Obľúbené produkty

7 prekvapivých riešení pre omladenie pokožky krku

Pri pohľade na regál s kozmetickými výrobkami proti starnutiu si často myslíme, že sa tento proces týka len oblasti medzi naším čelom a bradou. Pokožka krku však prechádza tými istými zmenami a nedostáva sa jej takej výdatnej pomoci ako tvár. Je jedno, ako mladistvo vaša tvár vyzerá. Ak máte ochabnutý krk, váš vek je ihneď prezradený a vaša snaha márna. Prečítajte si nasledovné tipy, ako tomu môžete zabrániť.

Užívajte kolagénový doplnok

Sarah Tonksová, britská lekárka špecializujúca sa na anti-aging, odporúča užívať kolagénový výživový doplnok obsahujúci kyselinu hyalurónovú, ktorý pomôže pleti absorbovať viac vody a vyzerať napnutejšie. Ženy, ktoré užívali 2 odmerky kolagénového nápoja raz denne po dobu 8 týždňov, spozorovali 20 %-nú redukciu hĺbky vrások v okolí očí. A to je dobrá správa aj pre váš krk (a samozrejme ostatné partie). Po 8 týždňoch užívania sa navyše zvýšila hladina kolagénu v pleti o 65 %. Čím viac kolagénu budete užívať, tým viac podporíte vaše kožné bunky a vaša pleť bude vypnutejšia.

Ja osobne som začala používať collagen Anna Brandejs. Užívam ho už 3 mesiace a na pleti to vidieť. Maily od vás mi tiež potvrdzujú že nejde iba o pocit, ale tento kolagénový produkt naozaj funguje. Nielen pleť vyzerá krajšie, ale aj vlasy a nechty sú pevnejšie a pleť hlavne na krku-čo je môj problém- získava elasticitu. Tento nápoj obsahuje všetko čo pokožka potrebuje.

Najdôležitejšie zložky sú

  • kolagénové peptidy,
  •  elastín pre pružnosť pokožky,
  • kyselina hyalurónová ktorá zabezpečuje hydratáciu pleti,
  • keratín prispieva k tvorbe nových silných vlasov a nechtov,
  • ceramidy, ktoré vytvárajú prirodzenú vodnú bariéru v pokožke, ktorá bráni vytrácaniu vlhkosti.

Vypoťte to

Nová štúdia z Kanadskej univerzity hovorí, že cvičenie pomáha zvrátiť starnutie. Pokus na predtým sedavých ľuďoch, ktorí začali dvakrát do týždňa cvičiť, ukázal, že po troch mesiacoch bola ich pokožka hrubšia a elastickejšia, a tým aj mladistvejšia. A týka sa to aj oblasti krku.

Natierajte sa vitamínom C

Vitamín C je dôležité nie len jesť, ale sa ním aj natrieť. Ak ho skombinujete s kvalitným opaľovacím prípravkom, tento antioxidant ochráni vašu pleť pred slnečným žiarením a podporí obnovu buniek. Je to tým, že vitamín C zvyšuje prirodzenú schopnosť tela brániť sa pred voľnými radikálmi spôsobenými UVA žiarením. Beatriz Molina, britská dermatologička, odporúča začať deň použitím prípravku obsahujúceho L-askorbovú kyselinu (formu vitamínu C). Tá sa ľahko vstrebáva do pokožky a stimuluje tvorbu kolagénu pre pevnejší a pružnejší krk. Zvýšte účinnosť vašej každodennej starostlivosti o pleť proti starnutiu s maximálnym obsahom vitamínu C, ktorý pomáha obnoviť pevnosť pleti, vyhladí jemné vrásky a zosvetlí tón pleti. Spoznajte preukázateľné výhody maximálnej sily 15% vitamínu C – zlatého štandardu v dermatológii novinku Pure C15 od Medik8.

Večer jedzte Omega-kyseliny

Omega-3 a -6 mastné kyseliny sú esenciálnym nástrojom tela na prirodzenú tvorbu kolagénu. Najvhodnejší čas na ich doplnenie je práve večer a v noci, kedy je telo zamestnané rekonštrukciou bunkových membrán pokožky (vrátane tej na krku), očisťuje ju od chemikálií a ošetruje od fyzického poškodenia. Ak Omega-kyseliny skonzumujete po 6. hodine večer, pomôžu aktivite vášho tela počas spánku, ktoré ich využije na obnovu pokožky. Ideálne ich doplníte vhodnou večerou ako je šalát s ľanovými semienkami, ryba či avokádo. Odporúčam Omega3 od Anna Brandejs.

Chráňte sa pred slnečným žiarením

“Vaša pokožka je denne vystavovaná veľkej záťaži, najväčším zdrojom voľných radikálov je však UVA a UVB slnečné žiarenie,“ hovorí Anita Sturnham, britská dermatologička.  Toto nezvratné poškodenie spôsobuje rýchlejšie starnutie, a to aj na krku. Používajte preto vhodný opaľovací prípravok s ochranným faktorom aspoň 30 a obsahom zinku a titánu každý deň. Ja som si obľúbila opaľovacie krémy od Heliocare obohatené o Fernblock, so silnou antioxidačnou a reparačnou aktivitu a ochranou pokožky pred poškodením spôsobeným slnečným žiarením. Minimalizuje vznik hyperpigmentácii, spomaľuje proces starnutia pleti a redukuje prejavy slnečnej alergie.

Čistite pleť dôkladnejšie

Tým, že umožníte odumretým pleťovým bunkám zostať na vašej tvári a krku príliš dlho, bude pokožka vyzerať mdlo a staro. Keďže často zabúdame na správnu očistu krku a sústreďujeme sa len na tvár, pleť v tejto oblasti trpí ešte viac. Preto je vhodný jemný peeling, ktorým odstránite staré bunky z pokožky krku. Novinkou je by Mukk Algae enzymatický peeling.

Napumpujte vašu pokožku počas spánku

Keď už ste odstránili odumreté bunky, vaša pleť dokáže ľahko absorbovať najlepšiu antiage látku – retinol. Ten pomôže otvoriť póry, zvýšiť produkciu kolagénu, zredukovať jemné linky a vrásky, urýchliť obnovu buniek a zredukovať pigmentáciu. Keďže retinol môže oslabiť účinok opaľovacieho prípravku, používajte ho výhradne na noc.

Svoje retinolové setrenie si vyberte TU

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451