Obľúbené produkty

Akupresúrou proti pigmentovým a stareckým škvrnám

Akupresúrou proti stareckým pigmentovým škvrnám

Popularita čínskych metód v liečení kožných ochorení každým rokom stúpa. Efektívna akupresúra nie je výnimkou. Čoraz viac ľudí západného sveta hľadá jej pomoc, aby sa zbavili ochorení vrátane kožných problémov, ako sú aj starecké škvrny na tvári.

Čo sú starecké škvrny?

Starecké škvrny sú charakterizované okrúhlym, plochým tvarom. Sú nekarcinogénne a majú hnedú či červenkastú farbu. Tvoria sa na tvári, ramenách, chodidlách, nohách a rukách. S vekom ich množstvo a viditeľnosť narastá. Na tvári a iných častiach tela je ich tvorba spôsobená zvýšenou hladinou melanínu, ktorý nie je dostatočne absorbovaný organizmom.

Čo je melanín?

Melanín je kožný pigment dodávajúci farbu pokožke, dúhovke a vlasom. Je vyrábaný bunkami s názvom melanocyty. Ľudia s tmavšou pokožkou majú vyššiu hladinu melanínu ako tí, ktorých pleť je svetlejšia. Viaceré faktory ovplyvňujú jeho množstvo v tele, napríklad antikoncepcia, starnutie, genetika či slnenie.

Akupresúrou proti pigmentovým stareckým škvrnám

Niektorí ľudia si myslia, že starecké škvrny sú neoddeliteľnou súčasťou procesu starnutia.  Je však dôležité vedieť, že aj niektorí mladí ľudia majú so škvrnami starosti. Či ste starší alebo mladší, existujú spôsoby, ako ich redukovať.

Veľmi populárnou sa stala tvárová akupresúra, ponúkajú ju aj niektoré kúpele a estetické centrá. Poskytuje benefity hĺbkovej a upokojujúcej masáže pomocou akupresúrnych ihiel, a to:

  • Zdvihne pokožku tváre
  • Redukuje starecké škvrny, znaky starnutia, pehy, pigmentáciu a cievky
  • Regeneruje a obnovuje pokožku
  • Dodáva pleti krásu a žiarivosť
  • Zvyšuje elasticitu a plnosť pokožky
  • Tónuje pleť a udržiava ju mladistvú

Tvárová akupresúra stimuluje dôležité nervy a svalové vlákna nachádzajúce sa v hlboko ležiacich vrstvách pokožky. Takto zvyšuje tvorbu kolagénu a zlepšuje vzhľad pokožky. Uvoľňuje toxíny a energiu, čistí lymfatický systém, zlepšuje cirkuláciu a funkciu svalstva a zabezpečuje mladistvý vzhľad. Počas masáže sa krv nahrnie na povrch pokožky, čím ju robí teplejšiu a plnšiu. Masáž odbúrava tlak a stres a vy sa už po pár sedeniach budete cítiť osviežení a mladší. Výsledky akupresúry bývajú podobné tým, ktoré dosiahnete odborným dermatologickým ošetrením.

Akupresúrne body na zosvetlenie pokožky a odstránenie škvŕn

Na tvári sa nachádza niekoľko akupresúrnych bodov. Ich zatláčaním môžete zlepšiť stav a zdravie pokožky, odporúča sa vyvíjať tlak približne 10 minút denne.

Tretie oko

Tento bod sa nachádza na spojivku nosa a očí. Jeho tlačením a masážou predídete kožným problémom a stimulujete podmozgovú žľazu – hypofýzu, ktorá je primárnou endokrinnou žľazou zlepšujúcou stav pokožky.

 

 

Bod bez škvŕn

Je situovaný centimeter pod spodnou hranou očnej jamky, blízko lícnej kosti. Tento bod stláčajte na oboch stranách tváre po dobu šesťdesiatich sekúnd. Pravidelnou akupresúrou dosiahnete redukciu stareckých škvŕn a zlepšenie vzhľadu pleti.

 

 

Zanzhu

Tento bod nájdete na vnútornej strane obočia. Jeho masážou uvoľníte stres, napätie a bolesti hlavy spôsobujúce nedostatky na pokožke.

 

 

Anjelská tvár

Nachádza sa pod ušným lalôčikom za sánkou. Jeho stláčaním podporíte činnosť štítnej žľazy a zvýšite žiarivosť pokožky. Starecké škvrny budú tiež menej viditeľné.

 

 

Aká je správna technika?

Krok 1: Ukazovákom nahmatajte potrebný akupresúrny bod, jeho pozíciu si dobre zapamätajte.

Krok 2: Jemne tlačte na bod, až pokým nepocítite miernu bolesť.

Krok 3: Počas tlaku vyvíjajte aj krúživý pohyb, čím zatlačíte na bod ešte efektívnejšie.

Krok 4: Počas masáže dýchajte pomaly a zhlboka, nádych cez nozdry, výdych cez ústa.

Zdravé tipy pre zmiernenie stareckých škvŕn

Okrem akupresúry vám v snahe o zmiernenie stareckých škvŕn pomôže aj zmena životného štýlu.

Výživa

Zdravie pokožky priamo súvisí so živinami, ktoré prijímate. Ak chcete čistejšiu a sviežu pokožku bez pigmentácie a hnedých fľakov, mali by ste sa zdravo stravovať. Dbajte o to, že prijímate dostatok vitamínov A, B, D a E, minerálov a živín. Pre zdravie pleti sú dôležité aj zinok, železo a horčík.

Ochrana pred slnečnými lúčmi

Neodmysliteľnou súčasťou pokožky bez škvŕn je pravidelné aplikovanie vhodného opaľovacieho prípravku, či už sa chystáte von, alebo nie. Škodlivé UV lúče sa totiž nachádzajú aj u vás doma, prenikajú oknom a spôsobujú poškodenia pleti. Pobytu na slnku sa vyhýbajte najmä medzi 11. a 16. hodinou, vtedy sú jeho lúče najsilnejšie.

Skúste aj moje video Akupresúrou k liftingu a spevneniu tváre

https://www.youtube.com/watch?v=f59B0SpI27Q&t=3s

Novinka na liečbu melasmy

Odporúčané na melasmu a pigmentácie

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451