Obľúbené produkty

Ako si správne čistiť pleť podľa dermatológov?

Nepamätám si presný moment, kedy sa to stalo, ale v určitom bode môjho dospelého života sa kedysi jednoduchý krok v mojej rutine starostlivosti o pleť, ktorým bolo umývanie tváre, stalo dôkladne premysleným úkonom.

Nepamätám si presný moment, kedy sa to stalo, ale v určitom bode môjho dospelého života, sa kedysi jednoduchý krok v mojej rutine starostlivosti o pleť, ktorým bolo čistiť pleť umývaním tváre, stalo dôkladne premysleným úkonom.

Ako si čistiť pleť? Hotová veda

Kedysi…noo, bolo to už dávno, som si myslela, že stačí odlíčiť micelárkou a dať krém..A hotovo..Ešte som niekde na blogu napísala, že netreba z toho robiť vedu, veď aj tak všetko opláchnete do výlevky. No nemohla som sa mýliť viac. Keď to teraz čítam, je mi smiešne aj smutno zároveň.

Teraz, keď mám okolo 50- tky, je umývanie tváre niečo ako meditácia alebo rituál. Mám mimoriadne jasno v tom, ako a prečo je potrebné vyčistiť si pleť, pretože chcem aby vydržala čo najdlhšie (odlíčenie micelárna voda, tonikum a čistiaci krém, ).

Keď nemám možnosť si pleť poriadne umyť, som na nervy:). Napríklad minulý víkend som musela prespať neplánovane v hoteli, a musela som použiť mydlo a dostupnú hotelovú kozmetiku, tak to som bola ako sa vraví na prášky:)))

Hrôza, aby som si umyla tvár len čistou vodou a mydlom. Priznám sa , niekedy dávno mi to až tak nevadilo, ale doba sa zmenila a mám iné nároky. Verím, že sa niekedy aj vy strácate v informáciách, ako si správne pleť čistiť, ako ju hydratovať, čo s čím dať a čo s čím určite na pleť nedať.

Jedna beauty blogerka hovorí, že si tvár umývajte iba studenou vodou; iná hovorí, že sa nikdy ani nedotknite vody z kohútika, ale používajte iba micelárnu vodu (obe, ako sa ukázalo, sú nesprávne!).

Umývam si tvár správne? Čo si myslia dermatológovia

Koľkokrát denne si mám čistiť pleť umývaním tváre?

V skutočnosti si stačí čistiť tvár 2x denne, ráno a večer. Večer, keď idete spať, pleť si vážne treba vyčistiť od dennej špiny alebo make-upu, takže možno máte tendenciu si myslieť, že ráno nepotrebujete dôkladné vyčistenie tváre mimo bežného sprchovania. Ale odporúča sa aj ráno, hoci nie až tak dôkladne ako večer, ale predsa sa na pleti zachytia baktérie, pot a maz, ktoré treba odstrániť pred nanesením denných produktov.

Vo všeobecnosti je tretie umytie v poriadku, ale iba ak ste práve prišli zo športového podujatia, kde sa veľmi potíte, alebo ak máte na sebe veľa make-upu [pred návštevou telocvične].

Všetko s mierou! Ak si pleť čistíte príliš, vaša pokožka vám pravdepodobne dá vedieť. Bude buď príliš suchá, podráždená alebo sa ukážu vyrážky.

“Keď si umývate tvár príliš, strácate prirodzené oleje a tuky v pokožke, čo technicky roztiahne kožné bunky a umožní tak priestor pre nečistoty a baktérie, ktoré preniknú do pokožky, čo spôsobí infekcie a zápaly,”

hovorí Dr. Roberta Del Campo. MD, dermatológ so sídlom na Floride.

Aké produkty zvoliť a ako čistiť pleť?

Najdôležitejšia kvalita čistiaceho prostriedku (ak nie všetkej starostlivosti o pleť) spočíva v jednom slove: „jemný“.

“Pacienti často prichádzajú s tým, že majú citlivú pokožku, ale je to naozaj kvôli všetkým tým veciam, ktoré s ňou robia,” hovorí Dr. Kathleen Cook Suozzi, MD, dermatológ a riaditeľ estetickej dermatológie v Yale Medicine. . Opäť platí, že menej je viac.

Dodáva, že pacientom nad 40 rokov odporúča „ jemné čistiace hydratačné krémy alebo mlieka; zatiaľ čo pacienti vo veku 20 rokov môžu potrebovať penivý čistiaci prostriedok, ak majú sklony k akné.“

Mnohokrát ide o pokus a omyl, kým zistíte, či váš čistiaci prostriedok na tvár funguje tak ako má. Nesmiete cítiť žiadne podráždenie, pnutie, vysušenie ani začervenanie.

Aká teplota vody je najlepšia?

