Obľúbené produkty

Spevňujúci a liftingový krém – skutočná pravda

Funguje spevňujúci krém a liftingový krém ? Odborníci na lifting vravia jedno, výrobcovia spevňujúcich krémov zase iné. Aká je pravda?

Fungujú spevňujúci a liftingový krém?


Väčšina kozmetických spoločností predáva produkty, ktoré tvrdia, že zdvíhajú a spevňujú pokožku, aj keď má krepovú textúru. Funguje teda spevňujúci a liftingový krém? Tvrdenia môžu znieť presvedčivo (ako „facelift vo fľaši“), ale takmer bez výnimky nie sú pravé. Nie je to tak, že by niektoré krémy na spevnenie pokožky nemali hodnotu; ale tieto tvrdenia sú predsa trošku pritiahnuté za vlasy.

Čo je to spevňujúci krém?


Či už sa predáva ako „liftingový krém na tvár“, „krém na spevnenie pokožky“ alebo „spevňujúci krém“, je to produkt starostlivosti o pleť, ktorý možno obsahuje kolagén alebo elastín a tvrdí, že „spevňuje“ alebo „vypĺňa“ pokožku.

Elastín je podporné vlákno v tele, ktoré umožňuje pokožke „odraziť“ sa späť na svoje miesto. Môžete si to predstaviť ako pružiny v matraci a kolagén ako „výplň“ medzi pružinami.

Počas raného detstva pokožka vytvára veľa elastínu, ale staršia pokožka nevytvára takmer žiadny … nada … zero!!!

Potom poškodenie slnkom a starnutie ešte viac degradujú elastín a pokožka začne ochabovať a mať vzhľad ako z krepového papiera.

Funguje spevňujúci a liftingový krém na spevnenie pleti ?


V skutočnosti neexistuje kúzelný krém na opravu ochabnutej pokožky. Pre dospelú pokožku je takmer nemožné vytvoriť viac elastínu, dokonca aj pri lekárskych procedúrach.

Väčšina spevňujúcich krémov s kolagénom je plytvanie peniazmi, pretože kolagén a elastín v týchto produktoch sa nedokážu spojiť s kolagénom a elastínom vo vašej pokožke, aby pomohli obnoviť alebo posilniť tieto štruktúry. Ich molekulové veľkosti sú príliš veľké na to, aby prenikli na povrch pokožky.

Niekedy výrobcovia pleťového spevňujúceho krému na tvár tvrdíia, že kolagén alebo elastín sú „prerobené“ tak, aby boli dostatočne malé na to, aby sa vstrebali do pokožky, ale aj keď majú nanorozmery, tieto zložky sa stále nespájajú s kolagénom a elastínom v tvojej pokožke. Akékoľvek tvrdenia o opaku nie sú podložené nezávislým, recenzovaným výskumom.

Takmer bez výnimky, keď si kúpite krém, ktorý sa zameriava na ochabnutú pokožku alebo tvrdí, že spevňuje krepovú pokožku, jeho účinky, ak nejaké existujú, sú spôsobené zložkami, ako sú látky tvoriace film. Tie vytvárajú film, ktorý môže spôsobiť, že pokožka bude “na pocit” pevnejšia. Účinok je dočasný a neuvidíte výrazné zdvíhanie ochabnutej pokožky, ale tento pocit často postačuje na to, aby ženy presvedčil, že produkt funguje.

Aké zložky pomáhajú spevniť pokožku?


Stále si premýšľate: ‚ale ako si spevním tvár?‘. Určite vás poteší, že existujú zložky, ktoré môžu dodať pleti mladistvejší vzhľad. Aj keď nedokážu magicky obnoviť vašu pleť spred 20 rokov. Tie obsahujú:

SPF

Opaľovací krém je na začiatku zoznamu – o tom sa nedá vyjednávať! Poškodenie slnkom považujú odborníci na celom svete za jeden z hlavných dôvodov, prečo pokožka stráca svoju pružnosť. Širokospektrálna ochrana pred slnečným žiarením s SPF 30 alebo vyšším je účinným krokom v starostlivosti o pleť, ktorý zachováva mladosť a nikdy nie je neskoro začať.

