Obľúbené produkty

ANNA BRANDEJS kozmetika – ako vznikla? Rozhovor so zakladateľkou

Kozmetika ANNA BRANDEJS je nová značka, ktorá prináša inovácie aké som u nás ešte nevidela. Preto som sa rozhodla zakladateľku tejto značky osloviť a položiť jej pár otázok. Annu Brandejs som predtým poznala iba z internetu a televízie. Obdivujem silné a úspešné ženy, preto ma jej životný príbeh fascinuje.

Anna pochádza z malého mestečka Sabinov, z východného Slovenska. Je jednou zo 4 detí. Vyrastala bez otca, iba s mamou a súrodencami v zložitej finančnej situácii. To Annu samozrejme významne ovplyvnilo. Verila, že tvrdá a konzistentná práca jej zabezpečí lepšiu budúcnosť.

Vyštudovala biochémiu na Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach a osud ju zavial až do Prahy, kde pracovala v medzinárodných farmaceutických spoločnostiach. Svoje skúsenosti zúročila pri založení vlastnej firmy Medaprex, ktorý už 20 rokov pôsobí na českom a slovenskom trhu. Firma zásobuje kliniky estetickej medicíny a kozmetické štúdiá  zdravotníckym materiálom a lekárskou kozmetikou už 20 rokov. 


Vďaka dlhoročným skúsenostiam a odborným znalostiam vytvorila vlastný rad doplnkov stravy. Popri úspešnej spoločnosti nasleduje svetový trend a vyvíja vlastnú kozmetiku ANNA BRANDEJS, kde k anti-age látkam pridáva hlavne prebiotiká a probiotiká.

Položila som Anne pár otázok.

Anna, ako ste sa dostali ku kozmetike a prečo práve kozmetika? 

Anna odpovedá:

Je to jednoduché: kozmetika ma vždy bavila – cca od 16 rokov som skúšala rôzne značky kozmetiky na tvár aj na telo – aj keď v tej dobe bol socializmus a výber bol veľmi obmedzený. Alebo som si robila rôzne domáce babské masky, na vlasy som si dávala odvar z prasličky a žihľavy, ktoré som nazbierala na záhrade. Časom kozmetických značiek pribúdalo, takže bolo čo skúšať. Milujem sa starať o seba, osprchovať sa, potom si dať dobrý krém  na telo, potom nejaké sérum a krém na tvár a krk …. je príjemné vnímať konzistenciu  krému, vôňu, to ako na to reaguje moja koža atd… Myslím, že je to blízke každej žene, lebo pre väčšinu z nás je čas v kúpeľni relaxačným časom našich rituálov, oddychu a i určitým poďakovaním sebe samej.

To, že sa žena o seba stará je prejavom sebalásky a rešpektu voči sebe.

Anna Brandejs

Prečo ste sa rozhodla založiť značku ANNA BRANDEJS. Ja mám pocit, že výber na trhu je už aj tak dosť široký..

Anna odpovedá:

Mňa totiž hrozne baví vývoj – či už doplnkov stravy alebo kozmetiky. Rada sa hrabem v aktívnych latkách a študujem aké majú klinické výsledky účinnosti a bezpečnosti. To by som mohla robiť od rána do večera. No a potom povyberať také látky u ktorých je preukázané, že sú najlepšie v tom, čo sa dnes na svete dá zohnať.

Do kozmetiky Anna Brandejs nakupujeme aktívne látky napríklad z Japonska od firmy Ajinomoto, alebo z USA, Južnej Korey atd., – proste ma fascinuje ako veda ohľadne kozmetiky pokročila. No a druhý dôvod je ten, že ja mám dosť citlivú pleť a po mnohých produktoch od iných značiek sa „osypem“, pupienky mi naskáču, koža na 2 týždne, dokiaľ sa nezlúpe vyzerá ako u starej indiánskej babičky – takže ja si fakt musím dávať pozor na vysokú kvalitu kozmetiky.

Áno, konkurencia je obrovská, pretože dnes každá influencerka chce mať svoju značku kozmetiky. Nič proti tomu, a naviac tento trend bude ešte silnieť, len kde je istota, že tá influencerka niečo o aktívnych látkach vie? Väčšinou nevie zhola nič. Áno, môže si produkty dať urobiť nejakému odborníkovi, ale ten už nikdy nevloží celé svoje srdce do vývoja produktov pretože ho robí „ na kšeft“  pre niekoho iného, nie pre seba. A potom to niekedy aj tak vyzerá. Takže konkurencie sa nebojím, lebo viem, že to čo robím má svetovú kvalitu.

