Obľúbené produkty

Krásne tvarované a pevné líčka s výraznou definíciou. Stop ochabnutým lícam dá toto cvičenie

Každý po nich túži, ale nie všetci majú to šťastie a narodia sa s nimi. Áno, reč je o líčkach, vysoko posadených a plných. Vysoké lícne kosti sú sexi a sú znakom mladosti! Ak máte ochabnuté líčka zbystrite pozornosť. 

Krásne tvarované lícne kosti dajú tvári definíciu a sú odjakživa spájané s krásou. Lícne svaly sa dajú posilniť, následkom čoho budú líčka krajšie vykreslené a tvár bude pôsobiť mladšie.

Kto by túžil po vychudnutej tvári, s prepadnutými lícami? Veď práve plné líčka sú symbolom mladosti a zdravia. Aj keď máte bacuľatú tvár, tieto cvičenia pomôžu líčka opticky nadvihnúť a tým dať krajšiu definíciu lícnym kostiam. Skôr ako začneme cvičiť, objasnime si proces starnutia tváre. 

Starnutie tváre a ovisnuté líca

Starnutie začína už v 25 roku života. Po 30tke si už môžeme všímať jemný pokles v oblasti líc. Tvárové svaly začínajú slabnúť a ak nezačneme s prevenciou v 40tke sa ukážu nosovo-ústne vrásky a strata plnosti.

Svaly tváre sú komplexnou väzbou svalov s hornými a spodnými svalmi, ktoré sa navzájom prekrývajú. S pribúdajúcim vekom svalstvo tváre statí svoju schopnosť podporovať kožu a začne klesať, čo spôsobí pokles tváre, stratu plnosti, dvojitú bradu, nosovo-ústne záhyby a pokles čeľustných svalov. 

Dobrá správa

Dobrou správou je, že cvičenie lícnych svalov môže výrazne zlepšiť celkový vzhľad vašej tváre. Ešte lepšie správou je, že cvičenia sú ľahko zvládnuteľné. 

Tvárové cvičenie pre plné líčka

Nikdy nie je neskoro začať. Či máte tvár bacuľatú alebo chudú, stále má cvičenie zmysel. Jednak zabránite ďalšiemu poklesu, zlepšíte tonus, podporíte okysličenie svalov a pokožky, zlepšíte lymfatický tok a omladnete. Do pokožky tváre sa dostane viac živín vďaka prekrveniu a pleť získa opäť svoj lesk. Ak je vaša tvár bacuľatá, cvičením sa pokožka revitalizuje a bude vyzerať ešte mladšie. A čo je skvelé, výsledky sú prirodzené – bez výrazu škrečka, nedôjde ku neprirodzenému napätiu ako u niektorých plastických zákrokov. 

Uistite sa, že stojíte alebo sedíte pohodlne. Uvoľnite ramená a krk. Nesmiete sa napínať v tejto oblasti. Cvičenie by takto nemalo zmysel. Zrkadlo väčšinou neodporúčam, ale ak iba začínate, môžete si sem tam svoj výraz v zrkadle skontrolovať. 

Masáž líčok

Toto cvičenie pomáha zvýšiť krvný obeh a prekrvenie pokožky a zlepšuje farbu a tón vašej pleti.

 • Brušká prstov položte na lícne kosti k nosu

 • Jemne prstami zdvihnite pokožku a masírujte v kruhovom pohybe lícne kosti ku ušiam

Opakujte 10 krát 

FaceFit program v online verzii aj DVD.

Nový videokurz vo forme DVD alebo online verzii, ktorú si ľahko stiahnete do mobilu alebo USB kľúč. Ak sa rozhodnete pre online verziu budete mať aj starší kurz 6 týždňové cvičenie ako bonus zdarma. 

Zvýrazňovač lícnych kostí

Toto cvičenie posilňuje sval buccinator, sval spodného líca a orbicularis oris- svaly úst. To pomôže posilniť lícne svaly a vytvoriť obrysy a definície okolo lícnych kostí.

 • Toto cvičenie obnovuje, zdvíha a tónuje. Redukuje vrásky na tvári, krku a dekolte. Najlepšie je cvičiť ho ráno, pretože vám dodá energiu, zobudí vás a vyčistí myseľ.

  1. Ústa vytvarujte do dlhého rovného písmena „O“, držte pár sekúnd.

  2. Vrchnú a spodnú peru vtiahnite dnu ponad zuby, držte pevne.

  3. Prst položte na bradu, aby bolo vaše „O“ dlhé a rovné. Alebo dlane priložte na líčka a prsty ležia pritom na spánkoch. Potiahnite dozadu ku ušiam. Bradu jemne predsuňte.

  4. Líca zdvihnite od kútikov úst, akoby ste sa chceli usmiať.

  5. Dajte si pozor, aby ste si nevytvorili vrásky okolo očí. Ako prevenciu môžete položiť prsty na spánky a zatlačiť do svalov a dohora.

  6. Urobte 3x po 30 sekúnd.

Zdvíhač líčok a zmizík na nasolabiálne vrásky

Toto cvičenie môže byť trochu ťažké, ale stojí zato. Cvičenie pomôže opticky nadvihnúť tvár, zjemní nosovo-ústne vrásky, poskytne definíciu a jasné obrysy. Ak budete cvičiť správne, vaše líca  a oblasť nasolabiálnych rýh budú horieť. Odporúčam 10 – 25 opakovaní, ale ak chcete, môžete pokračovať tak dlho, ako je vám pohodlné !

 • Zomknite pery ako do bozku.

 • Teraz, zo zošpúlenými perami vyformujte široký úsmev. Kútiky úst musia ostať nalepené na zuboch. 

 • V tejto pozícii čo najviac napnite a vtiahnite líčka na čeľusť. Svaly musia byť odkrvené, nalepené na zuby a čeľusť a tvrdé ako skala. Nesmiete uvoľniť zomknutie pier. Inak oblasť neodkrvíte dostatočne.

  Sleduj môj Youtube kanál.
Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451