Obľúbené produkty

Mikroneedling ako kľúč k mladšej pleti pre ženy po 40-ke. Lifting bez skalpela?

Výhodou domáceho mikroneedlingu je, že zložky vašej každodennej starostlivosti o pleť preniknú hlbšie do pokožky. Vhodný je napríklad valček, po ktorého použití zvoľte hydratačné formuly a vyhnite sa iritujúcim látkam či vitamínu C.

Vždy sa objaví nejaké nové zázračné ošetrenie sľubujúce mladšie vyzerajúcu pokožku. Roky bol botox číslom jedna, nasledovaný výplňami a laserovými zákrokmi. Neskôr sa objavil mikroneedling, ktorý ako neinvazívna metóda sľuboval omladenie pokožky. O čo sa vlastne jedná a aký výsledok prináša?

Mikroneedling je ošetrenie spočívajúce v prenikaní malých ihiel nachádzajúcich sa na Dermastampe do pokožky, čím sa vytvárajú kontrolované vpichy podporujúce prirodzenú obnovu pokožky. Dĺžka jednotlivých ihiel sa pohybuje od 0,2mm do 0,5mm a metóda je veľmi jemná, takže sa jej nemusia obávať ani ľudia s averziou voči ihlám. Môže byť dokonca použitá aj v očnom okolí.

Benefity mikroneedlingu

Samoobnovou pokožka produkuje viac kolagénu a elastínu, čo jej dodá zdravie a pevnosť. Zlepšuje sa jej štruktúra, redukujú jazvy a omladzuje tón. Ošetrenie prebieha nasledovne: pleť dostane anestetikum v podobe povrchového krému, takže nebudete nič cítiť. Každé ošetrenie je ušité na mieru špecifickým potrebám pacienta, neprekvapte sa miernemu začervenaniu, opuchu či červeným škvrnám. V závislosti od stupňa tolerancie môžu tieto vedľajšie symptómy pretrvávať jeden či dva dni. Zriedka sa vyskytne aj bodové krvácanie či podliatiny.

Ako často používať dermastamp?

Počet ošetrení závisí od stavu pokožky, obvykle pacient absolvuje 3 – 5 sedení počas 4 – 6 týždňov, udržiavacie procedúry sú vhodné opakovať každých 6 – 9 mesiacov.

Je vhodné vyskúšať mikroneedling aj v pohodlí domova. Na domáce použitie sa odporúča ten s dĺžkou ihiel 0,5 mm. Dlhšie ihličky už ale patria do rúk profesionála. Doma opakujte ošetrenie dva až tri razy do týždňa, výsledky sa dostavia približne o dva týždne.

Aká dĺžka ihiel je pre vás vhodná?

Výhodou domáceho mikroneedlingu je, že zložky vašej každodennej starostlivosti o pleť preniknú hlbšie do pokožky. Vhodný je napríklad valček, po ktorého použití zvoľte hydratačné formuly a vyhnite sa iritujúcim látkam či vitamínu C. Nevhodné sú aj vysoko koncentrované produkty na báze kyseliny. Ja používam pri stampovaní sérum s vitamínom A, teda retinolom. Riešim tak naraz vrásky, stratu elasticity, póry, pigmentové škvrny. Pomocou ihličiek sa účinné látky dostávajú do hlbšie pokožky, kde uvoľnia svoj obsah a fungujú rýchlejšie. Odporúčam RETINOL 3TRPravidelná perforácia pokožky dermastampom spôsobuje jemné mikrotraumy, čo núti pokožku k rýchlejšej regenerácii a tvorbe kolagénu.

Kedy uvidím prvé výsledky a aké sérum pri valčekovaní použiť ?

Viditeľné výsledky ošetrení zbadáte v intervale troch až dvanástich týždňov. Tvorba kolagénu a elastínu potrebuje svoj čas, ktorý je veľmi individuálny u každého.

Odporúčam použiť vždy sérum s retinolom, alebo kyselinou hyaluronovou. Retinol regeneruje kožné bunky, produkuje väčšie množstvo kolagénu, vyhladzuje vrásky a hlavne efektívne bojuje proti akné. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások.

Kyselina hyaluronová zvyšuje vlhkosť pokožky a vyhladzuje drobné povrchové vrásky. Odporúčam Hydr8 B5 od Medik8.

Začínajte ale stále s nižšou koncentráciou, postupne koncentráciu zvyšujte. Skúste retinolové sérum od Medik8 3TR intense alebo 10TR+Intense. Sprievodným znakom bude začervenanie a možné zlúpanie pokožky o 3 dni. Nezľaknite sa, táto reakcia je prirodzená. Po aplikácii nanesiem ešte čistý vitamín E, kvôli lepšej hydratácii a regenerácii pokožky. Pre najvyšší efekt je tu luxusná rada od Medik 8 s retinolom MEDIK8 R-RETINOATE® a Novinka R-RETINOATE INTENSE.

Kedy sa mikroneedlingu vyhnúť? Otázka pre lekára

Mikroneedling je vhodný pre všetky typy a farby pleti. Ak máte aktívnu infekciu ako impetigo, zapálené akné či rosaceu, bradavice, znamienka určite sa mu vyhnite. Mikroneedling nie je vhodný ani pre pokožku s ekzémom, spálením od slnka či hypersenzitívnu pleť.

Otázka pre lekára: Niektoré klientky sťažujú, že ich vrásky sú po ošetrení dermastampom viac viditeľné.

Odpoveď: Je potrebné správne nastaviť očakávania a uvedomiť si, že zmena bude viditeľná v niektorých prípadoch až po 6 až 12 mesiacoch.

Z krátkodobého hľadiska môžu vrásky vzniknúť pár dní po ošetrení v súvislosti s transepidermálnou stratou vody. Takéto rýchlo vytvorené vrásky nie sú spôsobené stratou štrukturálnej integrity a sú len dočasné.

Ak mikroneedling nesplnil očakávania, je potrebné ešte raz preskúmať stav pokožky. Je možné, že boli prehliadnuté kožné ochorenia či nežiaduce stavy jej pleti (napríklad hypotyroidizmus). Treba zobrať do úvahy aj životný štýl, konzumáciu alkoholu či kofeínu, ktoré pôsobia ako diuretiká.

Rovnako je dôležité zvážiť produkty použité počas mikroneedlingu. Niektoré obsahujú aktívne zložky vo vyššej koncentrácii, ako je uvedené na obale.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451