Obľúbené produkty

Kombinovať bakuchiol a retinol?Aký bude výsledok?

Bakuchiol je vegánska zložka starostlivosti o pleť, ktorá sa nachádza v listoch a semenách Bakuchiol sa nachádza v semenách a listoch rastlín Babchi, tiež známych ako Psoralea Corylifolia

Čo je bakuchiol?

Bakuchiol sa nachádza v semenách a listoch rastlín Babchi, tiež známych ako Psoralea Corylifolia, čo je v podstate rastlinný extrakt. Je to prirodzene sa vyskytujúci antioxidant a nazýva sa „rastlinná alternatíva k Botoxu“. Je to silný antioxidant, viditeľne redukuje sfarbenie pokožky v dôsledku vplyvu životného prostredia a má výrazný upokojujúci účinok na pokožku. Bakuchiol môže tiež znižovať výskyt jemných liniek a vrások, a preto ho vidíte vo viacerých výrobkoch pre starostlivosť o pleť. Bakuchiol má svoje korene v čínskej medicíne a najnovší výskum ukazuje, že lokálna aplikácia má jedinečné výhody pre všetky typy pleti.

Akým spôsobom bakuchiol účinkuje?

Bakuchiol má upokojujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú upokojiť pokožku a minimalizujú problémy spojené s citlivosťou a reaktivitou. Je tiež silným antioxidantom a pomáha bojovať proti príznakom starnutia, ako sú jemné línie a strata pevnosti zameraním na voľné radikály. Antioxidanty tiež pomáhajú chrániť pokožku pred znečistením a stresovými faktormi prostredia, ktoré môžu spôsobiť poškodenie.

Čo robí bakuchiol?

Výskum ukázal, že bakuchiol má pre pokožku celý rad výhod proti starnutiu. Môže zmierniť výskyt jemných liniek a vrások, pomôcť obnoviť pevnosť, vylepšiť textúru pokožky a vyrovnať tón pleti. Bakuchiol pomáha upokojiť pokožku a je tak dobrou voľbou pre tých, ktorých pokožka vykazuje známky citlivosti.

Bakuchiol a retinol spolu? Môžu sa kombinovať?

Áno, bakuchiol a retinol sa môžu používať spolu. Výskumy skutočne ukazujú, že tieto dve zložky fungujú skutočne dobre spolu, a tu je dôvod prečo: silné účinky upokojenia a stabilizácie bakuchiolu umožňujú, aby retinol fungoval lepšie a zvýšil toleranciu pokožky k tejto dobre preštudovanej zložke. Toto duo môže urobiť výrazný rozdiel pre viditeľné problémy s pokožkou, ako sú vrásky, tmavé škvrny a strata pevnosti.

Bežnou radou je použitie bakuchiolu, ak je vaša pokožka citlivá na retinol. Ale ak vaša pokožka nie je citlivá na túto zložku vitamínu A, mali by ste ju naozaj skúsiť použiť spolu. Teda bakuchiol a retinol spolu. Podobné a jedinečné výhody oboch môžu skutočne pomôcť vašej pokožke jedinečným spôsobom .Pozrime sa na tieto výhody …

Výhody spoločného používania

Bakuchiol je prirodzeným partnerom retinolu, pretože obidve zložky majú podobné a zreteľné výhody, pričom podobné výsledky vychádzajú z výsledkov. Súčasné používanie bakuchiolu a retinolu vedie k zdravšej a sviežejšej pleti, ktorá môže viesť ľudí k tomu, aby sa pýtali, čo robíte, aby vaša pokožka vyzerala tak dobre! Rozdiel bude ozaj viditeľný. Skombinovanín týchto 2 zložiek pokožka dostane extra boost a všimne si to aj okolie.

Toto sú hlavné dôvody, prečo odporúčam používať tieto dve zložky spolu:

  1. Bakuchiol je silný antioxidant, ktorý dopĺňa antioxidačnú schopnosť vitamínu A, čím vašej pokožke poskytuje lepšiu ochranu pred viditeľnými príznakmi environmentálnych stresových faktorov a zvyšuje jej schopnosť opraviť príznaky poškodenia v minulosti.

