Obľúbené produkty

7 alternatív BOTOXU proti vráskam. Stavte na tvárovú gymnastiku aj akupunktúru

 

7 alternatív botoxu pre ošetrenie vrások

Ak hľadáte alternatívne metódy redukcie výskytu vrások, stretnete sa s mnohými krémami, sérami, povrchovými či prírodnými ošetreniami. Okrem tradičného či iného botoxu existujú aj iné overené cesty, ako zmierniť viditeľnosť vašich vrások:

·        iné injekčné ošetrenia

·        tvárová gymnastika

·        akupunktúra

·        náplaste na tvár

·        vitamíny

·        krémy

·        chemický peeling

Botox

Botulinum toxín typu A (Botox) je jednou zo známych metód ošetrenia vrások a iných znakov starnutia. Jedná sa o lekárom predpísanú liečbu, ktorá využíva injekcie do svalov na tvári. Botox zastaví kontrakcie svalu, do ktorého je vstrekovaný, takže zostane uvoľnený a jemný. Botox je efektívny v redukcii existujúcich a prevencii vzniku nových vrások. Toto ošetrenie sa považuje za nákladné, cena sa pohybuje v závislosti od miesta, kde sa vykonáva, od 100 do 500 EUR. Účinky sú dočasné, takže je potrebné ho opakovať. Niektorí ľudia zaznamenali pokles škály emócií, ktoré sú napojené na mozog práve cez tvárové funkcie.

Alternatívy botoxu

Iné injekcie

Posúvam informáciu z overeného zdroja, ale neodporúčam. Dysport, rovnako ako Botox, je neurotoxín. Je vyrábaný z rovnakého typu botulinum toxínu A ako botox, avšak má jemne odlišnú techniku dávkovania a štruktúru. Výsledky sú porovnateľné, zdá sa však, že dysport účinkuje trochu rýchlejšie. Jedno ošetrenie stojí menej, avšak pre porovnateľný výsledok je potrebné aplikovať ho vo viac dávkach, takže výsledná cena je rovnaká.

Myobloc je ďalšou látkou využívanou pri ošetrení injekčného typu. Je vyrábaná z botulinum toxínu typu B. Pretože sa taktiež jedná o neurotoxín, funguje rovnako ako iné injekcie. Je však menej efektívny a účinok netrvá dlho (3 až 4 mesiace, botox 5 až 6 mesiacov).

Pozitíva: Účinky ostatných látok sú porovnateľné s botoxom.

Negatíva: Tieto ošetrenia sú nákladné, ak hľadáte diametrálne odlišné metódy od botoxu, tieto nebudú pre vás tie pravé.

Tvárová gymnastika

FaceFit videokurz vo forme DVD a Online

Ak cvičenie omladí vaše telo, prečo nie aj tvár? Túto metódu využívajú aj hviezdy ako Jennifer Aniston či Cindy Crawford. Tvárová gymnastika využíva cviky a masáž pre zlepšenie krvného obehu a cirkuláciu a podporuje lymfatický systém k vyčisteniu od toxínov v tkanive.

Jedná sa o prírodnú metódu, ktorá nevyžaduje žiadne injekcie či ihly. Cvičte videokurz FaceFit Program  inšpirovaný svetovým leadrom Garym Sikorskim.

Video obsahuje účinné, komplexné a účinné cviky zamerané na spevnenie spodnej kontúry tváre a krku, elimináciu tkz. syslíkov, spevnenie a vyplnenie líc, posilnenie oblasti pier, čela, očného okolia ale aj elimináciu vrásky hnevu a nosovoústnej ryhy. Cviky sú názorne predvedené a vysvetlené. Pri vysvetľovaní kladiem dôraz na správnu techniku cvičenia, upozorňujem na chyby a usmerňujem.

Ako praktickú pomôcku do kabelky, som pre vás pripravila NOVINKU kartičky FACEFIT program, vďaka ktorým budete mať cviky stále po ruke.

Sleduj môj YouTube kanál a cvič tvárovú gymnastiku už dnes.

Nájdeš tam cvičenia na celú tvár a krk. Navyše tam sú aj videomasáže a tipy ako omladnúť prirodzene a bez skalpela.

