Obľúbené produkty

Zo zimy do leta. Jarná pleťová rutina.

Najlepšie tipy na prechod na jarnú starostlivosť o pleť

Jar, také krásne ročné obdobie… všade sa objavujú hyacinty, narcisy a tulipány. Mi-lu-jem. 😊 Jarný čas ma asi najviac inšpiruje k osvieženiu a zmenám.

Pre mnohých z nás to znamená viac ako len jarné upratovanie domu – je to príležitosť na jemné preformovanie nášho životného štýlu a to vrátane starostlivosti o našu pokožku. Jar vo mne signalizuje, že je čas na zmenu v produktoch starostlivosti o pleť. 

Chladné „zimné“ (ako to vezmeme😊) mesiace sú už za nami, a preto je potrebné si zvoliť ľahšie hydratačné prípravky a jemnejšie čistiace prostriedky. 

Jarná pleťová rutina tipy

Spomeniem niekoľko spôsobov, ako pleti prinavrátiť žiarivý lesk:

Prejdite na ľahké hydratačné krémy

Počas teplejších jarných a letných mesiacov je najlepšie prejsť na ľahší hydratačný krém. Hrubší hydratačný krém môže zanechať vašu pleť príliš mastnú a zvýšiť pravdepodobnosť vzniku vyrážok.

Zaraďte produkty bohaté na antioxidanty

Antioxidanty môžu a mali by byť súčasťou našej celoročnej starostlivosti o pleť, aby sme predišli pigmentácii. Slnkom spôsobené škvrny sa notoricky ťažko odstraňujú, a preto je ich prevencia kľúčová.

Lokálne antioxidanty, ako napríklad vitamín C, stabilizujú voľné radikály a znižujú poškodenie pokožky slnkom. Môžete sa tiež zamerať na produkty, ktoré obsahujú celé spektrum vitamínov, pretože tie budú bohaté na antioxidanty.

Prechod na gélové čistiace gély

Počas zimných mesiacov chladné počasie zbavuje našu pokožku prirodzenej vlhkosti a používanie čistiacich prípravkov na báze oleja môže byť užitočné na udržanie vlhkosti v pokožke.

Pri vyšších teplotách bude vaša pokožka produkovať viac vlastných prirodzených olejov, preto je vhodnejšie používať ľahšie gélovéčistiace prípravky.

Sérum na báze vody

Séra na báze olejov sú absolútnym darom z nebies počas tuhých zimných mesiacov, pretože poskytujú potrebnú ochrannú vrstvu, ktorá zadržiava vlhkosť.

Počas teplejších mesiacov však séra na báze vody obsahujú všetky koncentrované živiny a antioxidanty, ktoré vaša pleť potrebuje, a sú ľahšie, takže ich vaša pleť môže ľahko absorbovať.

Dermatológovia veľmi odporúčajú používať sérum s vitamínom C a sérum s kyselinou hyalurónovou počas slnečného počasia.

Séra s vitamínom C majú vysoký obsah antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť vašu pokožku pred spálením, poškodením slnkom a predčasným starnutím. Séra s kyselinou hyalurónovou pomáhajú dodať späť vlhkosť stratenú zvýšeným potením počas teplejšieho počasia.

Odštartujte jar peelingom

Zbavte sa šupinatých odumretých kožných buniek z tuhej zimy a naštartujte svoju pleť peelingom.

S peelingovými prípravkami sa však zdržte, pretože odborníci na starostlivosť o pleť teraz namiesto peelingových prípravkov odporúčajú používať kvalitný chemický peeling. To všetko v mene ochrany mikrobiómu vašej pokožky.

Zintenzívnite používanie opaľovacích krémov

Opaľovací krém chráni investície do vašej tváre a produktov starostlivosti o pleť.

Vystavovanie sa slnečnému žiareniu je jednou z hlavných príčin predčasného starnutia pokožky. Aby ste tomu zabránili, musíte sa uistiť, že používate samostatný opaľovací krém, ktorý ponúka aspoň SPF 50.