Čím sa kozmetika ANNA BRANDEJS odlišuje od ostatných značiek? 

Anna odpovedá:

Kozmetika Anna Brandejs pridáva k anti-age látkám ako je vitamín C, kyselina hyaluronová, vitamín E a pod,  takzvané prebiotiká,  ktoré dokážu hojiť zápaly na pleti, tíšia citlivú pleť a optimalizujú kožný mikróbom tak, aby pleť bola  zdravá a žiariaca. Prebiotiká sú mocné prírodné extrakty z rias, alebo laktobacilov. A dokážu skutočne veľmi rýchlo pleť dať do formy.

Prvé viditeľné účinky sú do niekoľkých hodín. Všetky aktívne látky ktoré naša kozmetika ANNA BRANDEJS obsahuje majú preukázané účinky v klinických štúdiách. Aktívne látky nakupujeme od najlepších svetových výrobcov doslova po celom svete: z USA, z Japonska a Južnej Korey, Austrálie, Talianska pod. Pridávanie prebiotík k anti – age látkám je nový trend v oblasti starostlivosti o kožu a my tento trend nasledujeme, lebo vidíme neskutočne rýchle a dobré výsledky.

Čo si myslíte o chemických látkach v kozmetike. Veľa ľudí rozdeľuje na kozmetiku prírodnú a syntetickú. 

Anna odpovedá:

Tu by som si dovolila citovať Ing. Lenku Průšovů, ktorá vydáva toxikologické posudky na kozmetické prípravky:

„Ak sa niekto obáva, že mu kozmetika spôsobí alergickú reakciu alebo kožné problémy, mal by sa mať na pozore skôr pred kozmetikou, ktorá sa označuje za úplne prírodnú.”

Lenka Průšová

Napríklad rôzne látky vznikajúce pri oxidácii olejov môžu spôsobiť podráždenie a zrýchlené žltnutie, najmä v organickej kozmetike, je toto veľmi časté.  Podľa Prúšovej je lepšie použiť malé množstvo chemických látok, aby sa zabezpečila trvalá kvalita, stabilita a nepoškodenie výrobku, než sa snažiť o 100 % prírodný produkt.

V každom prípade sú požiadavky na bezpečnosť úplne rovnaké pre prírodné aj neprírodné kozmetické výrobky.“ 

A ja len dodávam, že za neprírodné sa považujú aj extrakty z rastlín, lebo boli extrahované nejakou chemickou metódou a výsledkom je výťažok z rastliny, ktorý je úplne čistý. Naviac skúšala som mnoho bio – eko – zelených a podobne označovaných značiek kozmetiky a výsledky na omladenie som nevidela žiadne. Každý nech pozoruje, ktorá kozmetika mu robí lepšie a rozhodne sa sám.

Kde čerpáte inšpiráciu pri tvorbe nového produktu? 

Anna odpovedá:

20 rokov sa venujem kozmetike, priniesla som na český a slovenský trh niekoľko výborných zahraničných značiek, napríklad Dermaheal z Južnej Kórey, alebo Medik8 z Veľkej Británie. Vždy keď sa objaví nejaká značka, ktorá má veľký ohlas a reklamu, tak si ju kúpim a skúšam. Skúšam aj tie najdrahšie značky, kde krém stojí 7000 Kč a viac.

My v ANNA BRANDEJS v rovnakej kvalite, aj keď s iným zložením, vieme ponúknuť zákazníkovi za 2000 – 2 500 Kč. V čom ale sme slabší ako krém, ktorý stojí 2 – 3 krát viacej je, že nemáme tak obrovskú reklamu a niekedy ani tak super obaly. Ceny za krém od 5000 – do 12 000 Kč sú pre väčšinu českých a slovenských zákazníkov nereálne. 

Takže aj to je pre mňa inšpirácia, vyrobiť kvalitný krém, alebo sérum, ale predávať ho za prijateľné ceny. No a druhá vec je, že mňa veľmi bavia aktívne látky, ktoré výrobcovia ponúkajú – takže v nich je moja inšpirácia. Napríklad teraz je nová látka z cibuliek snežienok, ktorá má podobný účinok ako injekcia na znehybnenie svalov:), možno trochu slabší, ale funguje na rovnakom myorelaxačnom princípe. Túto látku budeme mať v novom toniku na pleť Anna Brandejs.

