Obľúbené produkty

Probiotická kozmetika by Mukk. No toxic revolúcia

Hmmm, rozmýšľam… Keď si uvedomím, že starostlivosť o pokožku je dôležitou súčasťou našich každodenných rutín, je naozaj dôležité si vybrať správne produkty, ktoré budú spĺňať naše potreby. Ste zástancom netoxických produktov?

Ak máte citlivú pleť, je možné, že ste už počuli o novom trende v kozmetike – probiotická kozmetika. Teraz spomeniem jedného z popredných výrobcov probiotickej kozmetiky – Estónsku značku by Mukk, ktorá sa rýchlo stáva dôveryhodným menom v oblasti starostlivosti o pokožku.

Vlastne preto som zaradila produkty by Mukk aj do ponuky antiage: https://www.antiage.sk/znacka/by-mukk-probioticka-znacka-z-estonska/. Ich výrobky sú vhodné na všetky typy pleti, nielen citlivú.

O tejto značke prírodnej kozmetiky by Mukk hovorím pomerne často na mojich sociálnych sieťach. Ak ma ešte nesledujete, tak šup šup sem. 😊 Pre lepšiu predstavu, som sa rozhodla napísať aj tento článok. Rozhodnite sa, či skúsite by Mukk. 

O značke by Mukk

By Mukk čerpá inšpiráciu z rodného morského prostredia a jeho výrobky sú vyrobené z organických certifikovaných prírodných zložiek a ingrediencií, ktoré rastú na divoko v prírode. Bez ohľadu na to, či ide o morskú vodu alebo extrakty z rias, všetko sa zbiera priamo na pobreží.

Receptúry výrobkov sú vytvorené s použitím morských zložiek a miestnych červených rias, ktoré im dodávajú vlastnosti na regeneráciu pokožky. No okrem týchto zložiek sú receptúry by Mukk jedinečné aj vďaka použitiu probiotickej technológie. V každom produkte nájdete fermentované laktobacily

Žiadne škodlivé prísady

Všetky receptúry sú vyrábané ručne a nepoužívajú sa žiadne syntetické zložky ani chemické konzervačné látky, ktoré by mohli narušiť mikrobiálnu rovnováhu pokožky. Značka vyvíja a vyrába svoje produkty vo vlastnom nezávislom laboratóriu. Všetky produkty sú vyrábané na ostrove Saaremaa.

Snažíte sa aj vy o ochranu prírody?

Tak si budete so značkou by Mukk rozumieť. 😊 Značka sa aktívne snaží nájsť nové spôsoby, ako znížiť používanie plastov a zdôrazňuje recyklovateľné materiály a inovatívne riešenia na zníženie environmentálneho vplyvu.

Krémy a masky sa dodávajú v hliníkových tubách a produkty v hnedých lekárenských sklách sú vhodné na recykláciu.

by Mukk veľmi záleží na transparentnom zložení

Spoluzakladateľky Gerda a Sabine s tímom by mukk stáli za vznikom tejto značky so zameraním na transparentný zoznam zložiek, prirodzenosť a kvalitu. Keďže ide o rodinnú spoločnosť, každý výrobok dodávaný z továrne sa riadi hodnotami, ktoré sú prospešné pre používateľa a životné prostredie. 

Spoluzakladateľky majú bohaté skúsenosti vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle už viac ako 25 rokov. Pre Gerdu, spoluzakladateľku a generálnu riaditeľku, je vytváranie krásy zvnútra aj zvonku vášňou. Celý tím verí, že ručné spracovanie a umelecké spracovanie prinášajú hodnotu, ktorú žiadny stroj nikdy nedokáže zopakovať.

by Mukk je spojenie prírody a vedy

Všetky koncepty, vývoj a výroba produktov sa uskutočňujú v nezávislom laboratóriu. Všetky receptúry vznikajú na základe dialógu s vedcami a chemickými inžiniermi a sú schválené certifikovanými hodnotiteľmi bezpečnosti. Na obaloch výrobkov je uvedené, či obsahujú ekologické certifikované zložky (COSMOS, ECOCERT). 