“Teplá až vlažná voda je vždy najlepšia, pretože horúca môže zbaviť pokožku jej prirodzených olejov a studená neumožňuje otvorenie pórov, aby sa odstránili nečistoty,” hovorí Dr. Del Campo.

Dr. Manish Shah, MD, plastický chirurg pôsobiaci v Colorade, presadzuje „vlažnú“ vodu, rovnako ako Dr. Viseslav Tonkovic-Capin, MD, dermatológ so sídlom v Kansas City.

Ako mám používať čistiaci prostriedok na tvár?

Viete, ako by ste mali použiť iba jednu odmerku pracieho prostriedku na jednu náplň bielizne, aj keď je vaše oblečenie veľmi špinavé? Rovnaká logika platí aj pre čistenie tváre. Nepreháňajte to. Účelom umývania tváre je uvoľniť póry a „vyčistiť plátno predtým, ako začnete robiť iné veci,“ hovorí Dr. Pierre.

To je všetko!

Čistiaci produkt naneste na dlaň, na čisté ruky vpracujte do peny alebo čistiaceho krému trochu teplej vody.

Vtierajte krúživými pohybmi od čela, okolo očí, dolu po líci a zakončujte pri brade,. Táto cesta je ľahko zapamätateľná a logická.

Mám používať micelárnu vodu namiesto vody z vodovodu?

Micelárna voda alebo pena je v súčasnosti v móde a väčšina dermatológov si myslí, že pre ňu existuje miesto – ale skôr v doplnkovom zmysle, než ako náhrada za skutočnú vodu a čistiaci prostriedok. Dr. Sandra Lee, MD (alias, „Dr. Pimple Popper“ z rovnomennej show TLC), povedala pre NBC News BETTER, že ráno používa micelárnu vodu „len na rýchle čistenie“ namiesto drhnutia. Dôkladné umytie tváre (to si odloží na večer). “Zdá sa mi, že micelárna voda je menej drsná a menej vysušuje ako bežná voda.”

Ja si micelárku vždy opláchnem, vždy si myslím, že na pleti by ostávať nemala, ale aj tu sa názory rôznia.

Micelárna voda by však nemala byť jedinou vodou, ktorú používate na tvár. “Je to dobrý produkt s pekným a stabilným pH, ale je veľmi predávaný, ako keby bol magický,” „Ale nie je! Stále by ste si mali umývať tvár vodou a čistiacim prostriedkom.”

Dr. Pimple Popper

A čo toner a odličovač?

Kde môže prísť vhod micelárna voda, a je vhodná miesto tonera?

Ak nosíte veľa mejkapu, odporúča sa druhé pretretie tampónom s micelárnou vodou. Dodávam, že v skutočnosti uprednostňujem klasický toner a až tak aplikujem krém. Ale ak mám silnú vrstvu makeup, odlíčenie micelárkou je úžasná vec. Vtedy príde na rad to čarovné slovo “dočistenie”.. Vtedy treba skutočne dobrú micelárku, ale vždy ju opláchnem, nech výrobca tvrdí čo chce.

Makeup zmizne ako mávnutím prútika. Potom si pleť vyčistím čistiacim krémom alebo olejom, a nasleduje môj obľúbený toner.

Takže v prípade micelárnej vody, tonera a odličovača: všetko je v poriadku, ale nič z toho, čo by nemalo nahradiť umývanie tváre raz bežným spôsobom.

Čo tak exfoliačné peny?

Vynikajúce ale!! Problém je, že majú tendenciu dodržať sľub exfoliácie, čo z nich nerobí ideálny produkt na každodenné použitie.

Exfoliačnú penu použite 2x do týždňa.

Môj súčasný režim umývania tváre nie je v súlade s vašimi radami; mám to zmeniť?

Ak si umývate tvár spôsobom, ktorý sa nezhoduje s mojimi radami alebo radami týchto odborníkov, ale cítite sa dobre a nemáte žiadne kožné problémy (a nosíte opaľovací krém, o ktorom sa dermatológom nedá vyjednávať), je to dobre. Necíťte sa pod tlakom niečo zmeniť.

„Možno chcete, aby vaša rutina čistenia tváre zahŕňala desať krokov, čo je v poriadku, ak máte čas. Počúvajte svoju pokožku a riaďte sa svojim pocitom, to je to, na čom záleží.”

Ako si čistiť pleť, ako umývam pleť ja?

Odlíčenie Eye lips micellar cleanse od Medik8

Čistenie Cream cleanse Medik8

Toner Press and glow Medik8

3x do týždňa si pleť vyčistím prístrojom Lumispa od Nuskin. Aj keď niektorí zvládnu bez problémov kazdodenné použitie, ja som toho názoru, že menej je niekedy viac.

Ale aj tu niekedy vymením, napríklad v lete uprednostním gél pred mliekom …Napríklad Surface radiance cleanse

Získajte najnovšie rady a tipy a pridajte sa k nám na Facebook.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451