Takže vedu som robila na vysokej škole aj dva roky po nej a v nej hľadám inšpiráciu a veda zase hľadá inšpiráciu v rastlinných extraktoch.

Kto vytvára nové receptúry a celkovo, ako vyzerá proces tvorby nového produktu, respektíve, kto každý sa na tomto procese podieľa?

Anna odpovedá:

Môžete si dať nejakej firme urobiť kozmetický krém na kľúč. Veľa kozmetických značiek to tak robí. Ale ja určite nie ani to tak nikdy nechcem robiť.

Už ako som sa zmienila, nedajú do toho srdce a čas, tak ako keď na tom participujem ja. Takže musíte poznať najlepších svetových výrobcov aktívnych látok kozmetiky, od nich kupujú tieto látky aj iné a veľké svetové kozmetické značky. Musíte rozumieť klinickým štúdiám.

S namiešaním krému mi pomáha človek, ktorý študoval vysokú školu technologickú, pretože krém sa vytvára nie tak, že si látky vyberiete a  zamiešate všetky dohromady. Má to určitý technologický postup, ktorý keď sa nedodrží, tak krém nemá požadované vlastnosti. Potom je tam veľa práce okolo testovania obalov, aby nereagoval z obsahom, musíte prejsť mikrobiologické skúšky, zhodnotenie bezpečnosti produktu atd, atd. No a potom skúšame a testujeme.

Každý produkt od Anny Brandejs skúšam aj ja na sebe, často celý mesiac. Podieľa sa na tom celý tím ľudí, ale ja nepustím nič čo by nebolo dobré, alebo skvelé. Naviac pri skúšaní – moja pleť je ako lakmusový papierik,  čo znesie moja pleť, znesie aj citlivá pleť našich zákazníkov. 

Ktoré 3 produkty sú podľa Vás úplne nepostrádateľné a prečo?

NO. 1.

Môj najobľúbenejší krém je nočný krém od Anny Brandejs (Ultimate Age Defying ANNA BRANDEJS). Zamilovala som sa do neho pri prvom nanesení na tvár. Ako keby moju kožu objalo niečo príjemné, ukľudňujúce. Naviac aj ráno po prebudení je moja tvár ešte hydratovaná. A to je už čo povedať, pretože teraz v zime ja mám veľmi suchý vzduch doma, že aj keď zapnem zvlhčovač vzduchu, tak relatívnu vlhkosť vzduchu vytiahne maximálne na 35%. Optimálna je 50%. Všetko čo je pod 50% vysušuje pokožku. No a naviac tento krém ešte vyhladzuje jemné vrásky a trochu aj tie hlbšie.

NO. 2.

Milujem aj naše peptidové sérum (Peptides and Prebiotics ANNA BRANDEJS),

NO.3.

denný krém (Daily Defence + Repair ANNA BRANDEJS), ale kto by chcel vyskúšať len 1 produkt od Anny Brandejs – tak doporučujem ten nočný krém a kľudne si ho môže používať aj na deň.

Ako vyzerá Vaša kozmetická rutina? 

Anna odpovedá:

Večer sa odlíčim a pretože moja značka kozmetika ANNA BRANDEJS ešte nemá odličovač, ten bude až o mesiac, tak používam Lipid balance cleansing oil od značky Medik8, ktorý je mimochodom vynikajúci. Potom si nanesiem peptidové sérum (Serum Peptides and Prebiotics ANNA BRANDEJS) a potom nočný krém (Ultimate ANNA BRANDEJS).

Ráno si tvár len opláchnem vlažnou vodu a opäť nanesiem Serum Peptides and Prebiotics ANNA BRANDEJS a na to si dám denný krém Daily Defence + Repair ANNA BRANDEJS. Myslí si, že kozmetická rutina môže byť jednoduchá, keď používate kvalitné produkty.

Verím, že si dávate pozor aj na stravu. Ktoré doplnky výživy odporúčate a sama užívate? 

Anna odpovedá:

Pozor si dávam, ale je pre mňa nereálne mať dokonalú stravu celý deň. Jem skoro všetko. Pozor si ale dávam hlavne na cukor. Nejem žiadne keksíky, čokoládky, ani sušienky.  Chuť na sladké si vyplním medom – ráno a večer pijem čaj s medom. Cez deň väčšinou len vodu. Cukru sa vyhýbam  už 30 rokov, lebo robí v tele, aj pleti zápaly. Často ich ani nevidíme, ale sú tam. A zápal je i jednou z hlavných príčin starnutia pleti a všetkých možných chronických ochorení.

