Obľúbené produkty

4 strečingové cviky ktoré omladia nielen telo, ale aj pokožku na tvári

4 strečingové cviky pre žiarivú pokožku

Poznáte masáže založené na aktívnom strečingu a masáži nohami, tzv. „chodiacej“ masáže”? Okrem telesnej úľavy poskytnú aj uvoľnenie stresu. Zámerom týchto procedúr je natiahnutie a uvoľnenie fascie, ktorá obopína svaly.

„Fascia je ako veľká sieť či pavučina,“ hovorí Dr. Wyldeová. „Je niečo ako lešenie pre vaše svaly. U mladších ľudí sú jej vlákna úhľadné, u starších sa zamotávajú.“

Strečing, ktorý uvoľní tvár?

Ako môže strečing ovplyvniť vašu tvár? „Fascia sa nachádza po celom tele a spája svaly na tvári zo svalmi zvyšku tela. Aj keď program Moving Strečing nezaberá priamo tvár, tieto cviky uvoľňujú fasciu, ktorá ju dokáže natiahnuť. Naťahovaním fascie môžeme dosiahnuť, že pokožka tváre pôsobí vypnutejšia, mladšia, tónovaná a žiarivá. A nenechajte sa zmiasť – aj strečing nôh ju môže ovplyvniť,“ vysvetľuje Wyldeová.

Suzanne Wyldeová sa teraz s nami podelí o jej obľúbené strečingové cviky, ktoré ovplyvňujú aj pokožku tváre.

Aby ste dosiahli správne uvoľnenie fascie, dodržiavajte vždy tieto kroky:

Svaly sa počas cvičenia musia pohybovať kontinuálne. Na konci nikdy nezadržiavajte strečing a nechoďte cez bolesť. Robte cviky na 50 – 70 % svojho maxima, aby ste dosiahli príjemný pocit.

Strečing krížov a bokov

„Kríže a boky sú na tvár napojené špecifickým spôsobom. Mám jedného klienta, ktorému sa vždy pri strečingu krížov otvoria dutiny. To ovplyvňuje vzhľad jeho tváre. Kríže sú veľkou oblasťou svalstva a masívne ťahajú nadol tvár, ktorá potom môže vyzerať ochabnutá,“ hovorí Suzanne.

Ako cvičiť: Postavte sa, za seba si položte stoličku alebo schod a položte naň nohu. Koleno majte čo najviac vystreté, chodidlom tlačte do stoličky, aby ste vyvolali napätie svalov, zatiaľ čo budete jemne ohýbať stojacu nohu pre vytvorenie streču. Zopakujte sedem- až desaťkrát.

 

Strečing hamstringov pre žiarivý vzhľad

„Uvoľňovaním hamstringov uvoľníte aj fasciu na vrchnom chrbte a hlave, čo má pozitívny efekt na vzhľad tváre. V niektorých kultúrach a vierach je chrbtica napojená na energetické úrovne – čím viac energie máte, tým žiarivejšie vyzeráte,“ vysvetľuje Wyldeová. Tento názor však nie je vedecky podložený.

Ako cvičiť: Postavte sa, jednu nohu dajte pred seba na stôl, schodík alebo iný pevný povrch. Ohnite koleno hornej nohy čo najviac, danú nohu ťahajte nadol a vzad do stola, prsty na nohe ukazujú nahor čo najviac vám je príjemné. Nohu naťahujte tak, že zadnou časťou tela sa vysúvate smerom dozadu. Vráťte sa do pôvodnej polohy a zopakujte sedem- až desaťkrát.

 

Strečing ramien pre zlepšenie cirkulácie

„Tento cvik je účinný podobným spôsobom ako ten predošlý, avšak pôsobí na fasciu na bočných stranách tela a tváre. Tvár robí uvoľnenejšou a dostane do nej viac krvi,“ vraví Wyldeová.

Ako cvičiť: Zoberte si pás na jogu, opasok alebo uterák, pevne ho napnite oboma rukami ponad hlavu. Vaše ruky by mali vytvoriť písmeno „V“. Ťahajte ruky od seba, aby ste vytvorili napätie, pohybujte ich smerom dozadu, lakte majte vystreté. Ak ste sa dostali najďalej, ako dokážete, vráťte sa do pôvodnej pozície a zopakujte 6 až 9 cvičení.

Otváranie hrudníka pre uvoľnenie napätia

„Celá fascia okolo hrudníka je napojená na sánku a ústa. Keď otvoríte hrudník, uvoľníte fasciu na hrdle, čím zmiernite bolesť, nepohodlie a napätie v tejto oblasti,“ vysvetľuje Suzanne.

Ako cvičiť: Ruky spojte za hlavou, lakte majte smerov vpred a blízko pri sebe. Kontinuálne napínajte hrudník a ťahajte lakte vzad. Netlačte na hlavu, ruky tlačia do seba, aby bol krk v pokoji. Zopakujte sedem- až desaťkrát.

Zľavy a akciové balíčky

Najnovšie články

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451