Obľúbené produkty

Vrásky okolo očí, stračie nôžky, vranie stopy? Ako ich odstrániť?

Vrásky okolo očí , vranie stopy alebo stračie nôžky sú častou vadou súvisiacou s vekom. Môžu sa šíriť cez spánky aj cez líca, v závislosti od individuálnych charakteristík výrazov tváre.

Ak chcete odpovedať na otázku, ako sa zbaviť vraních stôp, je dôležité pochopiť mechanizmus ich vzhľadu.

Mimická aktivita je len jednou z príčin tohto defektu.

S pribúdajúcim vekom kostná hmota našej lebky ubúda a svaly unavené neustálou prácou sa kŕčovito sťahujú a sťahujú do tvárových štrbín.

Znie to desivo, ale takto vznikajú vpadnuté líca a oči. Sval orbicularis oculi sa sťahuje ako bránica fotoaparátu, palpebrálna štrbina sa zužuje – koža, ktorá sa stala akoby nadbytočnou, je nútená vytvárať vrásky a záhyby.

Zbaviť sa vrany

Vrásky okolo očí, kto za nich môže?

Výrazové vrásky vranie stopy rovnako ako akékoľvek iné defekty tváre, vznikajú v dôsledku mnohých rokov bolestivých zmien v tele.

Doslova v každom článku hovorím o tom, aké sú naše svaly tváre a krku napäté, ako vďaka tomu strácajú svoj pôvodný mladistvý tvar a skracujú sa. V dôsledku svalového spazmu je blokované dostatočné prekrvenie tkanív, narušená ich výživa, horšia je obnova buniek. Pokožka sa už nevie stiahnuť, aby dobehla stiahnuté svaly a bez správnej výživy zvnútra začne doslova chradnúť.

Problémy s očami – vranie stopy, vrásky okolo očí, vačky a opuchy – sú vždy sekundárne, tieto zmeny sú len dôsledkami procesov, ktoré sa vyskytujú na periférii.

Oblasť očí je v skutočnosti stlačená okolitými štruktúrami: temporálnymi a čelnými svalmi, svalom corrugator, svalom procerus a nosovým svalom. A toto nie je celý zoznam!

Orbitálnu oblasť ovplyvňujú dokonca aj svaly, ktoré dvíhajú hornú peru a krídlo nosa, svaly, ktoré dvíhajú kútik úst, zygomatické svaly a napokon žuvacie svaly – áno, áno, činnosť tváre okolo očí veľmi súvisí so spazmom žuvacieho blok, teda svalov masseter. Celkom dlhý zoznam tkanív, ktoré vyžadujú relaxáciu, však?

Čo robiť?

Takže zhrnutie: na vyriešenie problému na povrchu pokožky je potrebné najskôr uvoľniť napäté, skrátené svalové štruktúry, s čím pomôže palpačná technika na uvoľnenie svalov a fascií.

Čo však majú robiť tie ženy, ktoré už zažili vekom podmienenú resorpciu (deformáciu) kostného tkaniva?

Zníženie objemu lebky vedie k hypertonicite temporálneho a orbicularis svalu. Sú nútené prispôsobiť sa kostným zmenám a prebytočná koža sa formuje do mimických vrások, „vraních nôh“ a iných nepríjemných záhybov. Obraz zhoršujú susedné svaly, ktoré, ako si pamätáme, sa v priebehu rokov tiež spazmujú a zmenšujú, menia svoje pôvodné upevňovacie body a ovplyvňujú stav orbitálnej oblasti. Nesprávne držanie tela a zlá statika krku dotvárajú smutný obraz.

Akčný plán pre staršie ženy je úplne rovnaký.

Ako sa zbaviť vrások vraních stôp?

Najprv dajte do poriadku všetky okolité tkanivá, ale pripravte sa na vážnu prácu s veľkými svalovými skupinami. V boji proti vráskam okolo očí pomôže iba integrovaný prístup : korekcia držania tela a odstránenie svoriek zo zadnej časti krku, práca so všetkými svalmi tváre a očná palpačná uvoľňovacia technika.

Odporúčam si prečítať

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 452