Obľúbené produkty

Recenzia očný krém Medik8 Crystal Retinal Ceramide Eye 6

Recenziu očného krému Medik8 Crystal Retinal Ceramide Eye 6 začnem niekoľkými otázkami. Koľkokrát ste si kúpili očný krém a bola ste spokojná? Čože? Hovoríte že skôr sklamanie alebo iba veľmi málo …alebo nebola spokojnosť? Poviem vám, sme na tom podobne.😊 Pýtate sa, aký je najlepší očný krém proti vráskam? Čo by mal obsahovať naozaj dobrý očný krém?

Či sa mračíte, usmievate sa alebo žmurkáte, vaše oči vykonávajú oveľa viac práce, než si uvedomujete, čo znamená, že pokožka okolo nich je náchylnejšia na predčasné starnutie.

Pravdou je, že očné krémy sa ťažko predávajú aj výrobcom, pretože mnohé z nich nedokážu splniť svoje niekedy fakt odvážne tvrdenia. Predsa len, ak si kupujete očný krém, je veľká pravdepodobnosť, že hľadáte niečo, čo viditeľne zmení jemné vrásky a vyhladí aj pokožku. 

Ach, toľkokrát som sa už aj ja popálila,… ale aspoň mám prehľad a môžem vám tu napísať moje dlhoročné skúsenosti.😊 Moja rada? Vynechajte produkty, kde sú ťažko vysloviteľné rastlinné výťažky a vzácne kovy. Zamierte k istote, o ktorej vieme, že naozaj funguje a potvrdzujú to už desaťročné štúdie. No hádajte:) Naša istota je re-ti-nol.😊 Buum!

Čo je vlastne retinol? 

Je to derivát vitamínu A, zlatý štandard, pokiaľ ide o zložky proti starnutiu. Mnohí dermatológovia si pochvaľujú jeho schopnosť stimulovať výmenu buniek a tvorbu kolagénu, čo vedie k hladšej, plnšej a jasnejšej pleti. Potvrdzujem aj z vlastnej skúsenosti. 

Povieme si aj niečo o značke Medik8, ktorá použila v Crystal Retinal Ceramide Eye 6 retinaldehyd, ktorý je veľmi blízky kyseline retinovej (typ vitamínu A, na ktorý naša pokožka reaguje). Pre jednoduchosť označujem vitamín A ako „retinol“ v celej recenzii, pretože je to výstižný termín. 

Poznáte značku Medik8? 

Ja áno a môžem vyhlásiť, že je to značka, ktorej dôverujem. V minulosti som od nich používala Crystal Retinal Serum 6, potom Crystal 10 a teraz fičím na bielom retinoate, ale ak ste ich ešte neskúšali, odporúčam skúsiť. 

Od revolučného zapuzdreného retinyl retinlátu až po technológiu s časovým uvoľňovaním. Takto Medik8 v priebehu rokov posunul hranice vitamínu A v starostlivosti o pleť. Vďaka tomu zaistil, že môžeme čerpať všetky benefity podporujúce pleť s minimálnym začervenaním alebo podráždením.

Vzhľadom na úspech produktov značky vitamínu A ma neprekvapilo, že Medik8 uviedol na trh aj sérum na oči

Retinaldehyd je hlavnou zložkou očného séra Crystal Retinal Ceramide Eye 6. Tento očný krém je dostupný v troch variantách a sľubuje, že pomôže pozdvihnúť, vyhladiť a rozjasniť očné okolie. 

Pozor! Začiatočníci s vitamínom A by mali začať s Crystal Retinal Ceramide Eye 3, zatiaľ, čo očný krém Crystal Retinal Ceramide Eye 6 je pre každého, kto používa retinol bežne. Crystal Retinal Ceramide Eye 10 je najsilnejšia dávka a odporúčala by som prejsť na túto iba vtedy, ak ste aspoň raz dokončili tubu Crystal Retinal Ceramide Eye 6.

Medik8 sa nešpecializuje len na vitamín A, v skutočnosti má aj značkové sérum vitamínu C. Ich bestsellerom je Daily Radiance Vitamin C – denný krém SPF30. Ak chcete doplniť úroveň hydratácie pokožky, mali by ste vyskúšať Hydr8 B5 Intense hydratačné sérum a H.E.O. Maska – nočná hydratačná 2 kroková maska, ktorú možno použiť ako týždenné alebo dvojtýždenné ošetrenie.

Všetky produkty od Medik8 nájdete prehľadne tu

Prečo si kúpiť očný krém Crystal retinal eye?

Krém je skvelý v tom, že retinol(správne retinal) je obalený ceramidmi a kyselinou hyalurónovou, aby obmedzila prípadné podráždenie a zostala jemná pokožka hydratovaná. Myslím si, že pokiaľ ide o lokálnu liečbu, vitamín A je jednou z mála zložiek, ktoré skutočne prinesú rozdiel v eliminácii vrások.

Keďže som roky používala retinol, rozhodla som sa rovno pre Crystal Retinal Ceramide Eye 6. Tak, ako pri všetkých produktoch s vitamínom A, je potrebné pokožke trochu uľaviť a preto som ho najprv zaradila iba dvakrát týždenne do svojej večernej rutiny.

Vitamín A je účinná zložka, takže postupné zvyšovanie množstva poskytuje pokožke čas na prispôsobenie sa a minimalizuje akékoľvek podráždenie.

Recenzia očný krém Medik8 Crystal Retinal Ceramide Eye 6 – používala som ho 1 mesiac. Môj názor?

Počas mesiaca používania a recenzie Medik8 Crystal Retinal Ceramide Eye 6 som si všimla, že moje očné okolie bolo hladšie. Prípravok má textúru veľmi ľahkého balzamu alebo séra. Ak máte rady ľahké očné krémy, takmer ako sérum, bude sa vám páčiť očný krém Crystal Retinal Ceramide Eye 6 od Medik8. Používala som množstvo o veľkosti mini hrášku na obe oči a samozrejme až po vyčistení tváre som si pred spaním krém jemne vklepala do pokožky.

Očný krém Crystal10 s ceramidmi

Textúra krému je veľmi ľahká a luxusná, napriek tomu dosť bohatá a výživná… ako som už spomenula, myslím si, že každý, kto má rád ľahšie očné produkty sa zamiluje. Ja síce uprednostňujem bohatší očný krém, ktorý ponúka poriadnu dávku hydratácie, ale napriek ľahkosti krému som tento pocit získala. Už som nemusela dávať žiadny ďalší krém.

Všimla som si, že moja oblasť pod očami vyzerala jasnejšie. Ak hľadáte minimalizáciu hlbokých liniek, vrások a rozjasnenie tmavých kruhov, myslím, že Crystal Retinal Ceramide Eye 6 by bola rozumná investícia. Je dobré začať s menšími dávkami a na druhý deň ráno nezabudnite na svoj ochranný faktor.

Je jasné, že Medik8 si dal s týmto zložením veľa práce a nepochybujem, že bude mať úspech aj sérum na tvár. 

Skúšali ste? Zaujíma ma aj vaša skúsenosť. Napíšte…

Iveta

Sledujte nás na našom FB

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451