Vitamín A

Tiež nazývaný retinol. Pri lokálnej aplikácii to môže zlepšiť tvar elastínu pokožky. A dokonca existuje dostatočné množstvo výskumov, ktoré ukazujú, že dokáže vytvárať elastín. Aplikácia retinolového produktu každý večer môže veľmi pomôcť! To isté platí pre retinoidy na predpis.
Prípadne vyskúšajte rastlinnú zložku starostlivosti o pleť bakuchiol. Výskum ukazuje, že táto prírodná zložka má mnoho výhod proti starnutiu, ako je zníženie výskytu jemných liniek a vrások.

Ako si správne vybrať sérum s retinolom?

AHA kyseliny

Každodenné používanie exfoliantu s obsahom kyseliny salicylovej (BHA) alebo kyseliny glykolovej (AHA) môže skutočne pomôcť. Spolu s peelingom pre hladšiu pokožku existuje aj množstvo výskumov, ktoré ukazujú, že tieto zložky vytvárajú viac kolagénu a do určitej miery môžu pomôcť spevniť pokožku. Nemusíte používať oboje; jedno alebo druhé je v poriadku, alebo ak chcete, môžete to striedať.

Peptidy a neuropetidy

Peptidy sú veľkou skupinou zložiek, ale niektoré peptidy sa môžu špecificky zamerať na faktory, ktoré viditeľne zlepšujú stratu pevnosti a vrásky. Kombinujeme ich s aminokyselinami a kľúčovými doplňujúcimi zložkami v našom Medik8 Liquid peptides aby sme dosiahli viaceré výhody. Peptidy z vaječnej membrány nájdete v sére PerriconeMD Growth factor firming serum.

Niacinamide

Niacínamid je superhrdina transformujúci pokožku, ktorý pomáha vyriešiť takmer každý predstaviteľný problém pleti – vzhľad vrások, strata pevnosti a rozšírené póry – a môže oživiť vzhľad pokožky, tým že dodá “kyprosť” a pružnosť.

Antioxidanty a vitamín C


Ráno si naneste sérum s vitamínom C. Vitamín je antioxidant, ktorý chráni kolagén vo vašej pokožke pred poškodením UV žiarením. Okrem toho, hovorí, spúšťa tvorbu kolagénu a stabilizuje kolagénové proteíny v koži.

Cvičte tvárovú jogu

Pravidelné cvičenie tvárovej jogy (postačuje 30 minúť každý druhý deň), zlepší vzhľad tváre už po niekoľkých mesiacoch. Zvýšená krvná cirkulácia spôsobená cvičením dodá pokožke žiarivý vzhľad. Plnšie svaly spôsobia zmiernenie ochabovania. Toto všetko dokopy znamená mladší vzhľad s menej vráskami a lalokmi.

Pravidelné napínanie a uvoľňovanie podporuje prekrvenie, pôsobí na tvorbu kolagénu, uvoľnuje fascie a odstraňuje napätie z tváre. Tá potom pôsobí oddýchnuto a mladšie.

Kľúčom je však vytrvalosť.

Cvičte moje nové video

Ako ešte môžem spevniťpokožku?

Existuje niekoľko ďalších trikov a nástrojov na spevnenie pokožky, ktoré môžete použiť na vytvorenie dojmu pevnejšej a mladistvejšej pleti.

Budovanie väčšieho množstva kolagénu je kľúčové! Kolagén síce nepomáha krepovitej pokožke, aby sa vrátila späť, pomáha však podporovať pokožku, aby bolo ochabnutie menej viditeľné. Môžete pomôcť pokožke vytvoriť veľa kolagénu s produktmi, ktoré obsahujú silné antioxidanty a zložky na opravu pokožky.

Domáce procedúry ako Galvanická žehlička môžu pomôcť k zachovaniu mladej a pružnej pokožky.

Medicínske procedúry ako lasery a iné svetelné terapie ako Fraxel alebo Ulthera majú pôsobivé výsledky na spevnenie pokožky a môžu tiež zlepšiť krepovú pokožku.

Ak sa chcete dozvedieť vždy nové informácie, sledujte nás na našom Facebook-u.

Odprorúčané

Bude vás zaujímať

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451