  2. Dokázalo sa, že bakuchiol stabilizuje retinol a zložky doplňujúce pokožku (ako je kyselina linolová a kaprylová triglycerid), ktoré sa často používajú v produktoch retinolu.

  3. Bakuchiol pomáha retinolu pracovať dlhšie, než sa rozpadne v prítomnosti vzduchu a svetla, takže pravdepodobne uvidíte lepšie výsledky. To je veľmi vzrušujúce, pretože udržanie tejto zložky vitamínu A je notoricky ťažké.

  4. Upokojujúci účinok Bakuchiolu zvyšuje schopnosť pokožky tolerovať retinol. Ak ste mali senzitizovanú reakciu na produkt retinolu, možno zistíte, že ich kombinácia vám umožní získať podobné výhody bez známok citlivosti alebo odlupovania.

  5. Odvodené z prírody, ukončené vedou. Zmes s trojitým účinkom retinolu, bakuchiolu a peptidov podporuje pokožku ochudobnenú kolagénom a zameriava sa na jemné línie, hlboké vrásky a stratu pevnosti.

Bakuchiol a retinol kombinované s inými výrobkami

Teraz, keď viete, že ich môžete používať spolu, možno by vás zaujímalo, či je tiež v poriadku používať tieto zložky s inými zložkami starostlivosti o pleť. Odpoveď je áno!

V skutočnosti tieto dve zložky môžu zlepšiť výsledky z iných ošetrovacích produktov, ktoré môžete používať, vrátane tých, ktoré ďalej pomáhajú viditeľne spevniť pokožku, redukujú vrásky, rozjasňujú matný odtieň pokožky a opravujú známky poškodenia životného prostredia.

Vždy pamätajte na denné používanie širokospektrálneho opaľovacieho krému na ochranu výsledkov pred týmito pôsobivými zložkami.

Odporúčam Novinku. Peptidové sérum s bakuchiolom. 

Obsahuje účinné ingrediencie a trošku ho rozoberiem. 

Bakuchiol peptides od Medik8 obsahuje

1,25 % bakuchiol:
Prírodná alternatíva retinolu pôsobí rovnako ako samotný vitamín A, teda stimuluje produkciu kolagénu a zlepšuje hydratáciu pokožky. Obdobne ako retinol omladzuje pleť tým, že pôsobí na génovú expresiu. Má tiež protizápalový účinok, a tým pádom upokojuje zápal a redukuje vznik vyrážok a akné.

Rozjasňujúce prekurzory peptidov:
Lipoaminokyselina, ktorá sa ľahko vstrebáva do pokožky je schopná inhibovať aktivitu hormónov stimulujúcich melanocyty, a tým pádom pôsobí preventívne proti produkcii kožných pigmentov, čo vedie k rozjasneniu pleti a redukcii nadmernej pigmentácie a stareckých škvŕn.

Pupočník ázijský:
V tradičnej kórejskej starostlivosti o pleť je pupočník ázijský obľúbenou látkou, ktorá má protizápalový účinok a zároveň podporuje hojenie a regeneráciu pokožky. Navyše prispieva k omladeniu pleti, pretože stimuluje produkciu kolagénu I. typu a podporuje proliferáciu kožných buniek.

Inka omega olej:
Olej zo semien rastliny Sacha inch je jedným z najväčších prírodných zdrojov omega mastných kyselín. Tie pri lokálnej aplikácii vypĺňajú priestor medzi kožnými bunkami v najvrchnejšej vrstve kože, čím obnovujú fungovanie ochrannej kožnej bariéry, a bránia tak dehydratácii pleti.

Viac o Bakuchiol peptides Medik8 sére TU

Ak chcete získať viac informácií o bakuchiole, ale nie len o ňom, navštívte náš Facebook.

https://www.facebook.com/ivetkastecova/
Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451