Obľúbené produkty

Galvanická žehlička alebo vibračný prístroj? Čo je lepšie?

Fungujú domáce vibračné alebo galvanické zariadenia?

Už máte galvanickú žehličku doma? V súčasnosti je okolo prístrojov na domáce použitie veľký rozruch, ale môžu tie, ktoré využívajú elektroterapiu alebo mikrovibrácie, skutočne zmeniť vašu pokožku k lepšiemu?

Všeobecným trendom sa stalo prinášanie čoraz väčšieho množstva “zážitkov“ do domácnosti. Spomeňte si na donáškové služby, online nakupovanie, mobilné kaderníctvo. Človek môže žiť celkom plnohodnotný život bez toho, aby opustil vchodové dvere. Nie je to inak ani v prípade kúpeľných a kozmetických procedúr.

Neviem ako vy, ale ja keď navštívim kúpele, musím sa priznať, že sa ani na chvíľu nezamýšľam nad vedeckými poznatkami, ktoré stoja za procedúrami. Nemám chuť skúmať dôvody, prečo zábal z morských rias zbavuje telo toxínov, ani presný účinok, ktorým má bahenná kúra omladiť pleť. Keďže vždy odchádzam osviežená, mladšia, uvoľnenejšia a podstatne priateľskejšia, je mi úplne jedno čo je za tým.

Iveta

Či už je to vďaka samotnému ošetreniu, rozmaznávaniu, času strávenému vonku, nádhernému prostrediu alebo možno kombináciou všetkých uvedených faktorov, želaný účinok sa dosiahol. A bodka. Máte to tak aj vy? 😊

Galvanická žehlička funguje alebo nie?

Keďže ale mám rada fakty v oblasti beauty, hlavne vecí, ktoré si vyberám na pravidelné používanie, tak som si zistila viac a tento článok venujem galvanickým zariadeniam. Tramtadadá… 😊

Používate ručné prístroje na okrášľovanie tváre?

Tvrdia, že spevnia a napnú vašu pokožku a vy budete vyzerať mladšie a krajšie. Ide o prístroje, ktoré zvyčajne vibrujú alebo používajú elektrickú terapiu, prípadne kombináciu oboch. Tieto ošetrenia sú v kúpeľoch celkom bežné (spomeňme si na galvanické ošetrenia tváre využívajúce elektroliečbu), ale rozdiel je v tom, že keď plánujeme zaviesť ošetrenie do drsnej reality svojho každodenného života, je to domáca úloha, niečo čo musíme robiť navyše. Bez výsledkov to robiť pravidelne asi nebudeme.

Tak ako pri mnohých kozmetických zákrokoch, aj tu sa tvrdé fakty v podobe verejne dostupných nezaujatých, nezaslepených štúdií získavajú prinajmenšom ťažko.😊

To však v žiadnom prípade neznamená, že tieto ošetrenia sú horšie alebo neúčinné. Len je trochu ťažšie rozlíšiť kvalitné produkty od falošných – veď všetci sme si už niekedy kúpili zázračný krém/prípravok/sérum, ktoré sa nám niekde na poličke práši…

Čo je teda mikrovibrácia a kozmetická elektroliečba?

Mikrovibračné ošetrenie

Vibračná liečba sa používa na rôzne účely už mnoho desaťročí. Vibrácie jednoducho znamenajú pohyb, ako napríklad chvenie. Vo väčšom meradle sa už mnoho rokov používa na kosti a svaly a je známe, že NASA využíva vibračnú liečbu na prevenciu straty kostnej hmoty u astronautov. Ide o to, že vibrácie spôsobujú sťahovanie a uvoľňovanie svalov a zvyšujú množstvo buniek produkujúcich kosti, čím stimulujú tvorbu nových kostí.

Mikrovibrácia je, keď sa tento pohyb zmenší na oveľa menšiu mieru. A až po tom môžeme toto ošetrenie aplikovať na tvár. Na tvári to zlepšuje prietok krvi a lymfu (lymfatický systém prenáša tú tekutinu, ktorá nám môže opuchnúť). Tvrdí sa tiež, že stimuluje tvárové svaly a zvyšuje produkciu elastínu a kolagénu. Elastín a kolagén sú proteíny v našej pokožke, vďaka ktorým naša pleť vyzerá pružne a mladistvo.

Galvanická terapia

Obvyklou kúpeľnou verziou je galvanické ošetrenie tváre, hoci existuje pomerne široká škála kozmetických ošetrení, ktoré môžu využívať elektrinu. Galvanické ošetrenie tváre je v skutočnosti neuveriteľne zaujímavý a pomerne zložitý proces.

