Obľúbené produkty

10-minútové tvárové cvičenie, ktoré zlepší váš vzhľad podľa Evy Frasier

Eva Fraser, zakladateľka známeho tvárového cvičenia

Eva Fraser má 82 rokov, vyzerá však omnoho mladšie. Ako to robí? V 70. rokoch, keď bola 50-nička, stretla baletnú tanečnicu Madame Hoffman, ktorá prišla s nápadom precvičovania tvárového svalstva. A vyzerala naozaj fantasticky! Eva sa naučila jej tajomstvo a dodala cvičeniu svoj jedinečný nádych. Teraz ho učí aj ostatných, vydala už množstvo kníh a CD, vyučuje 6 dní v týždni. Je skutočne úžasným a chodiacim dôkazom účinnosti svojich cvikov.

10-minútové tvárové cvičenie

Keď sa vzhľad vašej tváre výrazne zhoršuje, vrásky prehlbujú a kozmetika nepomáha, začnete hľadať iné možnosti, ako stavu pokožky pomôcť. Existujú elektronické pomôcky na cvičenie, ktoré precvičia svalstvo na tvári a zlepšia kondíciu pleti.

Elektronické pomôcky

Pokožka tváre je totiž napojená na jej svalstvo, takže cievy, koža a kapiláry spolupracujú a navzájom ovplyvňujú vzhľad tejto časti tela. To nám dovoľuje robiť aj výrazy tváre, ako úsmev či mračenie. Ak by neboli svaly s pokožkou priamo spojené, koža by sa po nich len kĺzala.

Elektronické cvičebné pomôcky sú veľmi efektívne, pretože stimulujú svalstvo tváre pomocou malých elektrických impulzov prechádzajúcich cez pokožku. Nie sú však ideálne pre každého. Niektorí ľudia by len neradi vysielali elektrické impulzy do svojej tváre, iní nemôžu kvôli istým ochoreniam či užívaným liekom.  

S kozmetikou zaobchádzajte taktiež opatrne. Stačí tenká vrstva séra a iba veľkosť krému ako hrášok. Hrubo nanesené prípravky sa na pleť nalepia, pomaly sa absorbujú a zbytočne ju zaťažia.

DERMATOLÓGOVIA SA ZHODUJÚ. RETINOL PROTI VRÁSKAM A ŠKVRNÁM.

Tvárová gymnastika

Zo všetkých metód je najefektívnejšia a najšetrnejšia práve tvárová gymnastika. Ak cvičíte pravidelne, rýchlo pocítite tú zmenu – vaša pleť bude mladšia, jemnejšia a pevnejšia. Poďme si postupne predstaviť ideálne cviky pre každú časť tváre.

Pripravila som pre vás aj praktickú pomôcku do kabelky NOVINKU kartičky FACEFIT program, kompletnú zostavu cvikov aj s popisom. Od teraz môžete cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek budete mať chuť.

 

Čelo

Pred cvičením aplikujte na tvár a končeky prstov malé množstvo zvláčňovača, aby ste pokožku príliš nenamáhali a neťahali. Čelo precvičíte nasledovnými cvikmi:

  1. Prsty položte na očné viečka, čím ich fixujete a následne nadvihnite obočie. Zopakujte desaťkrát. Po čase, keď budete na cvik zvyknutí, prsty už nemusíte používať. Pozerajte vpred a čelo pevne vyhrňte smerom nahor, akoby ste ho chceli dostať na samý vrch hlavy. Pozíciu držte 10 sekúnd a zopakujte.
  2. Tento je náročnejší– čelo zdvihnite nahor ako pri druhom cviku, následne sa pokúste dvíhať obočie po jednom. Zopakujte 10-krát pri každom obočí.

Oči

  1. Zatvorte oči a obočie zdvihnite ako najviac dokážete. Svaly prídu do kontrakcie a spevnia sa.
  2. Nasledovný cvik je výborný aj na oblasť pod očami, pretože zlepší cirkuláciu krvi, a tým odstráni vačky a kruhy. Pozrite sa do zrkadla a prižmurujte spodnými viečkami akoby ste zaostrovali do diaľky. Nerobte grimasy, nemračte sa,  pretože by ste si mohli prehĺbiť vrásky okolo očí.

