Obľúbené produkty

Tvárová joga ako holistické cvičenie. Tvár je príbeh procesov vo vašom tele

Toto sa stane, ak začnete cvičiť tvárovú jogu. Keď aktivujete tvárové svalstvo, prispievate k rovnováhe celého tela. Táto myšlienka má korene v alternatívnej medicíne a holistických prístupoch k zdraviu a prospievaniu. Tvárová joga zlepšuje krvnú cirkuláciu v mozgu a žľazách, čím pomáha vytvárať hormonálnu rovnováhu. Zvyšuje energiu a pomáha vám cítiť sa dobre vo vlastnej koži.

Prečo je tvárová joga holistické cvičenie

Vo svete riadenom sociálnymi médiami a influencermi, ktorí nás presviedčajú, ako správe žiť, vyzerať a cítiť sa, je človek zahltený a zmätený. Kozmetické trendy sú o prázdnych tvárach bez vrások a emócie. V snahe získať túto podobu čo najskôr, ľudia vyhľadávajú rýchle riešenia. Botox a výplne sú v dnešnej dobe štandardom (aj medzi mladými dievčatami), pretože rýchlo opravia všetko nežiaduce pomocou ihiel a nožov. Nikto nás však neučí, ako mať radi svoje telo a byť hrdí na svoje skutočné ja. Tak napríklad, je veľmi jednoduché zbaviť sa botoxom tmavých kruhov pod očami … avšak aj tieto tmavé kruhy sa nám snažia niečo povedať a my by sme to nemali ignorovať a maskovať.

Naše tváre odzrkadľujú procesy v našom tele a často žiadajú zmenu zvykov, aby sme dosiahli vnútornú rovnováhu a zdravie.

Tmavé kruhy vám povedia príbeh o vašom tele, podobne to dokážu aj ostatné časti tváre na základe čínskej medicíny a tvárovej diagnostiky. Okrem toho, že upozorňujú na nedostatok spánku a hydratácie, tmavé kruhy môžu tiež znamenať nevyváženú energiu v obličkách. Ak sa rozhodnete riešiť tento problém pomocou plastickej chirurgie, iba ignorujete a odsúvate reálne problémy vášho organizmu, až kým ich nebude schopný znášať.

Pravdou je, že sme oveľa viac ako len naše telo. Sme emocionálne a spirituálne bytosti a mali by sme si to uvedomiť. Mali by sme prestať hľadať rýchle riešenia, ak chceme brať naše zdravie, prospievanie a prirodzenú krásu skutočne vážne. Iba ak je naše telo vyrovnané, môžeme ukázať, kto skutočne sme v plnej našej kráse.

Začnime nazerať na naše telo ako na celok – krásny výtvor matky prírody, v ktorom je všetko navzájom prepojené. Jeden pohyb môže ovplyvniť celé telo.

Toto sa stane, ak začnete cvičiť tvárovú jogu. Keď aktivujete tvárové svalstvo, prispievate k rovnováhe celého tela. Táto myšlienka má korene v alternatívnej medicíne a holistických prístupoch k zdraviu a prospievaniu. Tvárová joga zlepšuje krvnú cirkuláciu v mozgu a žľazách, čím pomáha vytvárať hormonálnu rovnováhu. Zvyšuje energiu a pomáha vám cítiť sa dobre vo vlastnej koži.

Avšak existuje aj spôsob, akým vás tvárové cvičenie spojí s vašim energetickým stupňom. Na povrchu hlavy je vyše 100 meridiánov, prúdiacich cez tvár až do končekov prstov na nohách. Meridiány sú chodníky zvané „qi“, po ktorých prúdi životná energia. Spájajú vnútorné orgány so zvyškom tela, čo je aj dôvod, prečo na sebe môžeme pozorovať stav orgánov. Môžeme sa naučiť, ako ich študovať na chodidlách (reflexológia chodidiel), rukách a jazyku, avšak najjednoduchším spôsobom interpretácie vnútorného diania v organizme je sledovať našu tvár.

Okrem meridiánov sa na tele nachádza približne 670 akupresúrnych bodov, ktoré môžete používať pri snahe o rovnováhu vnútorných orgánov. Akupresúrne body môžete nájsť aj na tvári, ich stimulácia napomáha zlepšeniu zdravia i vzhľadu.

Našu tvár môžeme použiť ako nástroj na zistenie, čo sa deje vo vnútri nášho tela na fyzickej aj emocionálnej úrovni. Musíme sa len naučiť, ako čítať signály, ktoré nám dáva.

Ako možno tušíte, tvárová joga netrénuje len tvárové svalstvo. Aplikovaním tlaku rukami stimuluje akupresúrne body, meridiány a vnútorné orgány, vyvažuje ich energiu a funkciu.

Ak sa vrátime k už spomínaným tmavým kruhom, po istom čase precvičovania tejto partie zistíme, že aj tvárová joga aktivuje akupresúrne body a zlepšuje tok energie do obličiek. To v nich vytvára rovnováhu a posilňuje svalstvo očného okolia.

Čínska medicína nás učí, že keď je všetko v tele priechodné a je zabezpečený dostatočný prietok tekutín, telo sa teší zdraviu, mladosti a dlhovekosti. Akonáhle je tu stagnácia (energie, krvi, lymfy), zrýchľuje sa proces starnutia. Ak bunky nedostávajú dostatok kyslíka a živín, nemôžu správne fungovať. Čo sa teda stane, keď si dáte vpichnúť botox? Znehybníte svaly a blokujete prietok, čím svaly začnú ochabovať.

Pomocou tvárovej jogy sa postaráte o vaše telo, myseľ aj ducha. Tok tekutín a krása sa dosiahne prirodzeným spôsobom. Vyrovnávaním energie vnútorných orgánov a hormónov vytvárame harmóniu, ktorá žiari zvnútra.

Tvárová joga nám umožňuje vyrovnať sa s našim skutočným ja a byť takými, akí naozaj sme. Preto sa považuje za holistické cvičenie.

Nejde tu o to, aby sme boli vo forme a vyzerali pekne. Jedná sa o skutočné vyrovnanie sa so samým sebou a zlepšením procesov v našom organizme, čo nám v konečnom dôsledku dodá ten želaný efekt krásnej a žiarivej tváre.

Cvičiť môžete už dnes podľa ONLINE KURZU FaceFit. Registrujte sa TU

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 452