Obľúbené produkty

Chyby v starostlivosti o pleť v zime

Chyby v starostlivosti o pleť v zime, ktoré nenápadne ničia našu pleť

Zima je najťažším ročným obdobím, pokiaľ ide o našu kozmetickú rutinu. Zima spôsobuje, že naša pleť je suchá a mdlá. Naše vlasy sa môžu zmeniť na smutné, statické a spľasnuté. A môže spôsobiť, že aj tie najodpočinutejšie z nás budú vyzerať… unavene.

Ale netreba byť skeptické…

V zime sa dopúšťame niektorých chýb v starostlivosti o krásu bez toho, aby sme si to uvedomovali. Avšak, existujú malé vylepšenia, ktoré môžeme urobiť pre krásu pleti aj v zime. Teraz je tá pravá chvíľa na to, aby sme posilnili pokožku.

Tu je 10 zimných kozmetických chýb, ktoré treba prestať robiť skôr, ako zima tvrdo udrie.

Aké chyby starostlivosti o pleť robíme v zime?

Máme vysokú teplotu vody v sprche

Možno je lákavé dopriať si každý deň polhodinovú horúcu sprchu (veď vonku je zima), ale vaša pokožka sa vám nepoďakuje. Extrémna teplota nielenže vysušuje pokožku, ale takisto môže poškodiť kožnú bariéru, čo neskôr ešte viac sťažuje udržanie vlhkosti. Snažte sa držať teplotu o niečo chladnejšiu, ako si naozaj prajete alebo sa aspoň snažte rýchlo osprchovať. 😊

Zabúdame na týždenný peeling

  Pokožka je počas zimných mesiacov často suchá, mdlá a občas aj šupinatá. Možno si myslíte, že niekoľko silných vrstiev hydratačného krému urobí svoje. V skutočnosti ide o to, aby ste sa zbavili odumretých kožných buniek, ktoré spôsobujú, že vaša pleť nevyzerá tak žiarivo.

  Namiesto fyzického peelingu používajte aspoň raz alebo dvakrát týždenne jemný chemický peeling, ktorý nevysušuje pokožku a neznižuje jej ochrannú bariéru.

  Dodať šťavu povädnutej, unavenej pleti?

  Vyskúšajte Pílingovú maska s probiotikami by mukk ALGAE PEEL, ktorá chráni kožnú bariéru vďaka probiotikám.

  Nepoužívate pleťový olej

  A práve vďaka tomu bude vaša pokožka vyzerať pekne a hydratovane. Hydratácia je v skutočnosti funkciou vodnej rovnováhy, takže oleje pomáhajú zadržiavať vodu a zabraňujú tomu, aby ju prostredie odčerpávalo. 

  Všetky oleje sú hydrofóbne, čo znamená, že pomôžu zabrániť uniknutiu vody z vašej pokožky.

  Ráno a večer buď po nanesení hydratačného krému, alebo medzi sérum a krém naneste niekoľko kvapiek oleja, aby ste v pleti udržali vlhkosť a udržali ju zdravú a hydratovanú.

  S pribúdajúcim vekom vaša pokožka produkuje menej prirodzeného oleja. To môže spôsobiť, že vaša pleť bude pôsobiť mdlo a dehydratovane. Pleťový olej vám pomôže obnoviť vlhkosť v pokožke a dodá jej krásny, mladistvý lesk. Odporúčam Super antiage od Anny Brandejs s ceramidmi.

   Šetríme na hydratačnom kréme – a nerobíme tento jednoduchý trik

   Nie je čas na to, aby ste si na tvár naniesli krém a dúfali v to najlepšie. Bojujte proti mdlej, suchej alebo starnúcej pleti tým, že si nájdete čas na nanesenie viac ako jednej vrstvy. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak pred nanesením hydratačného krému pripraveného na zimu použijete sérum s obsahom hydratácie, aby ste v pleti udržali vlhkosť.

   Vyskúšajte tento ultra ľahký pleťový krém s peptidmi a squalanom PESTLE AND MORTAR HYDRATE-hydratačný krém. Pleť skvele hydratuje a vypína.

    Moja rada:

    Po vyjdení zo sprchy si tvár neosušte. Nechajte kvapky vody prirodzene odparovať a uistite sa, že tvár je stále vlhká. Potom naneste vrstvu hydratačného séra alebo hydratačného krému (s kyselinou hyalurónovou) priamo, na ešte vlhkú pokožku, aby ste do nej dostali oveľa viac vlhkosti ako kedykoľvek predtým. Vážne, toto funguje. Garantujem výsledok. 😊

    To isté platí aj pre vlasy – používajte masky na vlasy.