Líca

  1. Usmejte sa ako najviac dokážete, prsty položte na vrchnú stranu lícnych kostí. Počas úsmevu zatlačte prstami výrazne smerom nadol.
  2. Pozrite sa do zrkadla. Iba na jednej polovici tváre sa usmejte čo najširšie, lícny sval vytiahnite maximálne nahor a držte 10 sekúnd. Zopakujte 10-krát, následne vymeňte polovicu tváre a začnite znova.

Čeľusť

Táto oblasť je veľmi dôležitá, pretože práve na čeľusti sa ochabovanie pokožky prejaví najskôr.

Predstavte si, že ste zjedli niečo horké alebo kyslé, ako napríklad citrón. Čo urobíte? Potiahnete spodnú časť líc a svaly čeľuste smerom preč od úst. Ústa majte jemne pootvorené, spodnú polovicu tváre dajte do takejto grimasy. Stiahnite spodnú peru a kútiky ťahajte smerom šikmo dole, tak že ukážete spodné zuby. Ignorujte svaly lícnych kostí, používajte iba svaly čeľuste. Zopakujte 10-krát. Mali by ste cítiť napínanie svalstva tejto oblasti, ako by bolo elastické, čím spevníte aj ochabujúcu pokožku.

Teraz to vyskúšajte len na jednej strane. Bude si to vyžadovať trochu praxe, svalstvo si však veľmi spevníte a čo je najlepšie, cvičiť môžete hocikedy pri pozeraní televízie či počas prestávky v práci.

Pery

Svaly okolo úst s pribúdajúcim vekom ochabujú celkom rýchlo, preto je dôležité ich pravidelne precvičovať.

  1. Ústa zoširoka otvorte, urobte nimi tvar písmena O. Pozíciu držte 3 sekundy a následne zopakujte. Celý proces urobte 10-krát, s pribúdajúcim časom ho môžete opakovať aj viackrát
  2. Ústa zoširoka otvorte, svaly na vrchnej pere potiahnite smerom do strán. Predstavte si, že vás svrbí nos a nemôžete si ho pošúchať. Presne to je ten pohyb!

Linky okolo nosa

Jemne pootvorte ústa a hornú peru zdvihnite smerom k nosu. Najskôr to vyskúšajte na oboch stranách súčasne, potom po jednej strane. Určite to rýchlo zvládnete, budete musieť trochu viac potiahnuť. Tento cvik sa nazýva „Elvis“ – dôvod snáď netreba vysvetľovať. Ja pri tomto cviku aj pokrčím nos, viac tak precítim danú oblasť. 

Krk a dvojitá brada

  1. Pre hladký krk, zatvorte ústa a pozrite sa na strop. Keď dosiahnete maximálnu polohu, položte spodnú peru ponad hornú čo najviac to pôjde (postupne ju dokážete dať ďalej a ďalej) a zoširoka sa usmejte.
  2. A nakoniec – proti dvojitej brade – zatvorte ústa a znova sa pozrite na strop. Ústa dajte do tvaru písmena O, následne do písmena E a naspät. Opakujte viackrát, pokiaľ vám to bude príjemné, na začiatok bude stačiť 10-krát.

Následná starostlivosť

Keď už ste so svojím každodenným cvičením skončili, dodajte vašej pleti špeciálnu dávku kyslíka širokým otvorením úst a relaxovaním. Zhlboka sa nadýchnite a podržte niekoľko sekúnd.

Nezabudnite na ľahký tekutý zvláčňovací prípravok, ktorý jemne votriete do pokožky. Na záver trochu poštípte líčka pre prirodzený ružovkastý nádych. Stimulujete tým cirkuláciu krvi v tejto oblasti. Cvičenie môžete uzavrieť aj relaxačnou tvárovou masážou.

Cvičením pocítite ten rozdiel

Tvárová gymnastika je najlepším spôsobom, ako udržíte vrásky na uzde a zabezpečíte pleti prirodzený lifting. Každodenným cvičením trvajúcim len 10 minút pocítite rozdiel vo vzhľade a zdraví pokožky. Už po niekoľkých týždňoch budú svaly tváre pevnejšie, linky jemnejšie, ochabnutá pokožka vypnutejšia a partie pod očami jasnejšie.

Zdroj: https://www.evafraser.com/

Ak ste ešte neskúsili, tu je moja expreska pre krásu. Prajem príjemné cvičenie

https://www.youtube.com/watch?v=SGAl48vvVnw&t=1s

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451