Obľúbené produkty

Lifting tváre bez skalpela doma? Domáca mezoterapia

Lifting bez skalpela a pichania do pokožky? Dá sa to. Výsledky môjho domáceho ošetrenia boli neuveriteľné. Mezoterapia zabrala.

Prečo derma stamp?

Lifting bez skalpela ? Dá sa to. Ako iste viete, venujem sa kráse, zdraviu a poradenstvu, ako si udržať mladú pleť čo najdlhšie. Mnoho procedúr skúšam aj na sebe, či už sú to oleje, séra alebo peelingy.

Vyskúšala som mezoterapiu lifting tváre derma stampom

Keď som prvýkrát počula o mikroneedlingu, neváhala som tento  derma stamp vyskúšať. Začalo to jemným pichaním do vrások, ktoré sa mi formovali okolo očí a na líčkach. Vždy som si, v rámci domáceho liftingu, si aplikovala retinol, nakoľko podporuje regeneráciu buniek a povzbudzuje tvorbu kolagénu.

Výsledky ma prekvapili.  Vrásky boli menej hlboké a tie malé zmizli. Keď sa zmierite s jemným diskomfortom a akceptujete mierne začervenanie a prípadné olupovanie pokožky, budete výsledkami prekvapené aj vy!

Čo je mikroneedling derma stampom?

Najskôr si vysvetlime, čo to vlastne mikroneedling je a ako funguje.

Je to procedúra založená na použití  derma stampu s mnohými mikroihlami na jeho povrchu, ktorým si prechádzate po pokožke za účelom stimulácie produkcie kolagénu a zvýšenia absorpcie kozmetických produktov. Dermarollery a derma stampy  na domáce použitie majú menšie ihly ako tie u dermatologičky, čím pocítite menšiu bolesť pri liftingu. Spôsobujú mikrodermabráziu pokožky, ľahké odlúpenie odumretých buniek, a tým ju oživujú a pomáhajú liečiť napríklad jazvy po akné a známky starnutia pleti. Na domáce použitie odporúčam ihličky 0,2 mm do 0,5 mm.

Ak si dáte toto ošetrenie urobiť odborníkom, môže byť efektívnejšie a hĺbka prieniku ihiel sa dá korigovať podľa individuálnych potrieb. 

Výhody mikroneedlingu derma stampom

 • Stimuluje rast kolagénu, ktorý výrazne zlepšuje vzhľad  jemných línií, vrások, pórov, strií, akné a pooperačných škvŕn.
 • Umožňuje transdermálne aplikácie krémov, gélov a olejov, ktoré sú tak absorbované oveľa efektívnejšie – výrazne zvyšujú ich účinnosť.
 • Znižuje výskyt jemných línií a vrások.
 • Viditeľne eliminuje pigmentáciu.
 • Zvyšuje penetráciu kozmetických výrobkov do pokožky až o 4000%
 • Derma stamp  je mikroihličkový nástroj pomocou ktorého sa zavádzajú vertikálne mikrovpichy do pokožky. Pomocou jemných ihiel vytvorí transportné kanáliky, čo zvyšuje prienik účinných látok, ktoré pomáhajú dosahovať optimálne výsledky porovnateľné s efektom frakčných laserov a chemických peelingov. Výsledky štúdie ukázali účinné zlepšenie jemných línií, elimináciu hyperpigmentácií a spevnenie pokožky.

Ako ošetriť pleť derma stampom – lifting tváre doma

Vyskúšala som viacero pomôcok, niektoré boli pre moju citlivú pokožku na lifting príliš pichľavé. Najmä tie s dlhšími ihlami (existujú ihly v dĺžke 0,2 až 1 mm).

Derma stamp kratšími ihličkami 0,2 mm  do 0,5 mm používam na ošetrenie krku, okolie očí a úst, líčka a čelo. Celý proces bol na moje prekvapenie veľmi rýchly a jednoduchý, stačilo prekypryť pokožku derma stampom, aplikovať sérum.