    Dávame si silno bronzer

    Toto je tá vec, ktorú rada nazývam: nadmerné kompenzovanie. Ach, ako nám chýba ten letný lesk a ako sme v pokušení natrieť si na líca poriadny dávku trblietavého, medeného bronzeru, aby sme vykompenzovali bledú a mrzutú pleť. Nie, nie je to cesta…

     Ak chcete dokonalý lesk, vyberte si jemný bronzer a rozjasňovač. Nanášajte ich veľmi jemne.

     Zabúdame, že naše nohy existujú aj v zime

     Iste, sú zakryté vlnenými ponožkami, roztomilými čižmičkami a vianočnými papučkami, ale vaše nohy opäť uzrú svetlo sveta na jar a vy sa nechcete zľaknúť pohľadu, keď príde ten čas (ani vaša pedikérka). 😊 Udržujte svoje popraskané päty pod kontrolou pomocou domáceho rozmaznávania v teplej vode, po ktorej nasleduje rande s peelingom alebo pemzou.

      Často nosíme matné rúže na perách 

      Toto iba pokiaľ nie sú vaše pery popraskané a šupinaté. Matné farby na pery, aj keď sa nanesú na vrstvu rúžu, sú neuveriteľne vysušujúce. Nesnažím sa zničiť vaše sny o červených perách, ale zvážte použitie lesklého vzhľadu pier.

      Ak ste matným rúžom posadnutá, obmedzte ho len na niekoľko špeciálnych príležitostí počas roka a nezabudnite si predtým pery poriadne hydratovať. Perfektnou vychytávkou pre krajšie a zmyselnejšie pery je SAL 29 Perfect lips – dermokozmetická modelácia pier. Skúste. 😊

       Nevymieňame čistiacu penu

       V zime, najmä pokiaľ ide o starnúcu pleť, sa všetko vracia k ochrane kožnej bariéry. Práve tu môže byť typ čistiaceho prostriedku tichým útočníkom. 

       Čo je kožná bariéra a ako ju chrániť

        Penové čistiace prostriedky na báze mydla (najmä tie s aktívnymi zložkami, ako sú AHA a BHA) môžu vašu pokožku vysušiť rýchlejšie ako mastné. Prejdite na jemnejšie krémové alebo mliečne prípravky alebo ešte lepšie na čistiaci olej alebo balzam.

        Zanedbávame ruky a krk

        Je hrozné, keď zistíte, že na vašich rukách a krku vidno najvýraznejšie znaky starnutia. Ak ich budete celú zimnú sezónu vystavovať drsnosti, suchosti a šupinateniu, neprospeje vám to. Ak je niekedy čas na masky na ruky a krk, tak je to práve teraz. Uistite sa, že ich často hydratujete, najmä pokiaľ ide o vaše ruky a krk. 

         Vynechávame SPF, keďže sa leto skončilo

         Denné používanie SPF nikdy neodkladajte na koniec zásuvky v kúpeľni. V zimnom období je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, pretože vaša tvár bojuje s chladným počasím (ktoré je už aj tak náročné na vašu kožnú bariéru) a zároveň je vystavená slnečnému žiareniu rovnako často ako v iných ročných obdobiach. Investujte do kvalitného SPF krému.

          Nechávame si hmlu na tvár doma

          V lete vám hmly na tvár zmenia život, pretože vám pomôžu osviežiť make-up v popoludňajších hodinách. Sú chladivé, upokojujúce a rozjasňujúce zároveň. V zime by ste mali mať pleťové spreje ľahko poruke v kabelke, na pracovnom stole, aj v aute. Nič nedokáže oživiť pleť v zime tak, ako prípravok s obsahom kofeínu.

          Túto hmlu NaPCA Moisture Mist viete s kľudom použiť aj v zime. Dokonca ju viete použiť aj pod vaśe sérum alebo krém. Tým pleť udržíte lepšie hydratovanú.

           Nedovoľte, aby vás alebo vašu pleť postihla zimná mrákava – urobte radšej tieto jednoduché kroky k silnej a krásnej pleti v zime.

           Nie je to až tak zložité. Čo myslíte?

           Iveta

           Sledujte nás na našom FB

           Iveta Štecová
           Iveta Štecová
           Articles: 451