Obľúbené produkty

Akupresúrou na starecké a solárne škrvny na tvári. Masírujte týchto 5 bodov

Starecké škvrny na tvári a sila akupresúry

Popularita čínskych procedúr týkajúcich sa liečby kožných problémov je v posledných rokoch na vzostupe, čo dokazuje ich efektivitu. Dôležitou súčasťou týchto procedúr je aj akupresúra, ktorá je veľmi vyhľadávaná najmä v západných krajinách ako spôsob liečby rôznych ochorení, vrátane tých kožných.

Čo sú starecké škvrny?

Starecké škvrny sú okrúhle, ploché, nekarcinogénne, hnedé alebo hnedočervené znaky tvoriace sa na tvári, ramenách, nohách, chodidlách a rukách. S vekom sa zvyknú zvýrazňovať a ich vznik súvisí s vysokou produkciou melanínu v tele, ktorý je do pokožky nedostatočne absorbovaný.

Čo je melanín?

Melanín je kožný pigment, ktorý dodáva pokožke, vlasom a dúhovke ich farbu. Je produkovaný bunkami zvanými melanocyty.

Osoby s tmavou pleťou majú väčšie množstvo melanínu ako ľudia so svetlou pleťou. Existuje mnoho faktorov, ktoré spúšťajú vylučovanie melanínu v tele. Sú nimi napríklad antikoncepčné tabletky, starnutie, genetika a vystavovanie sa slnku.

Použitie akupresúry proti škvrnám na tvári

Niektorí ľudia sú presvedčení, že škvrny sú neoddeliteľnou súčasťou procesu starnutia. Existujú však aj osoby, ktoré majú škvrny aj napriek mladému veku. Či už ste mladí alebo starší, akupresúra vám môže pomôcť tieto škvrny zredukovať. Akupresúrnou masážou tváre, ktorá je súčasťou ponuky mnohých kúpeľov a estetických centier, dosiahnete rovnaký výsledok ako pri akupunktúre, avšak bez ihiel. Takáto masáž prináša pre pokožku nasledovné benefity:

  • Podvihne tvár
  • Redukuje fľaky, znamienka, pehy, jazvy a žily
  • Regeneruje a obnovuje pokožku
  • Pokožka sa po nej stáva krásna a žiarivá
  • Zvyšuje elasticitu a plnosť pleti
  • Dodáva pleti správny tón a mladistvý vzhľad

Tvárová akupresúra funguje na princípe stimulácie dôležitých nervov a svalových tkanív, ktoré sa nachádzajú hlboko vo vrstvách pokožky. Táto stimulácia napomáha zvýšeniu vylučovania kolagénu a uvoľňovaniu toxínov a energie. Zvyšuje sa aj cirkulácia krvi, čím sa urýchľuje vyplavovanie škodlivých látok. Akupresúra tiež zlepšuje funkciu tvárových svalov, a zanecháva tak pokožku mladistvú a žiarivú. Počas masáže sa zlepšuje cirkulačná nerovnováha a čistí lymfatický systém. Zvýšený tok krvi do pleti ju zanecháva teplú a pružnú.

Akupresúrna masáž taktiež uvoľní napätie a stres. Už po niekoľkých sedeniach si všimnete rozdiel na pokožke, ktorá bude vyzerať mladistvo a sviežo a výsledky budú porovnateľné sna zosvetlenie pokožky a redukciu fľakov

Na tvári sú rôzne akupresúrne body, ktorých stlačením môžete obnoviť vašu pokožku. Odporúčaný čas na vykonávanie takéhoto ošetrenia je 10 minút denne.

Akupresúrne body

 

Bod tretie oko: Tento bod sa nachádza na mieste spojenia nosa a očí. Stlačením a masážou tohto bodu predídete rôznym kožným problémom a stimulujete podmozgovú žľazu, ktorá je primárnou endokrinnou žľazou ovplyvňujúcou stav pokožky.

Nepoškvrnený bod: Je situovaný centimeter pod spodnou hranou očnej jamky, blízko lícnej kosti. Experti odporúčajú vyvíjať tlak na tento bod na oboch stranách tváre minimálne 60 sekúnd. Pravidelným stláčaním zredukujete škvrny na tvári a zlepšíte celkový vzhľad pokožky.

Zanzhu: Nachádza sa na vnútornom konci obočia. Jemnou masážou tohto bodu uvoľníte stres, napätie a bolesti hlavy, ktoré sú tiež zodpovedné za kožné problémy.

Nebeský bod: Tento bod nájdete pod ušným lalôčikom, za čeľusťou. Jeho stláčanie pomáha vyrovnávať činnosť štítnej žľazy a zlepšuje žiarivosť pokožky redukovaním škvŕn.

Technika akupresúry

Krok 1: Ukazováky položte na akupresúrne body, ich polohu si dobre zapamätajte.

Krok 2: Jemne stlačte tieto body, až kým nepocítite miernu bolesť.

Krok 3: Počas stláčania bodov sa  snažte krúživými pohybmi vyvinúť ešte väčší tlak.

Krok 4: Počas celej masáže dýchajte pomaly a zhlboka, vdychujte nosom a vydychujte ústami.

Zdravé tipy proti stareckým škvrnám

Okrem akupresúry môžete vyskúšať aj nasledovné tipy z oblasti zdravého životného štýlu, ktoré vám tiež pomôžu zredukovať škvrny na tvári.

Výživa

Zdravie pokožky je úzko späté s potravou a živinami, ktoré prijímate. Ak túžite po čistej a sviežej pokožke bez pigmentových škvŕn, mali by ste sa zamerať na svoju stravu. Tá by mala obsahovať dostatok vitamínov A, B, D, E, minerálov a živín, ktoré zabezpečujú obnovu a zdravý vzhľad pokožky. Ostatné minerály ako železo, zinok a magnézium ju zanechávajú čistú a zdravú.

Ochrana pred slnečnými lúčmi

Nezáleží na tom, aký druh ošetrenia si vyberiete, vždy dbajte o to, aby ste pokožku natreli dostatočným množstvom opaľovacieho prípravku, ak sa chystáte vyjsť na slnko. Keďže sa škodlivé lúče môžu dostať aj do vášho príbytku, opaľovací krém aplikujte aj pri pobyte vo vnútri. Vyhnite sa priamemu slnku medzi 11. a 16. hodinou, kedy sú lúče najintenzívnejšie.

Dbajte tiež o to, aby ste používali vhodné kozmetické prípravky, ktoré zosvetlia vašu pokožku a obsahujú prírodné a bezpečné ingrediencie. Tie preniknú hlboko do pokožky, odstránia nadbytočný melanín, vyživia ju a zvláčnia. Zvoľte napr. 

Medik8 OXY R Peptides

 

https://www.youtube.com/watch?v=f59B0SpI27Q

Foto: <a href=”http://www.freepik.com/free-photo/relax-people-skin-beautiful-womans_1108990.htm”>Designed by Freepik</a>

Mohlo by vás zaujímať

5 NAJLEPŠÍCH TIPOV AKO SA ZBAVIŤ MARIONETOVÝCH VRÁSOK( TIAHNÚCICH SA OD KÚTIKOV ÚST PO BRADU)

AKO POLOHA JAZYKA OVPLYVŇUJE VÁŠ VÝZOR. KDE HO MÁTE POLOŽENÝ VY?

SPEVNITE OCHABNUTÉ HORNÉ VIEČKA. 3 ÚČINNÉ CVIKY PRE KRÁSU OČÍ

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451