Obľúbené produkty

10 tipov na elimináciu dvojitej brady a spevnenie krku

K ovisnutej koži pod bradou môže tiež dôjsť pri stárnutí, keď naša pokožka stráca elasticitu. V niektorých prípadoch môžeme viniť genetiku. Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje vzhľad krku a brady je strata elasticity, stav keď sa znižuje schopnosť kolagénnych vlákien produkovať kolagén.

Nadbytočná vrstva tukového tkaniva na brade je najčastejšie spôsobená nadváhou. K ovisnutej koži pod bradou môže tiež dôjsť pri starnutí, keď naša pokožka stráca elasticitu. V niektorých prípadoch môžeme viniť genetiku. Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje vzhľad krku a brady je strata elasticity, stav keď sa znižuje schopnosť kolagénových vlákien produkovať kolagén. V tomto štádiu začína byť povädnutá a mdlá.  

 Aj keď existujú chirurgické zákroky, ktoré môžu eliminovať dvojitú bradu, môžu byť drahé. Existuje veľa možností ako sa zbaviť dvojitej brady, napr. domáca liečba, ktorá je priateľská ku vašej peňaženke a je bezbolestná. Je tiež nutné znížiť nadváhu správnou diétou a cvičením. 

Ako sa zbaviť dvojitej brady

Žuvačka bez cukru

Ak sa chcete zbaviť dvojitej brady, je nevyhnutné, aby sa vaše ochabnuté tvárové svaly dali do pohybu cvičením. Jedným z najlepších spôsobov ako to urobiť je žuť žuvačky bez cukru. Jednoducho žujte žuvačky bez cukru niekoľkokrát denne, aby ste dopomohli k eliminácii dvojitej brady.  

Kakaové maslo

Keď sa kakaové maslo používa pravidelne, zlepší pružnosť pokožky a napomôže zbaviť sa podbradku.

Jemne zohriaty olej vmasírujte do pokožky krku a podbradku. Masírujte niekoľko minút. Urobte to dvakrát denne ráno a večer pred spaním.  eBook zdarma si stiahnite tu http://www.tvarova-gymnastika.sk/Ebook  

Olej z pšeničných klíčkov

Pravidelná masáž šije olejom z pšeničných klíčkov je ďalší účinný spôsob, ako sa zbaviť podbradku. Olej z pšeničných klíčkov obsahuje vitamín E, ktorý vyživuje a spevňuje pokožku.

Než pôjdete do postele vmasírujte olej z pšeničných klíčkov jemne do oblasti brady a krku. Masírujte smerom nahor od spodnej časti krku ku brade po dobu 10 až 15 minút. Nechajte olej na pokožke celú noc. Pravidelne opakujte a čoskoro všimnete zlepšenie vzhľadu vášho podbradku.    

Vaječné bielky

Maska z vaječného bielka môže byť veľkou pomocou pri eliminácii dvojitej brady, keďže má sťahujúce účinky. Vaječné bielka sú tiež dobré pre celkové zdravie pokožky.

Rozšľahajte dva vaječné bielky, jednu polievkovú lyžicu mlieka, medu a citrónovej šťavy. Môžete pridať mätový olejček.

Aplikujte na pokožku brady a krku. Nechajte pôsobiť 30 minút. Opláchnite.   

Glycerín

Môžete si tiež vyrobiť prírodnú masku s glycerínom zmiešaním jednej polievkovej lyžice glycerínu, pol lyžice magnéziovej soli a pár kvapiek mätového oleja.

Použite bavlnenú látku, aby sa zabránilo stekaniu masky. Nechajte niekoľko minút pôsobiť. Dôkladne studenou vodou oblasť umyte.

Urobte to trikrát až päťkrát týždenne, aby ste videli pozitívne výsledky.  

Cvičenie tvárovej gymnastiky

Krk je podporovaný svalmi a ako každý iný sval v tele, môže oslabiť vekom. Dobrou správou je, že pravidelné cvičenie môže jemne vybudovať svaly na krku, zlepšiť krvný obeh, čím sa získa pevnejší vzhľad. 

Cvičenie môže pomôcť tónovať oblasť tváre, krku a čeľuste a tým vám pomôže zbaviť sa neželaného podbradku.  

 Cvik 1, Seďte vzpriamene, pomaly zakloňte hlavu dozadu, dívajte sa do stropu a potom zošpúľte pery ako pri bozku. Svaly brady a krku napínajte na maximum. Držte túto pozíciu po dobu piatich sekúnd a uvoľnite. Opakujte 5-10 krát za sebou.  

