Obľúbené produkty

Dehydratovaná pleť? Ako ošetriť vysušenú pokožku počas cesty lietadlom?

Dehydratovaná pleť - vysušená pokožka a lietadlo sú neodmysliteľnou súčasťou leta. Zistite, ako ošetriť vysušenú pleť pred, počas a po lete.

Pred 2 týždňami som letela na Malorku. Ak lietate, tak máte asi takú skúsenosť ako ja. Dehydratovaná, vysušená, mdlá pleť, výrazné vrásky pod očami, suché pery a suché oči….

Fakt je, že kabíny lietadiel majú extrémne nízku vlhkosť, čo môže spôsobiť extrémnu suchosť a dehydratáciu pokožky. Preto som sa rozhodla napísať návod, ako predísť dehydratovanej a vysušenej pleti, aby ste vo svojej cieľovej destinácii vystúpili svieže ako ruže.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vlhkosť v kabíne lietadla klesne pod 20 %, zatiaľ čo typická vlhkosť v domácnostiach je viac ako 30 %. “Keď je pokožka vystavená nízkej okolitej vlhkosti, dochádza k jej dehydratácii, čo vedie k suchému, matnému, napätému pocitu a dokonca k svrbeniu pokožky.”


Suchý vzduch v lietadle, alebo aj inej klimatizovanej miestnosti hľadá vlhkosť všade, kde ju nájde, čo znamená, že ju bude ťahať priamo z vašej pokožky. Ak máte suchú pokožku, vďaka tomu bude ešte suchšia. Ak máte mastnú pleť, bude ešte mastnejšia, pretože vaša pokožka bude produkovať ešte viac mazu ako normálne, aby kompenzovala dehydratáciu – stratu vody. Jednoducho povedané, lietadlá môžu spôsobiť zmätok pre VŠETKY typy pleti.

Čo robiť pred letom s dehydratovanou pleťou

Naneste na pleť hydratačné tonikum a sérum

Keďže kabíny lietadiel majú tak nízku vlhkosť, je dôležité, aby ste pred letom dodali čo najviac hydratácie. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je technika vrstvenia. Po vyčistení pleť utrite hydratačným tonikom od Endor aby ste odstránili zvyšky vody z vodovodu.

Potom si do dlane jednej ruky nalejte štvrtinové množstvo tonera. Končekmi prstov rozotrite toner po celej tvári. Tento postup zopakujte ešte dvakrát. Nakoniec naneste sérum na vodnej báze napríklad Hydr8 B5 od Medik8, na vrch naneste ďalšie dve vrstvy tonera. Ihneď po dokončení vrstvenia tonera naneste veľkú vrstvu opaľovacieho krému, aby ste uchovali všetku hydratáciu.

Používajte na vysušenú pleť opaľovací krém

Opaľovací krém nielen zamkne hydratáciu z tonera a séra do vašej pokožky, ale ochráni ju aj pred škodlivými UV lúčmi (okná lietadla ich neodfiltrujú!). Pamätajte, že aj keď nie ste na priamom slnku, stále ste vystavení UV žiareniu. Ako všetci vieme, UV žiarenie môže viesť k vráskam a iným príznakom starnutia pokožky, ako aj k poškodeniu. Preto je dôležité nosiť na tvári a krku minimálne SPF 30.

Čo robiť počas letu s dehydratovanou pleťou

Pomôže pleťový olej

Aplikácia niekoľkých kvapiek dobre formulovaného pleťového oleja každú hodinu počas letu výrazne pomôže vašej pokožke udržať vlhkosť. To je skutočne efektívne, najmä pokiaľ ide o dlhé medzinárodné lety. Olej, ktorý sa aplikuje ako posledný krok vo vašej rutine, pôsobí ako ochranná bariéra, ktorá zabraňuje vyparovaniu vlhkosti, ktorá je hlboko v pokožke, von cez povrch.

Vždy používam CITRA OLEJ, a odporúčam ho všetkým mojim často lietajúcim klientom. Verte mi, keď pristanete, vaša pleť bude vyzerať orosená a žiarivá. Pred dotykom pokožky si vždy umyte ruky, najmä keď trávite čas na rušných letiskách a v preplnených lietadlách.

Hydrogélové náplaste pod oči

Vrásky pod očami sa prehlbujú už pri miernej dehydratácii. Ja vždy nastupujem do lietadla nenalíčená a prvé čo urobím je že aplikujem hydrogélové náplaste Croma s uhorkovým extraktom počas celého letu. Zabránim tak strate vody na tomto delikátnom mieste a navyše pleť bude nádherne vyhladená. Po odstránení náplastí si nezabudnite aplikovať pár kvapiek oleja, alebo očný krém.

Poznámka: Nanášanie pleťového oleja na vrchnú časť opaľovacieho krému môže narušiť jeho ochranu, preto navrhujem, aby ste si tento trik vyhradili na dlhšie medzinárodné lety alebo nočné lety. Vystavenie slnku je predsa horšie ako nejaká menšia povrchová dehydratácia.

Posaďte sa na sedadlo pri okne, aby ste mohli ovládať clonu

UV svetlo je nepriateľom mladšie vyzerajúcej pleti. V skutočnosti možno väčšinu príznakov predčasného starnutia pokožky pripísať aj náhodnému vystaveniu UV lúčom, čo je dôvod, prečo je vaša pokožka vystavená dennému svetlu (nie je to vtedy, keď sa zámerne opaľujete). Let v lietadle je príkladom náhodnej expozície. Keď ste v lietadle, ste o 9 000 metrov bližšie k slnku.

