Obľúbené produkty

Nespite na jednom boku, budete mať vrásky! Kvôli vráskam k očnému?

Nespite na jednom boku. Budete mať vrásky!

Naozaj, opakovaný spánok na tom istom boku je živnou pôdou pre vznik mimických vrások! Prečítajte si ešte 5 ďalších faktov, ktoré ste o vráskach nevedeli.
 

Nič sa nedá robiť, rodičia sú vaše zrkadlo. Platí to i u vrások

Vrásky a gény sú ako spojité nádoby. Pravdepodobnosť, že sa na vašej pleti objavia i to kedy sa objavia prvý krát, je z veľkej časti dané dedične, rovnako ako ich stupeň a hĺbka. Skrátka, čo sa starnutia pleti, vrások i ovisnutej kože v oblasti tváre, krku a dekoltu týka, pohľad na rodičov a prarodičov dokáže pomerne napovedať, čo vás čaká. Teraz ide už len o to zamerať sa na problém a používať tu správnu starostlivosť. A pozor, na dôležitý faktor – slnečné lúče. Tie sú totiž najlepším priateľom vrások i povolenej pleti. Opálená pokožka vyzerá síce dobre, ale priznajme si, spomienka na to krásne opálenie bledne, keď už v štyridsiatke vyzeráte ako vysušená slivka. Odporúčam Advanced day ultimate prorect SPF50.
 

Ak spíte na jednom boku, koledujete si o vrásky

Ak ste zvyknutý spávať na jednom boku, máme pre vás zlú správu. Na tej strane tváre, na ktorom boku spíte, je omnoho väčšia pravdepodobnosť, že sa objavia vrásky. Znižovanie obsahu spojivového tkaniva a kolagénu, čo je nevyhnutná vec súvisiaca s pribúdajúcim vekom, má za následok, že pleť na tvári nie je tak pevná ako bývala. A ak spávate každú noc na rovnakom boku a teda aj rovnakú stranu tváre tlačíte do vankúša, je logické, že sa opakovane ‘zmačkaná’ pokožka nevyrovnáva do pôvodnej podoby, tak rýchlo a komplexne ako pred pár rokmi. Dobrá správa je, že pokiaľ meníte pozície, v ktorých spávate, tvorbu tohto typu vrások môžete výrazne spomaliť. A vôbec, najideálnejšie je ak zvyknete spávať na chrbte.
 

Kvôli vráskam k očnému

Jemné vrásky okolo očí a na čele možno nie sú len následkom prehýrených nocí a genetického základu, ale sú skorej znakom, že ste už dávno mali zájsť k očnému. Možno si častokrát neuvedomujete, že vidíte ľahko rozmazane. Ľudia  často kompenzujú  zlé videnie žmúrením očí, ktoré sťahuje svaly na čele a medzi obočím. Opakované žmúrenie očí môže stav vrások na čele výrazne zhoršiť. Ak odhalíte, problémy so zrakom včas, môžete  zvrátiť proces tvorby jemných vrások. Nakoľko tvárové svaly nebudú musieť fungovať tak námahovo, a naopak sa uvoľnia, čím nastane i vyrovnanie vrások.
 

Čím ste expresívnejší, tým viac ich bude

Bez ohľadu na váš vek a genetický základ, prvé vrásky, ktoré sa na vašej tvári objavia mávajú pôvod v opakovaných výrazoch tváre. Vrásky sú permanentné ryhy, ktoré sa tvarujú ako výsledok toho, že sa pokožka nie je schopná vrátiť späť do pôvodného stavu. Ak sa často smejete, mračíte alebo zdvíhate obočie údivom, je veľká pravdepodobnosť, že sa vrásky objavia práve na miestach, kde sa tieto emócie prejavujú.
 

Nie je vráska ako vráska

Dermatológovia rozdeľujú vrásky na 2 skupiny – dynamické a statické.
Dynamické vrásky sú tie, ktoré sa objavujú okolo očí, na čele a vonkajších kútoch očí. Vznikajú na základe sťahov svalov.
Statické vrásky sú tie, ktoré sú vidieť na tvári, keď máte neutrálny výraz a väčšinou sú spôsobené starnutím. V skratke, na dynamické platí nevraštiť čelo, so statickými si poradíte za pomoci šikovných prípravkov.
 

Skalpel nie je jediná možnosť. Spriahnite sa s vedou

Veľa ľudí verí, že najlepší spôsob ako sa zbaviť vrások a jemných liniek je zveriť sa do rúk plastického chirurga. Ale, vďaka mnohým vedeckým inováciám, ktorými svet kozmetiky v súčasnosti prechádza, sa dá zbaviť nechcených vrások bezbolestne a pomerne rýchlo.
 
Napríklad, poznáte úlohu rastových faktorov a biomimetických peptidov v boji proti vráskam? Peptidy stimulujú pokožku k tvorbe kolagénu. Práve kolagén je zodpovedný za krásne vypnutú pleť bez vrások. Podobne pôsobia aj rastové faktory, ktoré okrem toho zvyšujú  v pokožke tiež obsah kyseliny hyalurónovej a elastínu.
Čo sú ďalšie 2 prvky, ktoré sú nevyhnutné pre mladistvý vzhľad pleti?
Biomimetické peptidy a rastové faktory v sebe kombinuje rada prípravkov Dermaheal Cosmeceutical. Vďaka pravidelnému používaniu Očného krému proti vráskam Dermaheal Cosmeceutical, tak môžme kľudne spať rok na pravom boku, ale vejáriky okolo očí nebudú mať šancu. Vyskúšajte peptidové sérum Medik8 liquid peptides
Vyskúšajte to na vlastnej tvári, všetky produkty nájdete na stránke www.antiage.sk
Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451