Najprv trochu vedy

Pokožka je prirodzene kyslá (všetko, čo má pH nižšie ako 7, je kyslé). Opakom kyseliny (pH vyššie ako 7) je zásada. Píšem to, aby ste pochopili ďalšie riadky.

1, Prvý krok galvanického ošetrenia tváre sa nazýva “desinkrustácia”.

Ide o čistiaci krok. Na pokožku sa nanesie gél, ktorý má záporný náboj (záporné ióny).

Pamätáte si zo školy? Rovnaké sa odpudzuje a protiklady sa priťahujú. A teraz prichádza tá zaujímavá časť: alkalická látka reaguje s kožným mazom (olejom, ktorý pomáha vytvárať obávané čierne bodky) a výrazne ho zjemňuje. To zaručuje, že pomôže odstrániť aj tie najodolnejšie čierne bodky. Čo poviete?

Laicky popvedané, nečistoty sa prúdom začnú vyťahovať von do gélu, a ten sa potom s pleti odstráni. Pleť je čistá a pripravená na aplikáciu ďalšieho kroku.

2, Ďalší krok má ešte čudnejší názov: iontoforéza.

Tu sa aplikuje kladne nabitý gél (ktorý bude potom kyslý, ako pokožka) s vyživujúcimi produktami.

Po priložení kladne nabitej hlavice sa kladne nabitý gél a všetky zložky v ňom účinne dostanú do pokožky, pretože dva kladné náboje sa odpudzujú (takže hlavica zatlačí gél do vašich pórov).

Mnohé z malých ručných zariadení na domáce použitie využívajú ošetrenie mikroprúdom. Niet divu, keďže je všeobecne známy ako nechirurgický lifting tváre.

Áno, prosím…, ale tu je potrebné v prvom rade vedieť, že my ako ľudia sme tak trochu elektrizovaní. Máme takzvané prirodzené bioelektrické prúdy. Ošetrenie mikroprúdom tieto bioelektrické prúdy napodobňuje a doslova vás trochu povzbudí.

Dodáva energiu a napína svaly tváre, čím údajne vytvára tonizovanejší vzhľad. Znie to sľubne, ale či bude účinok viditeľný, je asi jedna z tých situácií, čo sa dozviete len vtedy, keď to vyskúšate.

Podstatou všetkých týchto domácich ošetrení je, že je potrebné odhodlanie. Musíte ho vykonávať pravidelne, aby ste mohli správne vyhodnotiť účinok. Existujú určité kontraindikácie a predajcovia by ich mali jasne uviesť na obale.

Kontraindikácie

Príkladom môže byť

  • tehotenstvo,
  • kardiostimulátory,
  • niektoré srdcové ochorenia,
  • nedávne podanie botoxu a podobne. Určite si to skontrolujte.

Každopádne, aj keď na galvanické žehličky nie je veľa štúdií, nezúfajte. Je množstvo pozitívnych recenzií. Ja takisto používam galvanickú žehličku.

Moja recenzia Galvanická žehlička

Galvanická žehlička je mojim verným spoločníkom v boji proti vráskam a starnutiu pleti.

Prečo?

S jej pomocou dosahujem úžasné výsledky pri zlepšovaní pružnosti a tonusu mojej pleti. Milujem, ako rýchlo a jednoducho môžem zahrnúť galvanickú žehličku do svojej beauty rutiny. 

Aj vďaka tejto technológii má moja pleť zdravý lesk a vyzerá sviežo aj po náročnom dni. Galvanická žehlička pomáha zvyšovať účinnosť mojich obľúbených krémov a sér. Je skvelá na redukciu opuchov a tmavých kruhov pod očami, čo je pre mňa veľký bonus. 

Používanie galvanickej žehličky si užívam, je to ako relaxačný rituál, ktorý si doprajem minimálne 1x do týždňa.

Zmiernila som s ňou jemné linky a vrásky. Galvanická terapia mi pomáha udržať rovnováhu hydratácie v mojej pleti. Pri používaní tejto žehličky som si všimla, že moje póry sú menšie a pleť vyzerá jemnejšie. Je skvelá nielen na tvár, ale aj na krk a dekolt, čo robí moju beauty rutinu kompletnou.

Ja odporúčam galvanickú žehličku všetkým, ktorí hľadajú efektívny spôsob, ako dosiahnuť zdravú a mladistvú pleť.

Budem rada, ak mi napíšete vašu skúsenosť do komentára.

Iveta

Naša ponuka Black friday

Sleduj ma na mojom FB

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451