Obľúbené produkty

Môže nám tvárová joga spôsobiť vrásky? 9 tipov ako cvičiť efektívne

Na internete nájdeme mnoho tvárových cvičení a tipov, ako sa zbaviť jemných liniek a vrások. Správne prevedenie tvárovej jogy vám môže pomôcť zbaviť sa vrások a liniek, niektoré cviky z internetu však môžu spôsobiť ich prehlbovanie a množenie. Ako sa tomu vyhnúť si povieme v tomto článku.

Na internete nájdeme mnoho tvárových cvičení a tipov, ako sa zbaviť jemných liniek a vrások. Správne prevedenie tvárovej jogy vám môže pomôcť zbaviť sa vrások a liniek, niektoré cviky z internetu však môžu spôsobiť ich prehlbovanie a množenie. Ako sa tomu vyhnúť si povieme v tomto článku.

Tvárová joga pripomína grimasy a nekontrolované pohyby naťahujúce pokožku. Táto technika však v skutočnosti aktivuje každý sval na tvári a učí vás ich vedome ovládať. Často zabúdame na tvárové svalstvo a jeho funkciu. Tvárové výrazy a mimika nám prídu prirodzené, pretože sú spôsobom prejavu emócií. V dlhodobom hľadisku však tieto pohyby spôsobujú vrásky, a to najmä na čele a medzi obočím.

Ak cvičíte tie správne cviky, tvárová joga vám môže pomôcť kontrolovať a predchádzať mimickým vráskam a minimalizovať ich vznik. Avšak ak ich cvičíte nesprávne, tvárová joga môže spôsobiť ďalšie vrásky.

Ako funguje tvárová joga?

Podstata je vytvoriť odpor a proti odpor použitím tvárového svalstva. Jeden sval tlačíme istým smerom, druhý, naň napojený, musíme tlačiť smerom opačným. Kľúčom je zabezpečiť, aby na pokožke neboli žiadne vrásky počas cvičenia. Ak ich tam vidíte, robíte to zle a pre začiatok ste si vybrali nevhodný cvik. Mnoho programov z internetu je kontraproduktívnych, pretože precvičuje len jednu čas tváre a vytvára ďalšie vrásky na druhej. S použitím rúk podržíte kožu a svaly na svojom mieste. Tlak a dodatočná „váha“ rúk spôsobuje, že svaly pracujú tvrdšie a predchádza sa vzniku ďalších vrások. Ak ste starší a máte na tvári nadbytočnú kožu, môžete popri cvičení vidieť vrásky. V tomto prípade prispôsobte postoj a vystrite ich použitím rúk a prstov.

Ubezpečte sa, že popri cvičení robíte pomalé a kontrolované pohyby, obzvlášť, ak s tvárovou jogou ešte len začínate. Kľúčom je postupne aktivovať a cítiť všetky tvárové svaly a získať nad nimi kontrolu. Udržanie aktívnych a silných tvárových svalov je veľmi dôležité, pretože sú pevne prepojené a navzájom sa ovplyvňujú. Preto cvičiť jediný cvik z internetu neprinesie želaný výsledok. Dlhotrvajúce výsledky dosiahnete len nasledovaním správnych súborov cvikov. Tvárová joga by mala aktivovať celú tvár krok po kroku namiesto sústredenia sa na špecifickú oblasť.

Čo robiť aby nám tvárová joga nespôsobila vrásky?

Používajte správnu techniku a cvičenia. Toto cvičenie sa stáva čoraz viac populárne, môžete si vyhľadať rôzne cviky na konkrétnu partiu či vrásky na tvári. Nanešťastie, bez správnej štruktúry a techniky si môžete spôsobiť dodatočné vrásky.

Odporúčam

 • Na začiatku sa nikdy nesústreďte len na konkrétnu časť tváre. Napríklad, ak sa chcete zbaviť tmavých kruhov, mali by ste zapojiť všetky svaly očného okolia.

 • Nikdy nezačínajte s cvičením založeným na rýchlych pohyboch. Vaše svaly sú zakrpatené a nebudete schopní kontrolovať pohyb každého z nich. Spôsobíte si tak ešte viac vrások.

Ako cvičiť tvárovú jogu efektívne?

 • Vždy ochráňte miesta, kde sa tvoria vrásky. Ak počas cvičenia vidíte, že sa niekde formuje linka, použite prsty, aby ste ju vyhladili.

 • Vždy sa obráťte na certifikovaného inštruktora, ktorý má dostatok vedomostí a skúseností a naučí vás cvičiť správne.

 • Informujte sa o štruktúre tváre a tvárovom svalstve. Zaujímajte sa o to, akým spôsobom tvár starne.

 • Vyberte si cvičebný program, ktorý trénuje všetky tvárové svaly. Mali by ste začať s najväčšími a najťažšími svalmi a pomaly prejsť na tie najmenšie. Zo začiatku cvičte statické cviky, pretože sa najskôr potrebujete naučiť kontrolovať tvárové pohyby.

 • Pokračujte s cvičením aj po ukončení vášho nastaveného programu, cvičte 10 – 15 minút každý deň.

 • Ak cvičiť začínate, pózu si vždy skontrolujte pred zrkadlom, najmä na začiatku, keď sa ešte len učíte. Viete tak skontrolovať vaše pohyby a prispôsobiť ich, ak nie sú správne.

 • Do cvičenia vložte myseľ aj dušu. Vizualizujte si, čo chcete dosiahnuť a ako chcete vyzerať. Toto vám pomôže v sústredení a výsledky sa tak dostavia rýchlejšie.

 • Odfoťte sa pred a po! Niekedy nevidíme, aký pokrok sme urobili. Ak si však porovnáte fotografie, budete to vedieť lepšie posúdiť.

 • Buďte vytrvalí! Tvárová joga je beh na dlhé trate. Chce to čas a trpezlivosť vytvoriť si nový zvyk. Nevzdávajte sa, výsledky sa dostavia skôr, ako čakáte.

Kartičky FaceFit faceyoga

https://www.antiage.sk/produkt/knizka-facefit-tvarova-jogakarticky-hrebenova-vazba/
Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451