V skutočnosti majú piloti leteckých spoločností vyššie riziko vzniku rakoviny kože, pretože čelné sklá lietadiel odfiltrujú len asi 50 % UVA lúčov. Práve tieto UV lúče sú zodpovedné za poškodenie bunkovej DNA, čo vedie k predčasným vráskam, hnedým škvrnám a iným viditeľným známkam starnutia.

Keď sedíte na sedadle pri okne, môžete zatvoriť tienidlo, aby ste si ochránili pokožku. Môže sa to zdať ako maličkosť, ale môže to znamenať veľký rozdiel, najmä ak ste častým hosťom na palube lietadla.

Nepoužívajte hydratačnú hmlu na tvár

Už roky odborníci na starostlivosť o pleť navrhujú, že hmla na tvár by mala byť kľúčovou zložkou akejkoľvek bežnej starostlivosti o pleť v lietadle. Toto je nie-nie, a ešte raz NIE!

V skutočnosti je to jedna z najhorších vecí, ktoré môžete pre svoju pleť urobiť. prečo? Ako som už povedala, vzduch je neuveriteľne suchý a bude hľadať vodu všade, kde ju nájde. Keď si na pokožku nastriekate hydratačnú hmlu na tvár, bez toho, aby ste na ňu niečo navrstvili, aby ste udržali hydratáciu uzamknutú, v podstate žiadate vzduch, aby odviedol vodu z vašej pokožky.

Výsledok? Ešte suchšia pokožka ako predtým. Preto navrhujem držať sa môjho triku s vrstvením tonera a séra, a uistiť sa, že to všetko uzavriete vrstvou opaľovacieho krému.

Pite veľa vody

Počas letu je vždy prospešné udržiavať svoje telo hydratované. Aj keď je to v skutočnosti najmenej efektívny spôsob, ako hydratovať pokožku (áno, naozaj!), stále je dôležité udržiavať hydratáciu vnútorných buniek, takže si so sebou vezmite fľašu s vodou.

Vstaňte a natiahnite sa

Opäť to nie je nevyhnutne tip pre vašu pokožku, ale určite je to dôležité pre vaše telo. Vysoké nadmorské výšky môžu zhoršiť problémy s cirkuláciou, a preto je dobré sa počas letu pohybovať. Neseďte s prekríženými nohami, choďte na krátke prechádzky uličkou a pokúste sa urobiť ľahký strečing, ak môžete. Pomôže vám to s celkovým krvným obehom.

Ošetrite si pery

Popraskané pery nie je nič po čom túžim. Objavila som balzam bez zbytocnej chémie a bez vazelíny s čistým skvalanom. Ten si dávam aj ako nočnú masku na pery kedykoľvek mi napadne ale počas lietania urobí perfektnú službu. Preferujem Mutiny Balzam na pery so skvalanom.

Čo robiť po lete s dehydratovanou pleťou

Použite jemný peeling na tvár

Keď prídete do cieľa (hotel, domov alebo inak), vyčistite si pokožku a použite jemný peeling na tvár, aby ste odstránili suché povrchové bunky. Určite sa vyhýbajte peelingom na tvár, ktoré obsahujú zrnká, ako sú marhuľové jadrá, šupky vlašských orechov a mandle, pretože ostré hrany môžu poškriabať a podráždiť pokožku.

Namiesto toho použite peelingy, ako sú Algae peel od by MUKK s morskými riasami. Je to tiež dobrý trik na zvýšenie cirkulácie vo vonkajších vrstvách pokožky, čím pomáha rozjasniť unavene vyzerajúcu pleť.

Použite hydratačnú masku na tvár

Po použití jemného peelingu na tvár siahnite po upokojujúcej pleťovej maske, ako je Good barrier mask od by Mukk Je to dôležité, pretože dodáva pokožke potrebnú hydratáciu a pomáha rozjasniť matnú pleť po lete. Milujem používanie masiek, pretože majú najvyšší obsah vody.

Zaveste sa dole hlavou

Toto je môj obľúbený trik na zvýšenie krvného obehu a osvieženie unavene vyzerajúcej pleti! Jednoducho sa zavesím hore nohami (či už je to v polohe psa nadol alebo len z boku postele) na tri minúty. Zistila som, že takmer okamžite pomáha zlepšiť vzhľad pomalej pokožky po lete!

Udržujte svoju rutinu starostlivosti o dehydratovanú pleť konzistentnú

Mnoho ľudí si zabalí náhodné bezplatné vzorky, ktoré nazbierali, a použijú ich počas cestovania. Chápem, nezaberú príliš veľa miesta a sú pohodlné! Je tu však potenciálny problém. Už teraz sa deje veľa zmien. Môžete zažívať nové podnebie, nové jedlá a nový spánkový režim. Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je zmeniť aj rutinu starostlivosti o pleť. Udržujte veci konzistentné a zabaľte si svoje obľúbené produkty. To pomôže udržať vašu pokožku pokojnú a čistú.

Umelé slzy

Keď lietam, ani na krok bez nich. Suché oči a pocit pálenia nie sú práve príjemný pocit. Takže šup do lekárne a užite si dovolenku.

Tu to máte – jednoduchá rutina starostlivosti o pleť v lietadle pre šťastnú a hydratovanú pleť bez ohľadu na to, kam vo svete mierite!

Spomínané produkty

Čo vás možno zaujíma

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451