Obľúbené produkty

Liposukcia a lipofilling. Výplne vlastným tukom? Fungujú a aké riziká hrozia?

Liposukcia a lipofilling – tieto slová znejú ako názvy niečoho magického a tajomného. Je to tak: dermatológovia ovládajú kúzlo presunu podkožného tuku z problémových oblastí do ochabnutých oblastí tváre.

Reklama sľubuje dosiahnuť štíhlosť v jednej procedúre a prinavrátiť tvári vekom stratený objem, urobiť tvár hladkou a pružnou pomocou vlastných tukových zásob. Ľudia však ani neuvažujú o tom, k akým dôsledkom tieto novodobé postupy povedú.

Každý postup podrobne rozoberieme.

Liposukcia

je presne „odčerpanie“ prebytočného tuku.

Cieľom liposukcie na tvári je dvojitá brada, oblasť kohútika (7. krčný stavec) a samozrejme oblasť líc – sem vedú operácie na odstránenie Bishových hrčiek. Podľa reklamy pomáha vytvárať výrazné lícne kosti a opticky zoštíhlovať tvár. Ale ani tu nemusí byť všetko také jednoznačné.

Je dokázané, že Bishove tukové bunky obsahujú neoceniteľnú rezervu tela – kmeňové bunky.


Ich odstránením si ženy vlastnými rukami ničia šance na prirodzenú regeneráciu kože, kostného tkaniva, slizníc ústnej dutiny, zubov. Regenerácia samozrejme úplne nezmizne, no jej rýchlosť sa výrazne zníži. A z estetického hľadiska sa prejavy starnutia prejavia oveľa skôr a budú výraznejšie. Operácia môže spôsobiť aj ťažké následky – od hematómov a opuchov až po infekciu a asymetriu tváre.

Existuje nejaká bezpečná metóda, ktorá môže nahradiť liposukciu?


Určite. Myofasciálna masáž odstráni opuchy a hypertonicitu tvárových svalov z tváre – a problém s prebytočným tukom zmizne sám od seba.

Teraz si povieme niečo o lipofillingu

Vykonáva sa na tenších tvárach, vpadnutých lícach a bezvýrazných lícnych kostiach. TUK sa zvyčajne odoberá z brucha, stehien a pásu a potom sa vstrekuje do lícnych kostí alebo líc. Na prvý pohľad je všetko logické. Ale!

Pozrite sa, povrchový tuk na tvári sa nachádza vo vrstvách a v každej priehradke má inú konzistenciu. Niekde je voľná, niekde elastická, niekde je viac kapilár, niekde sú kolagénové vlákna.


Tuk zo zadku alebo brucha nemá také vlastnosti ako tuk tváre. Nespôsobí, že výrazy tváre ženy budú jemné a krásne.

Rovnako nie je ani predpoklad, že tvár získa mladistvé kontúry. Pre objem tváre tuk nehrá rolu, keďže to je úlohou svalov.

Ako dlho vydrží efekt lipofilling

Navyše aj samotní chirurgovia priznávajú, že to nebude dlho trvať. 40 až 90 % vstreknutého tuku sa časom rozpustí. To znamená, že postup vám nezaručuje večnú mladosť.

Ale fibróza bude na vašej tvári pretrvávať dlho – to je isté.

Fibróza, vedecky povedané, je prerastené spojivové tkanivo, ktoré obklopuje svaly, ktorým chýba normálny pohyb.
Aby ste to zjednodušili, predstavte si, že ste si zašili dieru na oblečení a na šve narástla ďalšia látka. A tá vec teraz sedí krivo a je nepohodlná.A nie sú to prázdne slová – ak sa pozriete na údaje z vedeckého prehľadu o lipofillingu, je jasné, že komplikácie boli zaznamenané v 10 zo 16 pokusov. Dve tretiny! A iba 5 štúdií sa uskutočnilo podľa očakávania podľa protokolu lekárskeho výskumu. Zvyšok chirurgov posúdil výsledok jednoducho z fotografie!

Čo by mala vedieť každá žena?

Čo môže nahradiť operáciu lipofillingu?

Znovu a znovu pre spoľahlivú, bezpečnú a dôkazmi podloženú myofasciálnu masáž. Postupom času sa zvýši počet svalových vlákien, objem svalov a samotná tvár sa stane objemnejšou. Samozrejme, takéto zmeny sa nestanú okamžite, ale výsledok prekoná všetky očakávania!

Samozrejme, lipofilling aj liposukcia môžu mať právo na život. Skvele fungujú v situáciách úrazu, anatomických problémov tváre, lipodystrofie, hojenia jaziev – teda z objektívnych medicínskych dôvodov.

Ale v prípadoch, keď sú ženy nespokojné so svojím vzhľadom, určite stojí za to zvládnuť bezpečné metódy tvárovej jogy s palpačnými technikami, ktoré mám na mojom Youtube v sekcii Zoznamy

Prečítajte si

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 450