Derma stamp 

Novinka, a som nadšená. Ošetrenie je oveľa menej bolestivé ako u dermavalčeka.

Výsledky môjho týždňového mikroneedlingu boli skutočne úžasné. Nielen, že to nebolo bolestivé, po niekoľkých použitiach bola moja pleť skutočne žiarivejšia aj bez použitia make-upu.

Jemné dierky spôsobené ihlami oživili moju pleť a dodali jej mladistvý vzhľad.

Derma Stamp je jedinečná metóda, pretože vpichy na lifting sa robia pod uhlom 90 stupňov k pokožke. To umožňuje rovnomernú hĺbku a pri prieniku do kože neťahá ani nenapína, čo je oveľa citlivejší prístup ako samotný dermaroller.

Aké sérum použiť na mezoterapiu?

Na mezoterapiu používam vždy sérum s retinolom. Retinol regeneruje kožné bunky, produkuje väčšie množstvo kolagénu, vyhladzuje vrásky a hlavne efektívne bojuje proti akné. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások.

Začínajte ale stále s nižšou koncentráciou, postupne koncentráciu zvyšujte. Skúste retinolové sérum od Medik8  Intelligent retinol 6TR, alebo Medik8 Intelligent retinol 10TR. Sprievodným znakom bude začervenanie a možné zlúpanie pokožky o 3 dni. Nezľaknite sa, táto reakcia je prirodzená. Po aplikácii nanesiem ešte čistý vitamín E, kvôli lepšej hydratácii a regenerácii pokožky.

Pridajte sa k nám na Facebook a získate najnovšie novinky, rady a tipy.

Aký valček/derma stamp na lifting použiť?

Mikroihly Derma stamp 0,5 mm prenikajú epidermou a dermou pokožky a vytvárajú mikrokanály v uhle 90 stupňov od kože. To umožňuje produktom ľahšie preniknúť do pokožky, čím sa výrazne zvyšuje ich účinnosť pri podpore omladzovania pokožky a zlepšení produkcie kolagénu. Mechanizmus derma-stamp je založený na kolagénovej indukčnej terapii, ktorá stimuluje produkciu kolagénu rozbitím starých kolagénových vlákien a podporuje tvorbu nových.

Kedy sa mikroneedlingu vyhnúť? Otázka pre lekára

Mikroneedling je vhodný pre všetky typy a farby pleti. Ak máte aktívnu infekciu ako impetigo, zapálené akné či rosaceu, bradavice, znamienka určite sa mu vyhnite. Mikroneedling nie je vhodný ani pre pokožku s ekzémom, spálením od slnka či hypersenzitívnu pleť. Otázka pre lekára.

Niektorí ľudia sťažujú, že ich vrásky sú po ošetrení  viac viditeľné.

Odpoveď: Je potrebné správne nastaviť očakávania a uvedomiť si, že zmena bude viditeľná v niektorých prípadoch až po 6 až 12 mesiacoch. Z krátkodobého hľadiska môžu vrásky vzniknúť pár dní po ošetrení v súvislosti s transepidermálnou stratou vody. Takéto rýchlo vytvorené vrásky nie sú spôsobené stratou štrukturálnej integrity a sú len dočasné.

Valček/dermastamp nepoužívajte:

 • Osoby s keloidnými jazvami v anamnéze.
 • Osoby s Herpes simplex alebo Herpes labialis v anamnéze.
 • Poškodená koža a kože s infekciou.
 • Bradavice, nádory kože, solárne keratóza.
 • Osoby podstupujúce antikoagulačnú liečbu, chemoterapiu, rádioterapiu, užívajúci vysoké dávky kortikosteroidov a orálnych retinoidov.
 • Osoby s Diabetes mellitus v anamnéze.
 • Tehotné a dojčiace ženy.

Vynikajúca domáca mezoterapia

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451