Väčšina odborníkov na starostlivosť o pleť odporúča používať samostatný opaľovací krém a nie kombináciu hydratačného opaľovacieho krému. Účelom hydratačného krému je dostať sa hlboko do pokožky, dodať jej živiny a hydratovať ju. Účelom opaľovacieho krému je zostať na povrchu vašej pokožky a odpudzovať škodlivé UV žiarenie.

Tip pre vás

Dobrým tipom je mať v kancelárii alebo v aute náhradný opaľovací krém, aby ste ho mohli v poludňajších hodinách naniesť znova. Na vašu pokožku stále dopadajú UV lúče, keď sedíte pri okne kancelárie alebo auta, preto je dôležité, aby ste sa znova natreli na poludnie.

Opaľovací krém Heliocare je skvelou voľbou, pretože chráni vašu pokožku pred nepriaznivým UV žiarením a má ochranný faktor SPF 50.

Gel Cream Color SPF 50 má krásnu ľahkú textúru a zároveň poskytuje plnú ochranu. Je tiež tónovaný, takže poskytuje trochu krytia bez potreby použitia podkladovej bázy.

Každý, kto má škvrny od slnka, vie, aké náročné je zbaviť sa ich.

Viem o tom svoje… Aj mne sa pri nadmernom vystavení slnku niekedy opäť objavia,  výnimkou bola tohtoročná dovolenka, kde som dbala na to, aby som sa vyhla pigmentovým škvrnám.

Vylúčila som všetku parfumovanú skincare, každé ráno som sa natrela sérom s vitamínom C C-Hyal od Anny Brandejs, a nezabudla som na toner s kyselinou tranexamovou, ktorý má výborné výsledky v ošetrovaní pleti s hyperpigmentáciou.

Nanášanie opaľovacieho krému každé ráno pred odchodom z domu a na poludnie je najúčinnejší spôsob, ako sa vyhnúť škodlivým lúčom a tak bojovať proti starnutiu. Ja som mala aj na dovolenke Heliocare MD A R systém a pokračujem aj doma, každodenne. Ani neviem, že ho mám na tvári. Mám pocit, že na moju hyperpigmentáciu mi zafungoval lepšie ako klasické chemické filtre.

Jarné upratovanie make-upu

Jar je skvelý čas pozrieť sa na dátumy spotreby a vyhodiť všetko staré. Výrobky majú často dátum spotreby 24M, čo znamená, že pri správnom skladovaní sa dajú používať až dva roky. Nezabúdajte, že na vašich výrobkoch na líčenie a starostlivosť o pleť sa môžu hromadiť baktérie. Ak si všimnete zmenu štruktúry, pravdepodobne bude lepšie ich vyhodiť.

Skúste si napísať dátum na spodnú časť výrobkov pri ich prvom otvorení. Je naozaj užitočné mať to na očiach, pretože staré výrobky nebudú také účinné a môže to dokonca skončiť tak, že vám upchajú póry a spôsobia neželaný efekt.

Všetky svoje nástroje na líčenie vrátane štetcov, valčekov na tvár a hubiek dezinfikujte, aby ste zabránili hromadeniu sa baktérií a aj rôznych vírusov. 

Tu sú tipy, ako čistiť štetce na líčenie:

  • Ponorte ich do vlažnej vody a niekoľkých kvapiek čistiaceho prostriedku na štetce alebo kvapke vášho šampónu.
  • Štetce na líčenie jemne premiešavajte, oplachujte pod tečúcou vodou, kým voda nebude vyzerať číro.
  • Štetce dôkladne opláchnite v teplej vode.
  • Prebytočnú vodu vyžmýkajte pomocou čistého uteráka.
  • Štetce vyfúkajte na nízky výkon a potom ich nechajte v pohári so štetcami vo zvislej polohe 24 hodín, aby sa dosušili na vzduchu.

Jarné upratovanie je príjemné na mnohých úrovniach a je dôležité, aby zahŕňalo aj vaše kozmetické výrobky.

Privítajte jar a pripravte svoju pleť pomocou týchto tipov na nadchádzajúce slnečné dni! Rozlúčte sa s mdlou pleťou a nahraďte ju novým jarným leskom.

Ktoré tipy vyskúšate?

Iveta

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451