyrovnáva produkciu melanínu a zjednocuje tón vašej pleti. 
 4. Je antioxidantom – naša pleť môže vyzerať mdlo kvôli voľným radikálom, ako je znečistenie, každodenné opotrebovanie alebo aj stres. Vitamín C však obsahuje antioxidanty, ktoré ochránia vašu pokožku pred takýmto poškodením a udržia ju napnutú a hladkú. 
 5. Pôsobí proti starnutiu – už ste si všimli vrásky od smiechu alebo „kurie oká“ v blízkosti očí? Zbavte sa predčasného starnutia, ako sú vrásky, ochabnutá pleť a jemné linky, pomocou vitamínu C, pretože podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je potrebný na udržanie mladosti vašej pleti. 

Môžete používať kyselinu hyalurónovú a sérum s vitamínom C spolu?

Dobrá správa, kyselina hyalurónová aj vitamín C sa dajú používať spoločne. Je to čiastočne preto, že kyselina hyalurónová je jemná a prirodzene sa nachádza v našom tele, pretože v podstate riadi zadržiavanie vlhkosti. Môžu ju používať aj tí, ktorí majú citlivejšiu a aknóznu pleť.  

A čo sa týka vitamínu C, ten je vo všeobecnosti bezpečný pre všetky typy pleti, aj keď má kyslý charakter. Závisí od koncentrácie vitamínu C v sére. Ak máte alergickú alebo extrémne citlivú pleť, môžete si vybrať len sérum s nízkou koncentráciou, aby ste si nedráždili pleť. To však v žiadnom prípade neovplyvňuje výsledky vitamínu C, najmä v spojení s kyselinou hyalurónovou. 

Výhody kombinácie kyseliny hyalurónovej a séra s vitamínom C  

Keď sa tieto dve zložky skombinujú, môžete získať účinnejšiu látku. Podľa dermatológov sa pri ich vzájomnej kombinácii zvyšuje ich účinnosť. Keďže sa obe spájajú s bojom proti starnutiu, výsledkom kombinácie sú ich jedinečné vlastnosti – vitamín C chráni a omladzuje, zatiaľ čo kyselina hyalurónová rozjasňuje a vypĺňa – navracia vašej pleti mladistvú krásu. A aj keď ich skúsite používať samostatne, obe zložky poskytujú optimálny výkon pri rôznom pH.

Ako používať kyselinu hyalurónovú s vitamínom C?

Prejdime k veci. 🙂 Vitamín C predčí kyselinu hyalurónovú. Avšak vitamín C stráca svoju účinnosť na vzduchu, svetle alebo vode a preto je vhodné mať vitamín C v sére. Sérum aplikujte po umytí tváre, ale uistite sa, že vaša pleť je úplne suchá. Predtým, ako budete pokračovať, nechajte sérum na pleti niekoľko minút pôsobiť. Iné produkty by mohli sérum deaktivovať. 

Kyselina hyalurónová nastupuje ako druhá obranná vrstva. Aj keď vaša pleť nie je úplne vlhká, kyselina hyalurónová dokáže čerpať vlhkosť z okolia. Ak však chcete pleť predsa len trochu navlhčiť, môžete si tvár postriekať tonikom na báze vody až po tom, čo sa sérum s vitamínom C úplne vstrebe do pokožky. Po skončení práce zapečaťte sérum hydratačným krémom, aby ste vlhkosť uzamkli. 

Pred spojením kyseliny a vitamínu

Dávajte pozor, aby ste nemiešali žiadne zložky bez toho, aby ste si ich poriadne preštudovali. Stačí jedno nesprávne spojenie a vašej pleti nepomôžete, ale práve naopak. Našťastie, kyselina hyalurónová a vitamín C sa k sebe hodia. 

Menej je viac – nemusíte svoju pleť kúpať v kyseline hyalurónovej, aby ste využili jej výhody. Stačí jej málo. To platí aj pre vitamín C. Z oboch sér vám stačí dve až štyri kvapky. 

Vyberte si správny čas na aplikáciu – Kyselina hyalurónová nie je vyhradená na určitú dennú dobu. Môžete ju používať ráno, aby ste pleti dodali dávku vlhkosti, alebo aj večer, aby ste pleti doplnili stratenú vlhkosť. Ak práve zaraďujete kyselinu hyalurónovú do svojej rutiny, vyberte si jednu z možností. Pokiaľ ide o vitamín C, jeho účinky pretrvávajú viac ako 24 hodín, takže ho môžete používať napr. ráno a stačí raz denne.

Moje odporúčanie

Ak chcete účinné sérum s kyselinou hyalurónovou a vitamínom C, odporúčam C-Hyal od ANNA BRANDEJS.

Klinická štúdia výsledky C-Hyal Anna Brandejs

 • Navyšuje tvorbu kyseliny hyalurónovej až o 182,7 %
 • Neutralizuje voľné radikály spôsobené UVB svetlom o 44,9 %, UVA svetlom o 87,6 %
 • Znižuje glykáciu až o 40 %
 • Redukuje pigmentové škvrny o 55,68 %
 • Redukuje začervenanie o 36, 38%
 • Redukuje vrásky o 19,6 % (po 56 dňoch aplikácie)

Často kladené otázky o tom, ako kombinovať kyselinu hyalurónovú a vitamín C 

1. Prečo by sme mali kombinovať kyselinu hyalurónovú a vitamín C? 

Hoci obe zložky, ktoré sa starajú o pleť, majú svoje osobitné výhody, mnohé z nich sa aj prekrývajú, ako napríklad starnutie pleti, vyrovnávanie jej tónu a podobne. Takže keď sa skombinujú dohromady, vytvoria účinnejšiu látku, ktorá prináša viditeľnejšie a rýchlejšie výsledky. 

2. Ako dlho by som mala čakať medzi vitamínom C a kyselinou hyalurónovou? 

Po nanesení séra s vitamínom C na tvár počkajte, kým sa do pokožky úplne vstrebe. Úplné zaschnutie by malo trvať približne jednu až dve minúty. Potom pokračujte a naneste sérum s kyselinou hyalurónovou. 

3. Môžem používať vitamín C a kyselinu hyalurónovú každý deň? 

Obe séra môžete používať každý deň. Stačí, ak ich navrstvíte len raz počas rannej rutiny, pretože ako som písala Vitamín C účinkuje v pokožke až 24 hod.   

Skúšali ste kombinovať vitamín C a kyselinu hyalurónovú? Aké máte výsledky? Napíšte mi do komentára a možno váš komentár pomôže ďalšej žene, ktorá sa práve rozhoduje, kedy, ako a či vôbec kombinovať práve tieto dve zložky.

Iveta

P.S.: Nezabudnite sa pridať ku nám na Facebook

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 452