Obľúbené produkty

Ako si vybrať pleťovú masku? Najlepšia pleťová maska pre váš typ pleti.

Ako si vybrať pleťovú masku a ktorá je najlepšia pre váš typ pleti?

S toľkými novými pleťovými maskami na trhu môže byť ťažké vedieť, ktoré z nich sú účinné a ktoré najlepšie fungujú pre váš typ pleti.

V prvom rade, masky iste nie sú zbytočné. Sú ozaj perfektným doplnkom vašej pleťovej rutiny. Tu som zhromaždila a skontrolovala výskum, aby som vám pomohla si vybrať tú správnu.

Najlepšia pleťová maska

Liftingová maska Anna Brandejs a maska prebiotikami ma sprevádzajú po svete. Neodídem bez nich.

Liftingová maska obsahuje Peptilift:
Nový typ peptidu s nadštandardným protivráskovým účinkom, ktorý preukazuje klinická štúdia:

  • Redukcia vrások o 22,5% po 2 týždňoch
  • Redukcia vrások o 55,7% po 4 týždňoch

Peptilift navyše stimuluje rastové faktory, a tým obnovuje kožu.

Maska z bieleho ílu od by Mukk je skvelá na rozšírené póry a T-zónu, milujem hlavne v lete.

Masky z ílu a dreveného uhlia

Ílové masky a masky s aktívnym uhlím sú vhodné pre mastnú až zmiešanú pleť alebo lesklé T-zóny. V lete sú pre mňa požehnaním a neviem sa bez nich obísť.

Je to preto, že íl aj drevené uhlie absorbujú prebytočný maz z povrchu pokožky. Drevené uhlie má tiež jedinečnú schopnosť jemne vytiahnuť nečistoty z upchatých pórov.

Dobre vytvorená maska ​​zanechá pokožku bez lesku, ale nie suchú ani napnutú. Naša Clay maska s probiotikami od by Mukk je klasická ílová maska, ktorá pomáha absorbovať prebytočný maz, sťahuje a uvoľňuje póry. by Mukk maska s bielym ílom obsahuje aj kyselina mliečnu, ktorá  pôsobí ako jemný exfoliant.  Uvoľňuje a odstraňuje zrohovatenú vrstvu pokožky. Znižuje hyperpigmentáciu, zjednocuje farbu pokožky, ktorú rozjasňuje, hydratuje a vyhladzuje.

Nočné overnight masky

Tieto mám veľmi rada.

Maska na spanie je zvyčajne hydratačná maska, ktorú necháte pôsobiť cez noc, aby ste pleti dodali extra výživu. Ak necháte masku pôsobiť dlhšie, ingrediencie získajú viac času na pôsobenie. Masky na spanie majú často ľahšiu textúru, takže vám nezamastí obliečku na vankúš.

Použite ich ako posledný krok vo večernej rutine a v závislosti od toho, aká je vaša pokožka suchá, môžete ich použiť namiesto nočného hydratačného krému. Naša maska ​​na obnovu pokožky má jemnú krémovú textúru s výživnými olejmi a je vhodná pre pleť so sklonom k ​​rosacei.

Liftingová maska s probiotikami od Anna Brandejs je naša najnovšia (neoplachovacia) maska.

Rozjasňujúce masky


Rozjasňujúce masky sú ideálne pre tých, ktorí majú matnú a suchú pleť alebo pre každého, kto trpí sfarbením a nerovnomerným tónom pleti.

Dobrá maska ​​v tejto kategórii by mala obsahovať silné rozjasňujúce zložky ako arbutín, vitamín C, extrakt z medvedice a niacínamid.

Tieto zložky zlepšujú nerovnomerný tón pleti a zanechávajú pokožku žiarivú. Dermaheal brigtening maska obsahuje zmes rozjasňujúcich zložiek, ktoré zanechajú vašu pleť kyprú, žiarivú a hladkú.

Plátienkové masky


Listové plátené masky sú zvyčajne vyrobené z nejakého druhu papiera alebo bavlny, ktorá je nasýtená účinnými prísadami. Existuje veľa rôznych masiek, ktoré vyhovujú rôznym typom pleti v závislosti od zložiek, ktoré obsahujú.

Masku necháte chvíľu pôsobiť na tvári, aby sa ingrediencie mohli vsiaknuť do pokožky. Použitie listovej masky je zábavné, ale v porovnaní s tradičnou maskou nemusí nevyhnutne poskytovať zvýšený prínos.

Zlupujúce masky


Dobrá zlupovacia maska ​​jemne odstraňuje tenkú vrstvu odumretých kožných buniek a povrchových nečistôt z pórov, čím zanecháva pokožku hladkú. Zlupovacie masky nemajú schopnosť preniknúť do pórov a „vytiahnuť“ z nich čierne bodky a nečistoty.

Na zmiernenie čiernych bodiek a uvoľnenie pórov je najlepšie použiť BHA exfoliant. Podomácky vyrobené zlupovacie masky sa tiež stali populárnymi, ale niektoré z nich sú pre pokožku skutočne škodlivé a vyžadujú použitie lepidla a dokonca aj superlepidla ako základu. Nie je prekvapením, že je to škodlivé pre pokožku a spôsobuje podráždenie.

Ak chcete použiť zlupovaciu masku, vyberte si jemnú, ktorá neobsahuje vysoké koncentrácie polyvinylalkoholu, ktorý môže pokožku vysušovať a dráždiť.

Dobrým pravidlom pre akúkoľvek masku, ktorú si vyberiete, je vyhnúť sa maskám, ktoré obsahujú dráždivé zložky ako alkohol, mäta, mentol, eukalyptus, gáfor a vonné látky (prírodné a syntetické).

Prečítajte si

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451