Obľúbené produkty

3 protivráskové bomby s vitamínom C pre krásu pleti

Prečo by ste sa mali natrieť vitamínom C aj vy? V poslednom čase som posadnutá vitamínom C. Nie je to náhodou. Céčko je v tomto období doslova živou vodou pre pleť. Nádherne osvieži a rozžiari. Vitamín C je jednou zo základných zložiek, ktoré telo potrebuje na syntézu kolagénu a je silným antioxidantom, ktorý dokáže omladiť starnúcu alebo slnkom poškodenú pokožku.

Prečo by ste sa mali natrieť sérom s vitamínom C aj vy?

V poslednom čase som posadnutá vitamínom C. Nie je to náhodou. Céčko je v tomto období doslova živou vodou pre pleť. Nádherne osvieži a rozžiari. Vitamín C je jednou zo základných zložiek, ktoré telo potrebuje na syntézu kolagénu a je silným antioxidantom, ktorý dokáže omladiť starnúcu alebo slnkom poškodenú pokožku.

Hodnoty vitamínu C vekom klesajú, preto pravidelná aplikácia priamo na pokožku bojuje proti degradácii kolagénu. Klinické štúdie ukazujú, že topicky podávané sérum s vitamínom C povzbudzuje tvorbu kolagénu v pokožke, zosvetľuje pigmentové škvrny, eliminuje dôsledky pôsobenia voľných radikálov a tým napomáha udržaniu mladej a krásnej pleti.

Použitie séra s vitamínom C priamo na pokožku je 20-krát účinnejšie ako orálne užitie

Jednoduchou aplikáciou priamo na pokožku počas 3 dní môžeme dosiahnuť optimálnu hladinu vitamínu C v pokožke, ktorú nenaruší ani následne umývanie vodou a prípadné trenie. Takže aj po ukončení topickej aplikácie signifikantné množstvo vitamínu C ostáva v pokožke až počas ďalších 3 dní.

Prínosy aplikácie vitamínu C 

  • Stimuluje syntézu kolagénu
  • Zmierňuje hyperpigmentáciu
  • Potláča prejavy starnutia pleti
  • Redukuje zápal a začervenanie

Vitamín C je určený pre

  • Redukciu vrások, omladenie pleti
  • Pleť zasiahnutú nadmernou pigmentáciou
  • Zápalové dermatózy

Mesačná terapia zredukuje nadmernú pigmentáciu až o 50 % a vrásky o 39 %.

Maska s medom a vitamínom C

Táto maska je luxusná. Raz do týždňa stačí na skvelú hydratáciu, rozžiarenie a rozjasnenie. Budete mať pocit, akoby ste sa vrátili z wellnesu:)

Môžete pridať malé množstvo hnedého cukru, kvôli jemnej exfoliácii, ale med a vitamín C samo o sebe bude robiť zázraky. Taktiež odporúčam na aknóznu pleť kvôli antibakteriálnym vlastnostiam medu. Pridanie kvapky levanduľového esenciálneho oleja – pomôže pomôcť znížiť zápal.

Potrebujeme

  • 1 lyžičku organického medu
  • 1/2 lyžičky vitamínu C v prášku z prírodného zdroja alebo šťavu z citróna
  • Voliteľné prídavné látky: 2-3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja, a / alebo hnedého cukru

Inštrukcie

Zmiešajte všetky ingrediencie dohromady. Stačí aj priamo v dlani, aby bolo jednoduchšie. Jemne premasírujte a nechajte pôsobiť po dobu 5 minút až pol hodinu. Opláchnite v teplej vode.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451