Samozrejme, že hreším, ale nie každý deň. 2-3 krát do mesiaca si nejaký kvalitný zákusok dám a niekedy aj niečo veľmi sladké. Väčšinu doplnkov stravy ktoré som vyvinula so vyvinula pre seba, takže užívam skoro všetky a striedam ich, lebo organizmus potrebuje pestrosť. Teraz v zime práve užívam Good Mood, ktorý mi dodáva energiu, znižuje únavu. Potom si dávám aj Imun 5, ktorý má 5 kľúčových látok pre posilnenie imunity ako sú vitamíny D, C, K, zinok  a selén. No a môj obľúbený doplnok stravy  je i Collagen + 11.

Čo si myslíte o kolagéne? Mne to príde sa svet zbláznil:) Kam pozriem tam vidím kolagén. 

Anna odpovedá:

Kolagén trochu pomáha zlepšiť pevnosť pleti, ten náš má preukázaný účinok 27%. Ale je treba pochopiť, že pleť potrebuje mnoho iných látok aby bola v dobrom stave, napríklad rôzne vitamíny a minerály, alebo látky, ktoré zlepšujú hydratáciu pleti ako sú ceramidy a kyselina hyaluronová. Práve preto v našom doplnku stravy Collagen + 11 je 11 ďalších látok, ktoré podporia pleť a možno aj preto náš Collagen + 11 obohatený o ďalšie dôležité živiny vyhral už 3 ceny.

Na čo sa môžeme v budúcnosti tešiť? Budú ešte nejaké novinky ANNA BRANDEJS?

Anna odpovedá:

Cca za mesiac budeme mať fantastickú penu na odličovanie a zároveň ukľudnenie pleti, ktorá je reaktívna a má sklon k začervenaniu. Potom bude nasledovať tonik s efektom b. Injekcií a snáď do leta ešte liftingové sérum. Tento rok plánujeme celkom 7 nových produktov. Všetky s úplne novými zaujímavými látkami, ktoré sme opäť hľadali u tých najlepších producentov aktívnych látok.

Posledná otázka. Ste úspešná v tom čo robíte. Skúste dať tri rady ženám, ktoré snívajú o podnikaní..

  1. Začnite čo v najmladšom veku, keď ste ešte psychicky aj fyzicky silný a flexibilný. Ak môžete, kľudne už na strednej škole.  A nečakajte na nejaké ideálne podmienky pre podnikanie, tie nie sú nikdy a nikdy nebudú.  Začnite hneď aj keď v malom. Naopak je to veľmi dobré začať krôčik po krôčiku z maličkej firmy, kde ste vo firme len sám a kde všetko robíte spočiatku  sám bez zamestnancov.  Aj ja som začínala takto. Nebojte sa, že nemáte vyštudovanú nejakú vysokú školu, napríklad ekonomickú, to čo budete potrebovať pre podnikanie vedieť, tak sa naučíte počas svojho podnikania, buď vlastnou praxou, alebo aj z rôznych školení, ktoré si potom vyhľadáte a absolvujete.
  1. Podnikanie je beh na dlhú trať, a ak očakávate, že zbohatnete do 2 rokov, tak nezbohatnete. Zázraky sa síce dejú, ale veľmi zriedka.  Väčšina podnikateľov tvrdo pracuje 10 – 15 rokov a skutočne až po rokoch si môžu povedať – mám dobrú a hlavne stabilnú firmu. Ale nevešajte hlavu, „je to jízda“ , pri podnikaní zažijete aj veľa adrenalínu, a ak vydržíte, podnikanie vás vyformuje do silnej osobnosti, ktorá je slobodná. Nie je to ľahká disciplína, lebo keby bola, tak by podnikali všetci a podnikateľov sú len 2 %. Možno ste to práve vy čo vybudujete skvelú firmu, ak nezačnete, nikdy to nezistíte.
  1. Buďte vysoko etický a morálny ku svojim zákazníkom aj zamestnancom. A pamätajte na najdôležitejšiu vec pri produktoch  alebo službách, ktoré klientom budete ponúkať: Aby pomer kvalita cena bol skutočne vyvážený. Potom vám budú verní klienti a aj vy si budete sami seba vážiť.  

Ďakujem za rozhovor a želám značke ANNA BRANDEJS veľa úspechov.

Sledujte náš FB

Spomínané prebiotické produkty

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451