Obľúbené produkty

5 najlepších tipov ako sa zbaviť marionetových vrások( tiahnúcich sa od kútikov úst po bradu)

Čo sú vlastne marionetove vrásky? Sú to vrásky na bočnej strane spodnej pery, ktoré môžu prechádzať až do nosoústnych vrások okolo vrchnej časti úst. Nie každý nimi trpí, vo všeobecnosti sú príčinami ich vzniku starnutie (a následná strata kolagénu v oblasti tváre), genetika, stravovanie, vplyvy vonkajšieho prostredia, fajčenie atď. Strata váhy a následný pokles množstva tuku v tele vrátane tváre (lipoatrofia) môžu taktiež spôsobiť väčšiu viditeľnosť týchto vrások.

Čo sú vlastne marionetové vrásky? Sú to vrásky na bočnej strane spodnej pery, ktoré môžu prechádzať až do nosovo-ústnych vrások okolo vrchnej časti úst. Nie každý nimi trpí, vo všeobecnosti sú príčinami ich vzniku starnutie (a následná strata kolagénu v oblasti tváre), genetika, stravovanie, vplyvy vonkajšieho prostredia, fajčenie atď. Strata váhy a následný pokles množstva tuku v tele vrátane tváre (lipoatrofia) môžu taktiež spôsobiť väčšiu viditeľnosť týchto vrások.

Niektorí sa cítia krásni aj v zlatom veku a vrásky ich príliš netrápia. Iní sa zase snažia vyzerať mlado čo najdlhšie. Ak patríte do druhej skupiny ľudí a vrásky, vrátane tých marionetových, vás otravujú, prečítajte si nasledovné tipy, ako sa ich zbaviť. A ide to aj bez plastickej chirurgie, ktorá je nie vždy úspešná a často veľmi nákladná.

Tvárová gymnastika

Cviky tvárovej gymnastiky dokázateľne prinášajú v boji proti marionetovým vráskam viditeľné výsledky. Spevňujú totiž tvárové svalstvo a predchádzajú tak ochabovaniu pokožky a vzniku vrások. Pri každom cvičení sa pohodlne posaďte, aby bolo efektívne, môže trvať až 20 minút. Hlava by mala byť uvoľnená a naklonená smerom dozadu. Na internete nájdete mnoho videí, ktoré techniku cvikov podrobne vysvetľujú.

Bozkávanie stropu

Posaďte sa na stoličku s nižším operadlom, zakloňte hlavu a pootočte doprava, bradu predsuňte jemne dopredu a pery našpúľte do prehnaného bozku. Pery natiahnite smerom k stropu,  zároveň sa snažte ich pritiahnuť čo najbližšie k nosu, 5 sekúnd podržte a uvoľnite. Opakujte 5-krát, následne  hlavu otočte doľava a zopakujte. 

Naberačka

Zakloňte hlavu tak, aby ste sa pozerali na strop. Pery vrátane kútikov vtiahnite dovnútra úst, bradu jemne predsuňte a pohybujte bradou hore a dole(otvárajte a zatvárajte ústa) akoby ste niečo naberali iba spodnou čeľusťou. Pre najlepšie výsledky cvičte 5 minút aspoň raz za deň.

Spevňovač spodnej kontúry tváre

Seďte vzpriamene, hlavu zakloňte a pozerajte sa na strop. Pery pevne zovrite, bradu predsuňte jemne dopredu, spodnú peru natiahnite,  čo najviac ponad vrchnú a usmejte sa. Pozíciu držte 5 sekúnd a potom uvoľnite do pôvodnej polohy. Opakujte 5-krát aspoň raz denne.

Ďalší variant je ľahnúť si na zem. Prsty položiť na bradu pod ústne kútiky a vyšpúliť pery do bozku. Prsty zľahka ťahajte smerom nadol. Držte pózu 30 sekúnd, opakujte 3x.

Pripravila som pre vás praktickú pomôcku, ktorú môžete nosiť v kabelke. NOVINKA kartičky FACEFIT program 3 v hrebeňovej väzbe je kolekcia cvikov aj s popisom. Odteraz môžete cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek budete chcieť.

Kozmetické produkty proti marionetovým vráskam

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa zbaviť marionetových a smiechových vrások, je používanie profesionálnych kozmetických výrobkov. Existujú dva typy kozmetiky, ktoré by ste mali zobrať do úvahy. Sú nimi maskovacie produkty a produkty, ktoré vám pomôžu vrásky prinajhoršom zmierniť.

Do prvej kategórie zaraďujeme ľahký púder či make-up, ktoré dokážu vrásky prekryť, a zmiernia tak ich viditeľnosť. Krémy podporujúce produkciu kolagénu  a pleťové séra ich zase pomôžu zredukovať.

Zvláčňovanie pokožky

Dostatočným zvláčňovaním pokožky môžete zmierniť už existujúce marionetové vrásky, keďže suchá pleť je na ich vznik viac náchylná. Použiť môžete podomácky vyrobené masky, ktoré síce procesu tvorby vrások nezabránia, môžu ho však spomaliť. Zvážte arganový olej, hroznový alebo olej z opuncie.

Krémy s retinoidmi

Krém s obsahom retinolu či retinoidov je tiež účinným prostriedkom v boji proti marionetovým vráskam. Retinol má klinicky overený účinok rýchlejšej obnovy kožných buniek a produkcie kolagénu. Urýchľuje odumretie poškodených buniek, ktoré tak uvoľnia miesto tvorbe nových. Zabraňuje úbytku kolagénu, udržiava hrúbku a mladistvý vzhľad pokožky.

Viac o retinole a prečo ho používať ak ste po 30 tke TU

Vitamín C

Zvýšením denného príjmu Vitamínu C bojujete proti tvorbe marionetiných vrások, pretože tento vitamín stimuluje tvorbu kolagénu vo vašom tele. Výsledky síce neuvidíte po niekoľkých týždňoch, pravidelná konzumácia zvýšeného množstva vitamínu C ideálne vo forme čerstvého ovocia (pomaranče, limetky, citróny, kiwi) isté zlepšenie prinesie. Topická aplikácia je tiež na zváženie. Vitamín C podporuje produkciu kolagénu v pokožke a mal by byť súčasťou vsej každodennej rutiny. 

 

Marionetové  vrásky patria k tým najškaredším vráskam na tvári. Zdravým stravovaním, používaním vhodných a kvalitných kozmetických prípravkov a správnym cvičením môžete ich vznik oddialiť a existujúce vrásky zjemniť. Cvičte  15 minút každý deň a omladnite o 5 rokov!

SPEVNITE OCHABNUTÉ HORNÉ VIEČKA. 3 ÚČINNÉ CVIKY PRE KRÁSU OČÍ

VRÁSKY NAD HORNOU PEROU A POPRASKANÁ POKOŽKA? POZNÁM ÚČINNÉ RIEŠENIA

AKO SA ZBAVIŤ VRÁSOK NA ČELE A MEDZI OBOČÍM

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451