Obľúbené produkty

Pleťový olej v zime. 3 dôvody prečo je nevyhnutý

Pleťový olej v zime?

3 dôvody, prečo začať používať pleťové oleje na jeseň a v zime

Aj keď sa zdá, že pleťové oleje sú novým trendom v starostlivosti o pleť, v skutočnosti sa používajú už tisíce rokov. 😊 Už starí Egypťania údajne používali oleje v kozmetike 4500 rokov pred n. l. A používanie aromatických olejov bolo prvýkrát zaznamenané v Číne v rokoch 2697-2597 pred n. l.

Hmmm…

Existuje mnoho rôznych pleťových olejov, ktoré slúžia na rôzne účely, ale v čom spočíva ich všeobecná úloha? Spolupracujú s prirodzenými olejmi v tvári, aby vyvážili vašu pleť. Môžu sa aplikovať buď ráno alebo večer. Keďže sa mení počasie a začína sa trochu ochladzovať, teraz je skvelý čas premýšľať o zavedení niektorých pleťových olejov do svojej rutiny. 

Nech sa páči, tu sú tri dôvody, prečo by ste mali začať používať oleje na tvár túto jeseň a zimu…

Pleťový olej v zime hydratuje 

Nie je tajomstvom, že chladnejšie teploty a kúrenie môžu z vašej pokožky vysávať vlhkosť. Oleje sú skvelým liekom na túto problematiku v chladnom počasí.

Všetky oleje sú hydrofóbne, čo znamená, že pomôžu zabrániť uniknutiu vody z vašej pokožky.

A práve vďaka tomu bude vaša pokožka vyzerať pekne a hydratovane. Hydratácia je v skutočnosti funkciou vodnej rovnováhy, takže oleje pomáhajú zadržiavať vodu a zabraňujú tomu, aby ju prostredie odčerpávalo. 

Ráno a večer buď po nanesení hydratačného krému, alebo medzi sérum a krém naneste niekoľko kvapiek oleja, aby ste v pleti udržali vlhkosť a udržali ju zdravú a hydratovanú.

S pribúdajúcim vekom vaša pokožka produkuje menej prirodzeného oleja. To môže spôsobiť, že vaša pleť bude pôsobiť mdlo a dehydratovane. Pleťový olej vám pomôže obnoviť vlhkosť v pokožke a dodá jej krásny, mladistvý lesk.

U dám so suchším typom pleti olej s chia od perricone krásne pleť hydratuje

Ktoré oleje sú komedónne. Stupne komedonicity tu

Pleťový olej v zime pomáha liečiť zápaly

Z krátkodobého hľadiska môže zápal spôsobiť začervenanie a opuch. Na chronickej úrovni je však spojený s mnohými vážnymi zdravotnými stavmi, ako sú srdcové choroby, rakovina, obezita a dokonca aj depresia. Rozhodne by ste sa mu mali snažiť vyhnúť, a preto mnohí lekári odporúčajú stravu bohatú na antioxidanty. Protizápalové účinky môžete získať aj v rámci svojej rutinnej starostlivosti o pleť z pleťových olejov. 

Pozrite si našu novinku CitraFirm pleťový olej od Exuviance

Bolo preukázané, že oleje majú významné protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú upokojiť podráždenú pokožku

Pleťový olej v zime chráni vašu pokožku

Keď aplikujete oleje na tvár ako posledný krok svojej rutinnej starostlivosti, robia viac než len to, že uzatvárajú vlhkosť. Pomáhajú tiež udržať toxíny a iné zlé veci mimo! To je skvelé pre tých, ktorí žijú vo väčších mestách a potrebujú dodatočnú ochranu pred znečisťujúcimi látkami a smogom, ktoré sú preukázateľným faktorom predčasného starnutia. 

Vitamín C je silný antioxidant, ktorý bojuje proti hyperpigmentácii a zvracia poškodenia spôsobené UV žiarením. Oleje na tvár, ako je marhuľový olej, obsahujú až štyrikrát viac vitamínu C ako pomaranč!

V našej ponuke máme Tsubaki olej (Olej z kamélie japonskej) obsiahnutý v produkte Super Anti – Age Serum od Anna Brandejs. Ten podporuje produkciu kolagénu, a tým vyhladzuje vrásky a spevňuje povolenú pleť. Je ešte silnejším antioxidantom ako vitamín C a vďaka tomu pleti poskytuje výnimočnú ochranu pred predčasným starnutím. Pokožku naviac posilňuje a upokojuje. 

Arganový olej má vysoký obsah vitamínu E, ktorý pomáha bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi spôsobenému príliš veľkým množstvom nechráneného ultrafialového žiarenia. 

Zhrnutie

Používanie olejov po aplikácii séra a hydratačného krému na tvár môže pomôcť udržať vlhkosť a zanechať vašu pleť zdravú a žiarivú. Oleje na tvár majú aj významné protizápalové účinky. Pomáhajú tiež chrániť pokožku pred poškodením UV žiarením a inými škodlivinami. 

Pleťové oleje sú neuveriteľne viacúčelové a ľahko sa začlenia do vašej rutinnej starostlivosti o pleť. Fungujú ako čistiaci prostriedok, posilňovač hydratácie alebo ošetrenie. Môžete ich pridať aj do hydratačného krému, ak ich neradi nanášate priamo na tvár.

Používate pleťové oleje? Napíšte mi do komentára. 😊

Iveta

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451