 Cvik 2, Posilnite svoje krčné svaly. Ľahnite si na chrbát, zdvihnite hlavu a krk pár centimetrov z podlahy. Jemne otočte hlavu smerom doprava a potom doľava, potom jemne položte hlavu na zem a oddýchnite si. Opakujte tento cvik toľkokrát, koľkokrát je to možné. Pohyby by mali byť pomalé a kontrolované. Mali by ste cítiť svaly na prednej a bočnej strany krku, ale ak cítite bolesť, cvičenie prerušte. Toto cvičenie buduje krčné svaly a vypína pokožku.  

Cvik 3, Seďte vzpriamene. Položte ruky pohodlne do lona. Bradu zdvihnite jemne dohora. Položte špičku jazyka na horné podnebie, akoby ste chceli povedať N, postupne pritlačte aj zadnú časť jazyka celou plochou hore. Udržte jazyk na hornom podnebí a snažte sa otvoriť ústa až  pocítite napätie na brade a krku. Stupňujte napätie tlakom celej plochy jazyka na podnebie. Držte napätie 5 sekúnd a zopakujte 10 krát. Dýchajte normálne cez nos.                                          

Cvičte so mnou na mojom YOUTUBE. Stačte sa členom FACEFIT kanála a majt prednostný prístup k mojim prémiovým videám.

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje silné antioxidanty a iné zložky ktoré urýchľujú metabolizmus. To vám pomôže spáliť kalórie a chudnúť.

Začnite svoj deň s šálkou zeleného čaju a vypite niekoľko šálok po celý deň. Zelený čaj je k dispozícii v rôznych príchutiach, takže si môžete vybrať ten, ktorý vyhovuje vašej chuti.   

Vitamín E

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť dvojitej brady je zvýšiť svoj denný príjem vitamínu E. To zvýši pružnosť pleti a celkové zdravie pokožky.

Vitamín E sa vyskytuje v mnohých potravinových zdrojoch ako je zelená listová zelenina, olej z pšeničných klíčkov, mliečne výrobky, hnedá ryža, jačmeň, strukoviny, orechy a semená, fazuľa, sójové bôby, arašidy a pečeň.  Skúste zahrnúť potraviny bohaté na vitamín E tak často ako je to len možné vo svojej každodennej strave.  

Zábaly

Osvedčili sa olejové zábaly. Stačia 3 ČL oleja (mandľový, avokádový, slnečnicový, olivový, repíkový) a 3 ČL medu. 
Zmiešame a nanesieme medzi bradu a kľúčnu kosť. Potom natreté miesta prikryjeme bavlnenou utierkou. Necháme pôsobiť pol hodiny.  

Nezabudnite: Pite veľa vody a jedzte viac potravín s vysokým obsahom vody, ako melón, uhorky, šalát a zeler. Obmedzte konzumáciu kávy, alkoholu, čaju a sýtených nápojov. Adekvátny príjem tekutín pomôže znížiť zadržiavanie vody. Zlepšite svoju pozíciu pri sedení, držte hlavu hore, krk vzpriamene a telo rovno. Venujte pozornosť svojmu jedálničku a obmedzte príjem kalórií!

Vitamíny

 Vitamín A

Jeden z najdôležitejších vitamínov pre peknú pleť. Podporuje produkciu kolagénu a obsahuje karotén, ktoré podporia vytváranie kolagénovo proteínových väzieb a vedú k pevnejšej pokožke. Jedzte farebné ovocie a zeleninu a používajte kozmetické produkty s retinolom. Vyskúšajte napr. toto sérum s vitamínom A Retinol 3TR intense

 Vitamíny C a E

Vitamíny sú nevyhnutné pre zdravú pokožku. Vitamín C je nevyhnutný pri tvorbe kolagénu a chráni pokožku pred poškodením slnkom. Získajte vitamín C z citrusových plodov a brokolice. Vitamín E je zásadný vitamín pre pevnú pokožku. Hrá dôležitú úlohu v produkcii kolagénu a môže pomôcť pri hojení rán. Vitamín E je obsiahnutý v potravinách, ako je avokádo, rastlinný olej a orechy.   

Obmedzte  konzumáciu kávy, alkoholu, čaju a sýtených nápojov. Adekvátny príjem tekutín pomôže znížiť zadržiavanie vody. Zlepšite svoju pozíciu pri sedení, držte hlavu hore, krk vzpriamene a telo rovno. Venujte pozornosť svojmu jedálničku a obmedzte príjem kalórií!

Nezabudnite: Pite veľa vody a jedzte viac potravín s vysokým obsahom vody, ako melón, uhorky, šalát a zeler. Obmedzte konzumáciu kávy, alkoholu, čaju a sýtených nápojov. Adekvátny príjem tekutín pomôže znížiť zadržiavanie vody. Zlepšite svoju pozíciu pri sedení, držte hlavu hore, krk vzpriamene a telo rovno. Venujte pozornosť svojmu jedálničku a obmedzte príjem kalórií!

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451