Obľúbené produkty

Recenzia Medik8 – sérum s vitamínom C, C-Tetra a C-Tetra Luxe – účinky

Recenzia Medik8 určite poteší vždy, ak chcete predchádzať vráskam a starnutiu pokožky - pleti. Sérum s vitamínom A a C - starostlivosť o pleť.

Recenzia Medik8 C-Tetra a C-Tetra Luxe

Recenzia Medik8 kozmetiky určite potešia vždy, ak chcete predchádzať vráskam a starnutiu pokožky – pleti. Sérum s vitamínom A- retinolové sérum a sérum s vitamínom C by mali tvoriť akýsi základ v starostlivosti o pleť. Tvoria isté stálice mnohých dermatokozmetík a už nepatria medzi najnovšie objavy, ale ich účinky sú potvrdené mnohými štúdiami.

Vitamín C má preukázateľné účinky v stimulácii tvorby kolagénu, preto je tento produkt taký výnimočný. Udržiava silu podporných štruktúr pod pokožkou, a tým spomaľuje starnutie.

Účinky vitamínu C na pleť

1, Vitamín C stabilizuje voľné radikály, vďaka čomu zabraňuje poškodeniu buniek.

2, Vitamín C spomaľuje predčasné starnutie pokožky, tvorbu zápalov aj stratu elasticity. 

3, Vitamín C bráni aj pred poškodením pokožky, ktoré môže spôsobiť UV žiarenie.

Výrobca udáva nasledovné benefity používania produktu Medik8 C-Tetra alebo Medik8 C-Tetra Luxe vitamín C séra:

  • ochrana pred voľnými radikálmi (vitamín C je výborným antioxidantom)
  • ochrana pred slnečným žiarením (vitamín C sa používa ako ochranný opaľovací prostriedok)
  • zjednocuje tón pleti a hydratuje pokožku
  • redukuje hyperpigmentáciu
  • neupcháva póry
  • po absorbcii sa vitamín C nedá zmyť, na pleti zostáva 3 dni
  • nedráždi, je vhodné pre citlivú pleť

Vitamín C teda podporuje tvorbu kolagénu

Našťastie existuje produkt, ktorý túto úlohu efektívne zvládne. Je ním Medik8 C-Tetra a C-Tetra Luxe vitamínové C sérum, ktorý je vlastne topickým vitamínom C nachádzajúcom sa v sére.  7

Medik8 C-Tetra sérum  obsahuje vysoko stabilnú formu vitamínu C zvanú tetrahexyldecyl askorbát v 3%-nej koncentrácii.

Existuje aj silnejšia verzia s názvom Medik8 C -Tetra Luxe, ktorá obsahuje rovnako stabilný vitamín C v 7%-nej koncentrácii. 

Sérum s vitamínom C Medik8 C-Tetra Medik8 C-Tetra® super antioxidačné sérum

Vitamín C vo forme Tetrahexydecyl askorbátu? 

Tetrahexyldecyl askorbát je nejstabilnejšou formou vitamínu C. Tetrahexyldecyl askorbát je nový derivát vitamínu C rozpustný v lipidoch so 4krát vyššou účinnosťou než ekvivalentná kyselina L-askorbová. Iné firmy používajú lacnejšiu zlúčeninu Magnesium askorbát, ktorá je v porovnaní omnoho slabšia ako Tetrahexyldecyl askorbát.

Príklad: 10,5% Magnesium askorbátu pôsobí rovnako ako iba 1% Tetrahexyldecyl askorbátu, ktorý používa Medik8. Preto nám stačí táto „nižšia“ koncentrácia 3%, a  7% 

Štúdia
Sérum s vitamínom C Medik8 C-Tetra

Medik8 C-Tetra LUXE

– Budete závislé ako ja. Prirodzene krásna vôňa vďaka marhuľovému a grapefruitovému oleju.