Čo je probiotická kozmetika ?

Probiotická kozmetika je nový prístup k starostlivosti o pleť, ktorý využíva prospešné mikroorganizmy na posilnenie pokožky. Tieto mikroorganizmy sú podobné tým, ktoré sa nachádzajú v našom črevnom trakte a zohrávajú kľúčovú úlohu v udržiavaní zdravia pokožky. O probiotikách a črevách hovorím aj v tomto článku. Probiotiká pomáhajú udržiavať rovnováhu pokožky a chrániť ju pred vonkajšími vplyvmi, ako je znečistenie a stres. 

Všetky výrobky by Mukk obsahujú laktobacily, ktoré poskytujú antibakteriálnu ochranu a posilňujú ochrannú bariéru pokožky. Táto technológia je založená na fermentačnom procese laktobacilov, ktorý mení pH na kyslé a produkuje antimikrobiálne peptidy, ktoré pomáhajú udržiavať produkt a aj mikroflóru pokožky.

To umožňuje vytvárať prírodné receptúry bez použitia silných syntetických konzervačných látok, ktoré spĺňajú normy trvanlivosti súčasného kozmetického priemyslu.

By Mukk je značka, ktorá sa špecializuje na probiotickú kozmetiku, a ich produkty získavajú stále viac obdivovateľov po celom svete. Jedným z dôvodov, prečo ľudia začínajú objavovať tento brand, sú pozitívne recenzie a hodnotenia, ktoré produkty od by Mukk dostávajú.

Jedna z recenzií na mojej stránke www.antiage.sk hovorí:

“Od kedy som začala používať produkty od by Mukk, moja pokožka sa stala viditeľne jemnejšou a menej citlivou na vonkajšie podnety. Mám tendenciu reagovať na rôzne kozmetické produkty, ale probiotická kozmetika mi skutočne pomohla.”

Recenzia

Toto je len jedna z mnohých pozitívnych recenzií, ktoré môžete nájsť na rôznych internetových stránkach a sociálnych médiách. Mnohí ľudia zdôrazňujú, že probiotická kozmetika od by Mukk je ideálna pre zimné obdobie, keď je pokožka citlivejšia a náchylnejšia k podráždeniu.

Top 4 výhody probiotickej kozmetiky od by Mukk

  1. Podporuje rovnováhu mikrobiómu pokožky.
  2. Zníženie citlivosti pleti.
  3. Zlepšuje textúru a hydratáciu pokožky.
  4. Chráni pred vonkajšími škodlivými vplyvmi.

Vaše najobľúbenejšie produkty sú:

Tu o tejto značke aj hovorím

Záver

Celkovo sa probiotická kozmetika javí ako sľubný nový prístup v starostlivosti o pleť, a produkty od by Mukk majú svoje miesto medzi tými, ktorí hľadajú inovatívne riešenia pre svoju citlivú, zmiešanú alebo aj mastnú pokožku.

Aj vy môžete skúsiť produkty od by Mukk a zhodnotiť ich účinky na vašu pokožku sami. Vždy je dôležité sledovať, ako vaša pokožka reaguje na nové produkty, a pamätať na to, že čo funguje pre jednu osobu, nemusí fungovať pre inú a naopak. 

Pre mňa je by Mukk značka, ktorá vytvára kozmetiku s transparentnými zložkami, kladie dôraz na prirodzenosť a kvalitu a verí v udržateľnosť a starostlivosť o našu pokožku a svet, v ktorom žijeme. Je mi veľmi sympatické, že spoluzakladateľkám ide v prvom rade o jednotlivca ako takého. A keď si ešte uvedomím, aký dôležitý je mikrobióm, či už kožný alebo črevný, tak naozaj niet o čom…

Tak čo, vyskúšate?

Iveta

Sledukte ma na mojom FB

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451