Obľúbené produkty

12 tipov proti vráskam pod očami a očný krém

Čo pomáha na vrásky pod očami? Ktoré očné krémy fungujú a aké majú účinky? Čo si myslia a čo odporúčajú dermatológovia?

U mňa to začalo vo veku 20 rokov. Sledovala som ako mi vrásky pod očami vyskakujú, doslova zo dňa na deň.

Je to teda fakt!

Zvyčajne to začína v našich 20-tych rokoch: Ako starneme, pod očami sa nám začína vytvárať niekoľko jemných liniek a vrások. Nie sú ale niečím čoho sa báť, sú len znakom toho, že naše kožné bunky strácajú kolagén a znižujú svoju schopnosť obnovy. Vrásky pod očami – vlastne väčšina vrások, ktoré máme alebo budeme mať – prichádza aj s výnimočne výraznou mimikou.

Tieto vrásky, nazývané aj stračie nôžky ak sa prehĺbia, tvár bude vyzerať staršia alebo unavenejšia, pretože navyše môžu byť sprevádzané opuchmi a tmavými kruhmi. To vyvoláva otázku, čo robiť, aby sa predišlo tvorbe vrások pod očami? A ako liečiť tie, ktoré už existujú?

Tu sa dozviete všetko čo potrebujete vedieť o vráskach pod očami.

Čo si o očných vráskach myslia odborníci?

Lily Talakoub, M.D., FAAD, je dermatologička v McLean Dermatology and Skincare Center vo Virgínii. Je tiež spoluzakladateľkou LANARI Skincare a pedagogičkou viacerých univerzít.

Renée Rouleau je estetička celebrít a zakladateľka a tvorkyňa rovnomenného radu starostlivosti o pleť.

Rhea Souhleris Grous je zakladateľkou starostlivosti o pleť La Suite v UnionDerm a špecialistkou na estetiku s viac ako dvoma desaťročiami skúseností. Je tiež súčasťou Byrdie Beauty & Wellness Board.

12 tipov ako zvládnuť vrásky pod očami

1. Začnite používať Retinol

Takže poďme rovno na vec. Dr. Talakoub hovorí, že jedinou najúčinnejšou zložkou starostlivosti o pleť na odstránenie vrások nie je nič iné ako retinol. Existuje teda dobrý dôvod, prečo v poslednej dobe dominuje na trhu starostlivosti o pleť. Samotný retinol je derivátom vitamínu A.

Podľa Renée

môže stimulovať metabolizmus kožných buniek a povzbudiť tvorbu kolagénu.

Kolagén je to, čo spôsobuje, že pokožka vyzerá napnutá a hladká. Vo všeobecnosti platí, že čím menej kolagénu máte v pokožke, tým viac vrások a liniek budete mať.

” Použitie dobre formulovaného a stabilného produktu s retinolom viditeľne zníži vzhľad poškodenia slnkom, hnedé škvrny, linky, vrásky a veľké póry. Jeho kúzlo je v jeho schopnosti obnoviť textúru pokožky pre hladší a rovnomernejší vzhľad,“ dodáva Rouleau.

Prvým krokom vo vašom neustálom boji proti vráskam je teda začlenenie produktu bohatého na retinol do vašej rutiny. Talakoub odporúča používať “lokálny retinaldehyd, ja odporúčam tento Medik8 Crystal eye s nízkou koncentráciou zmiešaný s hlboko hydratačným zvlhčovačom.”

Fakty o retinole a ako si vybrať ten správny

2. Zvlhčite oblasť pod očami

Pokiaľ ide o štandardný očný krém s retinolom, ktorý si nevyžaduje lekársky predpis, odporúčam ten od Medik8. Veľmi obľúbené je sérum Medik8 Retinol EYE TR a aj vyššia rada s obsahom molekuly r-retinoate Medik8 r-Retinoate eye.

Nie je to žiadne prekvapenie, keďže túto značku milujú mnohí dermatológovia aj odborníci na starostlivosť o pleť. Očné sérum Medik8 r-Retinoate má dlhý zoznam zložiek proti vráskam, ako je retinoate, kyselina hyalurónová, vitamín E, vitamín C a peptidy.