Bežné produkty s obsahom vitamínu C

Bežné produkty s obsahom vitamínu C, ktoré dostanete v obchodoch, obsahujú zväčša l-askorbovú kyselinu. Tá žiaľ nie je veľmi stabilná akonáhle sa aplikuje na pokožku alebo je vystavená vzduchu. Veľmi rýchlo sa rozkladá, čím vytvára voľné radikály na pokožke a v konečnom dôsledku podporuje starnutie! Preto buďte pri výbere produktu s vitamínom C veľmi opatrní.

Kozmetika Medik8 je výbornou voľbou, na vašej tvári sa nepokazí. Tetrahexyldecyl askorbát je navyše 4-krát účinnejší ako kyselina askorbová a ak sa vitamín C aplikuje povrchovo, má lepšie účinky ako keď je konzumovaný.

Negatívum recenzie Medik8, je nejaké?

Trhlina vo výskume tetrahexyldecyl askorbátu pochádza zo štúdie, ktorá porovnávala jeho účinky na jednej strane tváre a účinky placeba na druhej. Tá dokázala zlepšenie stavu pleti a tvorby kolagénu na strane ošetrenej vitamínom C.

Problémom je, že táto strana tváre bola zároveň ošetrovaná aj kyselinou askorbovou, takže nie je možné dokázať, či práve tetrahexyldecyl askorbát spôsobil dané zlepšenie. Štúdia navyše skúmala len 10 osôb. Aj napriek tomu môžeme povedať, že produkt Medik8 C-Tetra ponúka anti-aging benefity s minimálnym množstvom obsiahnutých zložiek.

Z 5 zložiek spomeňme jojobový olej, tetrahexyldecyl askorbát a vitamín E. Produkt je navyše bez vône, takže vyhovuje každému a neobsahuje zbytočné chemikálie, ktoré môžu byť toxické pre pokožku aj celé telo. Neobsahuje ani žiadne parabény, čo je ďalší bonus.

Pozor na prifarbované séra!

Ak vyberáte sérum s vitamínom C, vyhnite sa tým prifarbovaným, pekne oranžovým séram. Sérum s vitamínom C musí byť priehľadné. Keď chytí oranžovú farbu, je to znamenie že sérum zoxidovalo. Pri prifarbovaných sérach si teda nemáte šancu skontrolovať, či už prebehla oxidácia.

Môj verdikt recenzie Medik8

Sérum a recenzia Medik8 C-Tetra hovoria, že sérum nie je mazľavé a rýchlo sa absorbuje, celková absorbcia trvá len niekoľko minút. Nemusíte sa preto obávať mastnej pokožky ihneď po nanesení. Samotné sérum je priesvitná, ľahko olejnatá tekutina. Ak sa zafarbí do žlta až oranžova, je zoxidované a treba ho vyhodiť! 

Zakúpite ho v 30 ml tmavej sklenenej fľaštičke so sklenenou pipetou. Plast a svetlo by totiž mohli zložky znehodnotiť. Odporúčaná denná dávka na tvár sú 3 – 4 kvapky, ktoré sa následne jemne vmasírujú a doplnia bežným krémom. Jedna fľaštička by tak mala vydržať niekoľko mesiacov.

Opýtajte sa ma, ak potrebujete pomôcť s ďalšími informáciami.

Medik8 C-Tetra očné sérum

Existuje už aj očné ošetrenie Medik8 C-Tetra eye. Pri masáži nevynechajte oblasť hneď nad obočím a medzi očami. Postupujte smerom nadol a jednu kvapku aplikujte na každý vonkajší kútik oka, kde sa vytvárajú kohútie stopy. Jedna kvapka je vhodná aj na ošetrenie spodného a horného očného viečka. Dve kvapky nakvapkajte na líca, jednu nad hornú peru, ktorú rozmasírujete okolo celých úst. Vhodné je aplikovať jednu kvapku na pery aj vrch.

Odporúčané produkty s vitamínom C

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451