Obľúbené produkty

Ako si vybrať jadeitový valček? Ktorá farba je vhodná na lifting, elimináciu vrások, pórov a detox pokožky

Krištáľový valček je krásnym doplnkom starostlivosti o pleť a telo. Jeho pôvod siaha až do starovekej Číny, kde ho používali cisári a cisárovné ako súčasť tajomstva svojej krásnej pleti. Využíval sa aj ako rituálny nástroj z rôznych dôvodov. Podľa prastarých čínskych používateľov mal mýtické liečivé a ochranné účinky. Zároveň posilňoval múdrosť a mier. Postupne sa krištáľový valček tešil obľube vo všetkých kútoch sveta.

Krištáľový valček ako súčasť starostlivosti o pleť

Krištáľový valček je krásnym doplnkom starostlivosti o pleť a telo. Jeho pôvod siaha až do starovekej Číny, kde ho používali cisári a cisárovné ako súčasť tajomstva svojej krásnej pleti. Využíval sa aj ako rituálny nástroj z rôznych dôvodov. Podľa prastarých čínskych používateľov mal mýtické liečivé a ochranné účinky. Zároveň posilňoval múdrosť a mier. Postupne sa krištáľový valček tešil obľube vo všetkých kútoch sveta.

Krištáľový valček napomáha udržať pleť zdravú a krásnu. Je možné používať ho aj v pohodlí domova a je ľahko dostupný. Napomáha pri lymfatickej drenáži, pretože zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke. Inými slovami, pravidelné používanie krištáľového valčeka vám prinesie jemnejšiu a svetlejšiu pokožku.

Zahrňte ho aj do starostlivosti o starnúcu pleť, pretože má významné anti-aging účinky. Nerobte si starosti, ak na vašej pokožke badáte linky. Pravidelné používanie valčeka vám s nimi pomôže. Je výbornou alternatívou iným metódam starostlivosti o pleť, pretože je čisto prírodný, dodá pleti energiu a emočne vás upokojí.

Typy valčekov a ich benefity

Poznáme rôzne druhy valčekov, ktoré napĺňajú rôzne úlohy. Je vhodné ich poznať, aby ste si vybrali ten správny práve pre vaše potreby. Líšia sa tvarom, veľkosťou a farbou, ponúkajú liečebné a terapeutické účinky.

Ruženín

Metafyzikálne vlastnosti a liečivá energia

Valček z ruženínu je skvelý pre svoje fyzické atribúty a liečivú silu. Ako člen skupiny krištáľov, je tento kameň v tvare srdca charakterizovaný ružovkastou farbou a ženskou energiou mieru, súcitu, liečby a pohodlia. Hojí rôzne emocionálne rany a hnev, podporuje energiu lásky. Podporuje zdieľanie a prijímanie náklonnosti, dodáva pocit naplnenia a uspokojenia trápiacim sa osobám.

Čo sa týka liečebných účinkov ruženín hojí popáleniny a minimalizuje tvorbu pľuzgierov. Za týmto účelom sa používa v kombinácii s iným lešteným kameňom alebo vo forme elixíru. Zmierňuje tiež viditeľné jazvy, minimalizuje vrásky, čím zlepšuje celkový vzhľad pokožky.

Ruženín napomáha nielen fyzickému hojeniu, ale aj mentálnej obnove. Priťahuje lásku, odháňa depresiu, za týmto účelom je potrebné spojiť ho s čakrou srdca.

Ametyst

 Fyzické a spirituálne liečivé účinky. Ametyst je známy pre svoje výnimočné metafyzikálne vlastnosti. Jedná sa o krištáľ s výraznou fialovou farbou, ktorý poskytuje emocionálne, fyzické a spirituálne upokojenie. Eliminuje pocity nepokoja, dodáva duši harmóniu na rôznych úrovniach. Stimuluje čakru srdca a upokojuje myšlienky počas meditácie. Má čistiace a transformačné účinky, čím odstraňuje rôzne druhy negativity. Priťahuje pozitívnu energiu, čím odpudzuje pocity ako stres, strach a úzkosť. Je výborný aj ako doplnok starostlivosti o pleť, pretože zlepšuje vzhľad pokožky viacerými spôsobmi. Zvyšuje cirkuláciu zázračnými infračervenými lúčmi, ktoré zvyšujú teplotu na povrchu pokožky, a teda urýchľujú liečebné procesy. Okrem toho sa ametyst používa na detoxikáciu a čistenie pokožky vďaka negatívnym iónom, ktoré obsahujú.

Nefrit

Jadeit sa vo forme tvárového valčeka vyskytuje už stáročia. V Číne ich evidujeme približne od 7. storočia. Majú nespočetné liečivé a ochranné vlastnosti. Zmiešaním jadeitu a ruženínu si môžete vyrobiť tvárové tonikum, ktoré vám napomôže k zlepšeniu komplexnosti tváre. Valčeky z jadeitu stimulujú tvorbu kolagénu, čím sa zvyšuje elasticita pokožky. Minimalizujú viditeľnosť vrások a spolu s ametystom zabezpečujú lymfatickú drenáž.

Opalit

Opalit je krištáľ s jedinečnými atribútmi. Má fyzikálne a spirituálne liečivé vlastnosti, stabilizuje emócie a pomáha pri únave. Používa sa na čistenie obličiek a krvi, čo v neskoršom štádiu pozitívne ovplyvňuje aj pokožku. Známe dermatologičky v USA tvrdia, že ide o jeden z najúčinnejších kameňov v starostlivosti o pokožku. 

Opalitový roller je možné použiť od čela k dekoltu pre dosiahnutie mladšej, pevnejšej a silnejšej pokožky. Okrem pomoci pri zmierňovaní stresu a úzkosti môže tento ručne vyrezávaný polodrahokam pomôcť upokojiť začervenanie spôsobené akné alebo inými menšími problémami s pokožkou, zmierniť výskyt jemných línií a vrások, znížiť opuchy a zlepšiť pružnosť pokožky. Omladzuje na bunkovej úrovni.

Luxusná osobná masérka-maska z ruženínu

V starovekom Egypte robili z ruženínu napríklad masky na tvár. Egypťanky a tiež Rimanky verili, že takáto maska vyčistí a posilní ich pleť a pomôže predísť tvorbe vrások.

Tieto skutočné ružové kryštály, známe svojou upokojujúcou energickou „láskou k láske“, sú pospájané a vytvárajú rozmaznávaciu  luxusnú masku pre dokonalý relaxačný zážitok doma. Zlepšuje krvný obeh,  znižuje tmavé kruhy a opuchy, podporuje metabolizmus buniek a preventívne pôsobí proti vráskam, upokojuje a uvoľňuje svalové partie, pomáha uvoľňovať toxíny, zmierňuje zápal prínosových dutín a pôsobí proti migrénam.

https://www.youtube.com/watch?v=ClI1vMjeizU
Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451