Obľúbené produkty

Vpadnuté ovisnuté líca? Ako ich spevniť prirodzene? Video v článku

Vpadnuté líčka spôsobia negatívny vzhľad vašej tváre a dokážu vás urobiť staršími, unavenými a na pohľad chorými. S vekom sa líca prehlbujú a padajú, spolu s vráskami je to prvý príznak starnutia.

 

Prečo máte vpadnuté  ovisnuté líčka  a ako ich prirodzene spevniť?

Vzhľad a rysy tváre často hovoria o vašom zdraví či osobnosti. Vpadnuté líčka spôsobia negatívny vzhľad vašej tváre a dokážu vás urobiť staršími, unavenými a na pohľad chorými. S vekom sa líca prehlbujú a padajú, spolu s vráskami je to prvý príznak starnutia.

Okrem toho existuje mnoho iných dôvodov, prečo vaše líca prepadávajú smerom dovnútra. Najčastejším je strata elasticity pokožky a podkožného tuku v tejto oblasti. Nie vždy sa jedná o chorobu, mnohokrát to však vedie k strate sebadôvery. Poďme si povedať niečo o príčinách vpadnutých líčok a čo treba urobiť, aby boli znova jemné a bucľaté.

Aké sú dôvody vpadnutých líc?

Líca sú pružné, vypuklé a jemné vďaka veľkému množstvu kolagénových vlákien v pokožke. Kolagén totiž pomáha udržiavať pleť elastickú, podkožný tuk zabezpečuje oblý vzhľad tváre.

  • S pribúdajúcim vekom strácate podkožný tuk a svalstvo na tvári aj napriek tomu, že kosti zostávajú v normálnom a neporušenom stave. To spôsobuje prehlbovanie líc.
  • Okrem faktoru veku tento jav spôsobuje aj nedostatočná výživa a nadmerné cvičenie, ktoré taktiež vedú k strate podkožného tuku na partiách ako líca či stehná.
  • Vpadnuté líčka môžu byť spôsobené aj diétou či dehydratáciou, občas sú dôsledkom chronickej či závažnej choroby ako rakovina, tuberkulóza, bulímia alebo anorexia.

Prírodné metódy, ako sa zbaviť vpadnutých líc

  • Mnoho ľudí hľadá riešenie v kozmetických vylepšeniach ako sú tvárové implantáty, pomocou ktorých sa do líc aplikuje tuk z inej oblasti tela, ako napríklad stehien či brucha. Táto metóda je však nákladná a riziková.
  • Vhodnejšia je tvárová gymnastika, ktorá vďaka špeciálnym cvikom vráti líčkam ich plnosť. Naplňte ústa vzduchom, pery majte zatvorené. Vzduch prevaľujte zo strany na stranu, zakaždým narátajte do 10. Následne vyfúknite. Cvik opakujte päťkrát.

Odporúčam praktickú pomôcku do kabelky. NOVINKU kartičky FACEFIT program. Všetky cviky budete mať odteraz už vždy po ruke.

  • Smiech je výborným cvičením na spevnenie tvárového, najmä lícneho, svalstva. So zatvorenými perami sa usmejte najširšie, ako dokážete. Kútiky úst majte čo najďalej od seba, ako by ste sa chceli dotknúť uší. Následne sa pokúste pokrčiť nos, pocítite kontrakciu v lícnych svaloch. Pozíciu držte 10 sekúnd a relaxujte. Opakujte niekoľkokrát denne.
  • Jedzte vyváženú stravu bohatú na všetky potrebné živiny. Proteíny, tuky a karbohydráty sú pre telo veľmi dôležité. Minerály a vitamíny sú potrebné pre udržanie zdravia pokožky a svalstva.
  • Vyhnite sa dehydratácii, pite aspoň 8 pohárov vody denne.
  • Zaraďte omega 3 kyseliny, losos a tučné ryby. Odborníci odporúčajú konzumovať lososa, makrelu, tuniaka, alebo sardinky 3 krát do týždňa. Losos obsahuje vysoké množstvo omega-3 olejov a je tiež vynikajúcim zdrojom chudých bielkovín – životne dôležité pre každú zdravú výživu. Zlepšenie na pokožke možno očakávať asi po 6 týždňoch pri konzumácii rýb 3 x do týždňa. 

Retinol, vitamín ktorý spevňuje pleť

Ak máte 30 rokov a viac začnite používať retinolové séra.

Medik8 6TR je ľahké, rýchlo vstrebateľné sérum s obsahom vitamínu A, ktoré omladzuje pokožku v optimálnom čase – v noci. Obsahuje 0,6% Retinol podporovaný vitamínom E, ktorý zaisťuje výrazne lepšiu stabilitu prípravku v porovnaní s ostatnému produktmi obsahujúcimi retinol. Pomáha stimulovať produkciu kolagénu a zvyšuje hladinu kyseliny hyalurónovej v pokožke, čím zmierňuje prejavy starnutia pokožky, ako sú vrásky a ryhy a ochabnutá koža. Súčasne pokožku zjemňuje a zbavuje ju prípadné hyperpigmentácie. Vitamín E, známy ako vysoko účinný antioxidant, chráni pokožku pred jej poškodením voľnými radikálmi a zároveň ju hydratuje.

Viac o retinole  MÝTY O ZÁZRAČNEJ INGREDIENCII-RETINOLE. AKO TO S NÍM VLASTNE JE?

Trápia vás vrásky v okolí úst pripomínajúce zátvorky a ochabnutá stredná časť tváre. Skúste toto NOVÉ cvičenie.

https://www.youtube.com/watch?v=IH1bpfgtQ-c

<a href=’https://www.freepik.com/free-photo/beauty-concept-close-up-gorgeous-young-brunette-woman-face-portrait-beauty-model-girl-with-bright-eyebrows-perfect-make-up-red-lips-touching-her-face-isolated-on-pink-background_1289078.htm’>Designed by Freepik</a>

kniha-kartičkytvrárová joga www.facefit.sk
Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451