Obľúbené produkty

Ako schudnúť v tvári a zoštíhliť príliš plné líca? Video v článku

 

Máte pocit, že na fotke vyzeráte akoby ste mali o 5 kíl viac? Kamera síce pridáva kilá, ale napriek tomu cítite, že tvár je až príliš guľatá a tuk sa vám usádza práve v tvári?

Nemôžem zaručiť, že dosiahnete štruktúru lícnych kostí Angeliny Jolie, ale sľubujem, že ak budete dodržiavať moje pokyny, určite dosiahnete krajšiu definíciu tváre a čeľuste.

Čo spôsobuje príliš plnú tvár?

– Nadváha

– Nedostatok nevyhnutných živín v tele

– Nadmerný príjem cukru, soli, tuku a uhľohydrátov

– Nedostatok spánku a stres

– Retencia vody (zlá strava a dehydratácia)

– Genetika 

Môžete spáliť tuk iba z určitej časti tela?

Odpoveď je nie.

Neexistuje nič ako Lokálne chudnutie! Svalstvo a tuk sú dve rôzne tkanivá, úplne nezávislé od seba. Môžete vybudovať svaly s “bodovým tréningom”, ale nemôžete spáliť tuk, ktorý je uložený na ich povrchu. V skutočnosti neexistuje chudnutie z konkrétneho miesta. Nikdy nedosiahnete ploché bruško len vykonávaním brušných cvičení.

Prečo? Svalovina nevlastní tuk, ktorý ju obklopuje. Brušáky určite posilnia vaše brušné svaly, ale samotné cvičenie vás nezbaví vrstvy tuku, ktorý pokrýva svaly. Jediný spôsob, ako stratiť tuk z tváre, je zníženie vrstvy tuku v tele ako celku. Musíte teda znížiť celkové percento telesného tuku. 

Ako zoštíhliť tvár?

1. Vyhnite sa alkoholu

Či už je v podobe vína, piva alebo tvrdého alkoholu, dehydruje telo a robí tvár nafúknutou.

2. Ovládajte príjem soli

Vyvarujte sa potravín, ktoré sú nabité soľou. Jedlo ako je pizza, popcorn v kine a čipsy, majú vysoký obsah soli. Sodík tiež spôsobuje zadržiavanie vody, čo spôsobuje nafúknutú tvár.

3. Jedzte bielkoviny a potraviny bohaté na živiny

Najedzte sa s čerstvou zeleninou, ovocím, vláknitými jedlami a bielkovinami bohatými na živiny. Vyvarujte sa cukru a soli.  Zelenina, ovocie, mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku, chudé bielkoviny a celé zrná tvoria kvalitnú stravu, ktorá podporuje zdravú pleť a chudnutie.

Pre jednoduchú kontrolu dávky polovicu taniera by mala tvoriť zelenina, ako je kel, špenát, šalát, zelené fazuľky, brokolica a baklažán. Jednu štvrtinu tvoria zrná ako je hnedá ryža, pohánka alebo jačmeň. Posledná štvrtina vášho taniera pozostáva z chudých bielkovín ako sú vajcia, kuracie biele mäso, ryby alebo chudý steak. Bielkovina je obzvlášť dôležitá, keď sa snažíte stratiť celkový obsah tuku.

4. Cvičte silový tréning 4 dni v týždni po dobu najmenej 30 minút

Posilňovanie zvyšuje podiel svalovej hmoty, zvyšuje váš metabolizmus a pomáha vám stratiť celkové percento telesného tuku.

Telo s väčším množstvom svalovej hmoty je účinnejšie pri spaľovaní kalórií. Sval vyžaduje viac energie, dokonca aj v pokoji, v porovnaní s tukom.

5. Hydratujte

Dehydratácia spôsobuje zadržiavanie vody a vytvára dojem opuchnutej tváre. Takže pite približne 8 pohárov vody denne.

6. Vyberte si vhodný účes pre svoju tvár

Vhodne zvolený účes zoštíhli vašu tvár.

7. Stavte na japonskú masáž

Jednoduchá masáž na zlepšenie lymfatického toku v oblasti tváre a krku, odplaví toxíny a prebytočnú vodu. Pleť bude pevnejšia a tvár sa opticky zoštíhli.

Cviky tvárovej gymnastiky

1, Spevňovač tváre

Benefity: Tento cvik tónuje líčka, dodá pevnú definíciu. 

 Posaďte sa, chrbát je vystretý, brada zdvihnutá dohora.

Otvorte ústa, usmejte sa, predstavte si, že z pier chcete vyformovať ovál písmena O. Vtiahnite pery a líčka ako na obrázku a pokúste sa o úsmev. Pozícia vtiahnutých pier a kútikov úst musí ostať zachovaná. Udržte pozíciu úsmevu a vtiahnite líca dovnútra(pritlačte ich na zuby a ďasná). Mali by ste cítiť napätie v líčkach a a brade. Urobte 10 opakovaní s výdržou 7 sekúnd.

2, Jivha Bandha

Benefity: Jivha Bandha dodá pevnú definíciu spodnej časti brady.

 Položte špičku jazyka na horné podnebie, akoby ste chceli povedať N, postupne pritlačte aj zadnú časť jazyka celou plochou hore. Udržte jazyk na hornom podnebí a snažte sa otvoriť ústa až  pocítite napätie na brade a krku. Stupňujte napätie tlakom celej plochy jazyka na podnebie. Dlane položte pod bradu, bradou vyvíjajte tlak proti dlaniam. 

Držte napätie 5 sekúnd a zopakujte 10 krát. Dýchajte normálne cez nos. 

3, Simha Mudra

Benefity: Simha Mudra stimuluje a tónuje všetky tvárové svaly. Je to jedna z najlepších asán pre tvár.

Kľaknite si a položte ruky na stehná. Uvoľnite čeľusť a široko otvorte ústa. S nádychom vyplazte jazyk a snažte sa ním dotknúť brady. Vystupňujte napätie v tvári a krku. Spevnite všetky svaly na tvári. Pohľad prevráťte nahor.

Urobte 5 opakovaní s výdržou 5 sekúnd.

 

Pamätajte si!

Nie je nič atraktívnejšie ako sebadôvera, akonáhle uvidíte svoju vlastnú krásu, tak aj všetci ostatní.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451