Obľúbené produkty

Čo jesť pre kolagén a na pleť? 4 tipy proti vráskam

4 stravovacie návyky pre kolagén a na pleť bez vrások

Počuli ste o tom? Vypiť nápoj s kolagénom na pleť a vrásky sú preč? No nie je to také ľahké, a už vôbec nestačí vypiť kolagén a je to. No ale poďme na to postupne.

Tak…Pozrite sa na seba do zrkadla, vidíte nové vrásky? Hmm..Pravdepodobne už viete, že príliš dlhý pobyt na slnku škodí vašej pokožke, rovnako ako fajčenie a vystavenie sa chemikáliám a znečisťujúcim látkam vo vzduchu. A nadmerná expozícia môže urýchliť starnutie pokožky a prípadne viesť k rakovine kože, ak si nedáte pozor.

Starnutie pokožky je nevyhnutné. Vyznačuje sa stenčovaním pokožky a stratou elasticity – pozorované ako vrásky, strata vlhkosti a iné nedokonalosti. Môžeme sa snažiť chrániť svoju pokožku pomocou opaľovacích krémov, ale ak žijete v Dubaji, úplne sa vyhýbať slnku neprichádza do úvahy. Znečistenie ovzdušia tiež nedokážeme kontrolovať, ale rozhodne sa môžeme postarať o to, aby sme spomalili proces starnutia pokožky úpravou stravy.

4 tipy proti vráskam, alebo dodajte kolagén na pleť!

1, Návyk č. 1 – napumpujte svoj príjem bielkovín

Proteín(bielkovina) je potrebný na udržanie integrity pokožky. Niektoré aminokyseliny, stavebné kamene bielkovín, pomáhajú urýchliť opravu a regeneráciu kožných buniek a kolagénu, čo je proteín, ktorý poskytuje pokožke štrukturálnu podporu.

Takže, ak chceme mať veľa kolagénu, musíme jesť bielkoviny, keďže kolagén sa tvorí z bielkovín, ktoré prijmeme. Jednoducho povedané:)

Kolagén je to, čo robí vašu pleť pevnou a pružnou. Vekom vaša pleť začína strácať kolagén, pretože sa rýchlejšie odbúrava, a tak sa vaša pokožka stáva tenšou a stráca svoju pružnosť a pevnosť. Tieto štrukturálne zmeny vo vašej koži sa zvyčajne prejavujú ako vrásky.

Niektoré aminokyseliny ako treonín sú potrebné na produkciu proteínového kolagénu. Treonín je esenciálna aminokyselina, ktorú si vaše telo nedokáže vyrobiť, preto by ste ju mali prijímať z potravy. Potraviny bohaté na treonín zahŕňajú kuracie mäso, hovädzie mäso a mäkkýše.

Aby to fungovalo: Zvýšte príjem bielkovín na podporu tvorby kolagénu. Uistite sa, že máte na obed aj večeru kvalitný zdroj bielkovín, ako je kuracie, hovädzie alebo ryba.

Treonín sa nachádza aj v proteínových produktoch rôznych výrobcov.

Návyk č. 2 – Viac zelenej zeleniny

Zelená zelenina je bohatá na antioxidanty. Antioxidanty sú molekuly, ktoré bojujú s voľnými radikálmi, niektorými nestabilnými molekulami, ktoré poškodzujú bunkovú štruktúru a sú považované za vinníka číslo jedna pri starnutí pokožky. Voľné radikály sa zvyčajne tvoria počas metabolizmu a ukázalo sa, že nadmernú tvorbu podporuje niekoľko faktorov, ako je slnečné žiarenie, cigaretový dym, znečistenie, stravovacie návyky a zápaly.

Avšak vekom sa antioxidačný obranný systém pokožky sa stáva menej účinným v boji proti týmto voľným radikálom, čo vedie k starnutiu pleti! Preto by ste mali zvýšiť príjem antioxidantov zo stravy, aby ste pomohli telu chrániť sa pred tými nepríjemnými molekulami, ktoré poškodzujú vašu pokožku.

Zelená zelenina je tiež bohatým zdrojom vitamínu C, antioxidantu, ktorý je potrebný na tvorbu kolagénu. Štúdie ukázali, že každodenná konzumácia potravín bohatých na vitamín C zabraňuje vzniku vrások!

Aby to fungovalo: Uistite sa, že máte na obed aj večeru nejakú zelenú zeleninu. Jedzte viac brokolice, špenátu a kelu; tieto sa radia medzi zeleninu s najvyšším obsahom antioxidantov!

Návyk č. 3 – Vyhýbajte sa nadmernému množstvu cukru

Vedeli ste, že cukor urýchľuje starnutie pleti? Nadbytočný cukor vo vašom tele sa viaže na proteín a vytvára toxické molekuly nazývané pokročilé glykačné konečné produkty (AGE). Tvorba AGE je ďalším vinníkom starnutia pokožky.

Takže čím viac cukru jete, tým viac AGEs vaše telo produkuje. Ako už bolo spomenuté, kolagén, proteín, ktorý udržuje vašu pokožku pevnú a elastickú, je najhojnejším proteínom vo vašom tele. Akonáhle sa cukor naviaže na kolagén, stane sa tuhý a nepružný, a preto je pravdepodobnejšie, že vaša pokožka bude ochabovať a vytvárať vrásky – dve veci, ktoré určite nechcete mať!

Aby to fungovalo: Odstráňte rafinovaný cukor z kávy alebo čaju. Skúste sa vyhnúť zdrojom skrytého cukru vrátane spracovaných potravín, cereálií, granolových tyčiniek a väčšiny nízkotučných produktov, ako sú nízkotučné ovocné jogurty!

Mnohí milujú technológiu Galvanic spa. Výborný doplnok k vašej rutine. U nás vo VO cenách.

Galvanic spa, korektor a gély zdarma

Zvyk č. 4 – Pite viac vody

Hydratácia je kľúčom k tomu, aby bola vaša pleť bez vrások. Ak vaša pokožka nedostáva dostatok vody, nedostatok hydratácie bude mať za následok vysušenie a napnutie pokožky. Suchá pokožka je náchylnejšia na tvorbu vrások.

Minimálne množstvo dennej dávky vody sú 2 litre, čo znamená 8 pohárov vody. Odporúčania týkajúce sa príjmu vody sa však líšia od osoby k osobe v závislosti od hmotnosti, vystavenia slnku a úrovne aktivity. Vynásobte svoju hmotnosť (kg) číslom 35, aby ste vedeli, koľko vody by ste mali denne vypiť (v ml). Napríklad, ak je vaša hmotnosť 60 kg, mali by ste sa zamerať na 2100 ml za deň.

Aby to fungovalo: Uistite sa, že pijete aspoň 5 malých fliaš vody denne. Noste so sebou fľašu s vodou ako pripomienku, aby ste zostali hydratovaní!

Sledujte náš FB

Kolagénový nápoj môžete doplniť, hlavne tieto obsahujú aj látky ktoré podporia tvorbu vášho vlastného kolagénu, ale nezabúdajte na moje 4 hlavné tipy vyššie.

Odporúčam na spomalenie starnutia omladenie tieto 3 super tipy

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451