Obľúbené produkty

8 miest na tvári, ktoré prezrádzajú vek

Nikto sa ráno neprebudí s tým, že na neho v zrkadle pozerá starý človek. Starnutie je veľmi postupný proces, ktorý najlepšie spozorujeme na fotkách (keďže sa vidíme každý deň). Každopádne môžeme definovať 8 miest na tvári, kde sa starnutie prejaví najviac.

Ťažké očné viečka

Pokožka očného viečka je super-tenká. Vekom strácame kolagén, ktorý jej dodáva silu, celistvosť a elastín, ktorý zabezpečuje pružnosť. Viečka potom padajú a aj svaly ochabujú, čo spôsobuje, že je veľmi náročné oko úplne otvoriť.

Pomoc: Používajte očné krémy obsahujúce kyselinu retinovú – derivát vitamínu A, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu. Minimalizujte riziko ďalšieho poškodenia nosením slnečných okuliarov a používaním vhodného prípravku s UV ochranou. Odporúčam: Retinolové sérum Medik8

Starecké škvrny

DNA a slnko spôsobujú dyschrómie, inak povedané hnedé fľaky, ktoré vznikajú nadprodukciou melanínu.

Pomoc:  V tomto prípade je lepšie siahnuť po antioxidantoch, najmä vitamíne C, E a kyseline ferulovej, ktoré by mali byť na tvár aplikované denne. Taktiež nezabúdajte na vhodný opaľovací prípravok, ktorý vás ochráni pred hyperpigmentáciou a tvorbou jemných liniek. Odporúčam:  VITAMÍN SUPER C30 Intense s kyselinou ferulovou

ČO JE KYSELINA FERULOVÁ A PREČO JU POUŽÍVAM

Vypadávanie obočia

Postupné miznutie obočia je výsledkom genetiky, agresívneho vytrhávania pinzetou či voskom, čo poškodzuje vlasové folikuly v tejto oblasti. Obočie sa môže stenšovať aj vplyvom nedostatku živín ako biotín, železo či ak trpíte hypotyreózou.

Pomoc: Začnite aplikovať prípravok na obnovu rastu obočia obsahujúci lipidy a peptidy, ktorý posilní už existujúce a podporí rast nových chĺpkov. Poraďte sa s lekárom o možnom nedostatku niektorých živín a následne upravte stravu. Odporúčam: Pre obnovu rastu rias a obočia

Vráskavá pokožka

Poškodenia vplyvom slnka predstavujú až 90 % predčasného starnutia pokožky, vrátane jej suchej, ochabnutej a slabej štruktúry.

Pomoc: Denne používajte vhodný opaľovací prípravok s ochranným faktorom aspoň 30 a obsahom peptidov a niacinamidov. Ten ochráni pleť nie len pred krepovitosťou a fľakmi, ale najmä pred rizikom rakoviny kože.

Mdlý vzhľad

Spôsobuje ho strata kolagénu a elastínu, vplyvom čoho je pokožka krehšia. Pomalšia obnova odumretých kožných buniek spôsobuje mdlý, drsný a tmavší vzhľad pleti. Vyskytnúť sa môže aj zjazvenie následkom akné.

Pomoc: Vyberajte si kozmetiku obsahujúcu retinol, ktorá pomôže obnoviť bunky a uchovať kolagén v pokožke. Navyše zlepší jej štruktúru, zjemní linky a vrásky a zosvetlí tmavé škvrny. Vhodné prípravky by mali obsahovať aj vitamíny, antioxidanty, peptidy a amino-kyseliny pre zjemnenie pokožky.

40 FAKTOV O VITAMÍNE C V KOZMETIKE KTORÉ MUSÍTE POZNAŤ – ČÍSLO 38 SI OBZVLÁŠŤ ZAPAMÄTAJTE!

Tmavé kruhy

Tmavé kruhy nie sú len výsledkom nedostatku spánku. Ide najmä o stratu podkožného tuku v oblasti pod očami, a tým spôsobené ztenšenie kože. Krvné cievy sa tak stávajú viditeľnejšie.

Pomoc: Používajte očný krém obsahujúci retinol a kyselinu hyalurónovú, ktoré pomôžu zosilniť pokožku. Extrakty kofeínu stiahnu rozšírené cievy, pomôcť môže aj vhodný make-up.  Odporúčam: Retinoate-prevrat v retinoidoch

Dvojitá brada

Svoju úlohu tu zohrávajú aj gény, starnutie sa však na brade tiež prejaví. Dvojitá brada býva spôsobená ukladaním tuku, stratou kolagénu a elastínu a oslabením krčných svalov.

Pomoc: Zabojujte proti dvojitej brade správnym stravovaním a tvárovým cvičením. Krémy formujúce krk sú tiež vhodné, najmä ak obsahujú ľahké kyseliny a retinol.

Prepadnutá tvár

S vekom strácame väzivo a tukové tkanivá na líčkach, čím sa stávajú prepadnutými, zvýrazňujúc tak smiechové vrásky a ochabnutú sánku.

Pomoc: Vhodnou ochranou je používanie opaľovacích prípravkov, ktoré môžu pomôcť posilniť a zoceliť pokožku. Vyskúšajte aj cviky tvárovej gymnastiky sústreďujúce sa na túto oblasť tváre.

Viac článkov o kráse na mojom blogu www.antiage.sk

https://www.youtube.com/watch?v=SGAl48vvVnw

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451