Napriek tomu Talakoub hovorí, že jeden očný krém nestačí, hlavne vtedy ak používate retinol(retinoate)– v skutočnosti na trhu neexistuje jediný očný krém, ktorý by som ja považovala za „dostatočný“ na účinné ošetrenie vrások.

Samy o sebe retinolové krémy a séra nie sú dostatočne hydratačné, a preto sú potrebné super bohaté hydratačné krémy. Ideálne kombinovať očné sérum s retinolom+hydratačný očný krém.

Odporúčam

3. Uzamknite hydratáciu pomocou oleja

Oblasť pod očami treba udržať dobre hydratovanú, pretože suchá a dehydrovaná pokožka je náchylnejšia na jemné linky a vrásky. Na druhej strane hydratované očné okolie bude vyzerať zdravšie, mladšie a kyprejšie.

“Hydratovať, hydratovať, hydratovať,” hovorím.

Urobte to tak, že nanesiete bohatý krém napr. Dermaheal s rastovými faktormi a potom ho uzamknete olejom. Olej zabráni vyparovaniu akejkoľvek vody tým že dochádza k uzamknutiu vlhkosti . Oleje sú moje obľúbené.

Arganový, marulový, slnečnicový — na čo si len spomeniete. Kľúčom k tomu, aby ste sa vyhli vráskam, je olej a hydratácia,” zdôrazňuje aj Dr.Talakoub.

Odporúčam tieto oleje

4. Poraďte sa s odborníkom

Ak v súčasnosti dodržujete rutinu odporúčanú odborníkmi na 100%, no stále vidíte, že sa vám objavujú nové vrásky, potom je možno namieste zarezervovať si stretnutie na klinike. Niektoré profesionálne ošetrenia majú silu urobiť obrovský rozdiel vo vzhľade pokožky.

5. Vyskúšajte palpačné masáže tváre a tvárovú gymnastiku

Cvičenia predpísané kvalifikovaným odborníkom na starostlivosť o pleť pomôcť stimulovať prietok krvi a pomôcť zbaviť sa opuchov v oblasti očí. Odporúčam jemnú akupresúrnu masáž, ktorá má pomôcť stimulovať krvný obeh a lymfatickú drenáž na uvoľnenie, uvoľnenie a tónovanie. Tiež zaraďte palpačné techniky.

6. Použite očnú masku

Masky sú navrhnuté tak, aby vyživovali, vyrovnávali a obnovovali pokožku – to všetko je dobré na prevenciu vrások. Dr. Grous hovorí, že rada používa cielenú masku na oči, ktorá rieši všetko od vrások cez tmavé kruhy až po opuchy. Vysvetľuje, že hlavným rozdielom medzi celulózovými maskami a krémovými maskami je ich schopnosť preniknúť do pokožky. “Celulózové masky sú vlákna naplnené sérom, ktoré umožňujú hlbšiu penetráciu, zatiaľ čo krémové masky majú tendenciu hydratovať povrchové vrstvy pokožky.”

Jednou z mojich obľúbených očných masiek je Croma eye energizing mask, zloženie naplnené aktívnymi peptidmi a rastlinnými výťažkami, ktoré má viditeľne vyhladzovať linky, rozjasniť pod očami a jemne zmenšiť opuchy.

7. Nikdy nezabudnite na SPF

Takže takto…Vyššie uvedené návrhy môžu pomôcť zmenšiť existujúce vrásky, ale je dôležité si uvedomiť, že prevencia je najlepšou liečbou. Nikdy nezabudnite použiť SPF každé ráno predtým, ako vyrazíte von. Pomáha to predchádzať vráskam, ako aj sfarbeniu pokožky a tmavým škvrnám – ďalším obrovským následkom poškodenia slnkom spolu so stratou kolagénu.

Preto Dr.Talakoub odporúča vždy nosiť ochrannýkrém.

Medik8 Advanced eye protect SPF30 má ľahké zloženie, ktoré pôsobí ako ľahké sérum, vďaka čomu je ideálne na každodennú ochranu. Spárujte svoj SPF krém s dobrými ochrannými slnečnými okuliarmi, ktoré ochránia vaše očné okolie pred poškodením UV žiarením a zároveň zabránia zbytočnému žmúreniu, čo opäť môže viesť k tvorbe vrások pod očami.

Očný krém Advanced day eye protect od Medik8Medik8 Advanced Day Eye Protect

8. Jedzte zdravú stravu

V prvom rade pite veľa vody, aby ste udržali svoj systém hydratovaný a podporili pravidelné vylučovanie. Jedzte dúhu! Grous hovorí, že konzumácia potravín bohatých na antioxidanty, ako sú bobule, orechy a tmavozelená zelenina, pomáha podporovať zdravú pokožku.

Hľadajte potraviny bohaté na omega, ako je losos, avokádo a vlašské orechy, ktoré podporujú zdravú kožnú bariéru, ktorá pomáha predchádzať transepidermálnej strate vody. Potraviny podporujúce kolagén, ako je vývar z kostí, sú tiež súčasťou zdravej výživy pokožky. Zvážte užívanie Omega3 vo forme výživového doplnku a stavte na Collagen Anna Brandejs. Ja som začala piť ten v prášku, ľahšie sa mi užíva takto ako v tabletkách. Rozmiešam a vypijem. Navyše chutí skvele.

9. Zbavte sa zlých návykov, ako je pitie alkoholu a fajčenie

Pitie alkoholu má za následok zápal a dehydratáciu.

Fajčenie je ďalšia vec, ktorá sabotuje pokožku. Dym je karcinogén, ktorý poškodzuje každú bunku v tele, vrátane kožných buniek. Inhibuje tiež schopnosť prenášať čerstvú, okysličenú a na živiny bohatú krv do kožných buniek, čo vedie k matnému, bledému vzhľadu, alias ‘fajčiarskej pokožke.

10. Skúste Microneedling

Ak sa mikroneedling vykonáva správne a dostatočne jemne, môže produkovať skvelé výsledky, ktoré pomáhajú podporovať prenikanie prospešných zložiek do pokožky a podporujú produkciu kolagénu.

Mikroneedling pomáha napínať, vypĺňať a pretvárať pokožku, čím v konečnom dôsledku redukuje viditeľné známky vrásky pod očami a tmavé kruhy. Dermastamp 0,5 mm nájdete tu

Pridajte sa k nám na Facebook a získajte ďalšie tipy a rady.

Derma Stamp 0,5m

Galvanické ošetrenie vrások pod očami

Galvanic Spa rozumej galvanická žehlička, využíva galvanický prúd (tiež využívaný kozmetickými profesionálmi alebo počas kúpeľných procedúr), ktorý umožňuje prenikanie aktívnych komponentov produktov hlboko do pokožky, až do epidermy.

Koža má tri hlavné vrstvy:

  • dermu,
  • epidermu
  • a hypodermu.

Ak aplikujeme kozmetiku našimi rukami, dostane sa len k vonkajšej vrstve (derme). A nezáleží na tom, ako kvalitný daný produkt je. Ak si však vezmeme na pomoc technológiu, kozmetika dokáže preniknúť hlbšie a prísť až k epiderme. A to je ten najlepší spôsob, ako zlepšiť elasticitu a zmierniť znaky starnutia a vyhladiť vrásky pod očami. Galvanické ošetrenie robí pokožku plnšou, kyprejšou a viac hydratovanou.

FAQ


Aký je holistický spôsob, ako pomôcť s problémami pod očami?
Používanie olejov nám umožňuje začleniť prírodné a holistické produkty do našej rutiny starostlivosti o pleť – vrátane problémov pod očami. Naneste tenkú vrstvu pleťového oleja na hydratačný krém každý večer, aby ste ráno získali pružnú a žiarivú pleť.

V akom poradí mám vrstviť retinol?
Produkty by sa mali aplikovať v poradí podľa obsahu vody, pričom najskôr naneste tie s vyšším obsahom vody a nakoniec tie s vyšším obsahom oleja – teda séra, potom pleťové vody, potom krémy a potom masti.

Ako sa vyhnem podráždeniu retinolom?
Je normálne (a očakávané), že produkt s retinolom spôsobuje podráždenie. Preto je také dôležité začať pomaly – a prestať používať, ak podráždenie pretrváva a pokožka sa neprispôsobí.

Odporúčané produkty proti vráskam pod očami

Pridajte sa k nám na Facebooku a prečítajte si aj 11 domácich tipov vyhladí očné vrásky a ochabnutú pokožku v okolí očí

Odporúčané články

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451