 

Akupunktúra

Akupunktúra je relatívne novou, avšak sľubnou anti-aging procedúrou. Zlepšuje elasticitu tváre a hydratáciu pokožky, a tým pomáha redukovať výskyt vrások.

Pozitíva: Je prírodná a efektívna, i keď vedecký výskum nie je úplný.

Negatíva: Býva obtiažne nájsť licencovaného akupunkturistu špecializovaného na ošetrenie tváre, ktoré môže byť navyše drahé a výsledky krátkodobé. Ak máte averziu k ihlám, akupunktúra pre vás nebude to pravé.

Vitamíny

Verili by ste, že môžete zlepšiť svoj vzhľad užívaním vitamínov? Kľúčové výživové doplnky môžu pomôcť zlepšiť tvorbu kolagénu. Môžu mať tiež antioxidačné vlastnosti, čím predchádzajú poškodeniam spôsobeným voľnými radikálmi. Najlepšími doplnkami sú vitamín C, vitamín E a karotenoidy.

Pozitíva: Vitamíny sú dostupné a nenákladné. Dodajú dôležité látky celému telu.

Negatíva: Pri ich kúpe buďte opatrní. Vyberajte si vysokokvalitné produkty z overeného zdroja. Ich účinok je skôr preventívny, čo sa týka vrások neprinesie výrazné zmeny. Aby ste sa nepredávkovali, poraďte sa so svojim lekárom.

Krémy na tvár

Mnoho krémov na trhu tvrdí, že účinne zabojuje proti vráskam. Vyberajte si krémy s antioxidantmi či regulátormi buniek, ktoré majú priamy vplyv na tvorbu kolagénu a metabolizmus kožných buniek. Ak máte 30 rokov a ešte nepoužívate retinol, určite začnite.

Mimo toho, že je retinol najúčinnejšou látkou pre omladenie pleti, pôsobí naviac aj proti akné, pretože napomáha prečisťovaniu pórov. Dokonalú pleť máte na dosah ruky v tomto inovatívnom retinolovom sére MEDIK8 6TR, ktoré naviac farebne zjednocuje pleť.

Pozitíva: Sú nenáročné na dostupnosť a použitie, z cenových kategórií si vyberie skutočne každý.

Negatíva: Pri širokosti sortimentu je ťažké vybrať si tie skutočne efektívne. Je vhodné poradiť sa s dermatológom, niektoré sú na predpis alebo veľmi nákladné.

Chemický peeling

Chemický peeling bojuje proti akné, redukuje diskoloráciu a znaky starnutia. Vyžadujú istý čas na regeneráciu, 24 hodín až 2 či 3 týždne.

Pozitíva: Chemický peeling je bezpečný a efektívny. Keďže koža starne, bude potrebné ho po čase zopakovať.

Negatíva: Procedúra môže byť vykonaná iba odborníkom, výsledok sa dostaví po 1 až 14 dňoch. Doba regenerácie závisí od druhu použitého peelingu. Vaša pokožka môže byť začervenaná a opuchnutá, po hĺbkovom ošetrení môžete potrebovať chirurgické prekrytie rany.

Extra TIP: PEPTIDOVÝ KOMPLEX S BOTOXOVÝM ÚČINKOM

30% zmes peptidov, carnosine a biolin, 30ml

Extra ľahké hydratačné, kryštálovo čisté sérum Medik8 LIQUID PEPTIDES sa vpije do pokožky rýchlo, poskytne najvyšší možný antiage efekt podľa najnovších technológií. 30% komplex peptidov omladzuje pleť, povdzbudí tvorbu vlastného kolagénu a elastínu, pomáha udržať vlastnú kyselinu hyalurónovú v pokožke a zvyšuje jej podiel v koži.

Naša 30% peptidová zmes obsahuje inovatívny aplikačný systém, ktorý zaručuje, že všetky naše peptidy sa môžu ponoriť hlboko do spodných vrstiev kože pre optimálny účinok. Po prvé, medený peptid zameraný na dróny špecificky sa zameriava na fibroblastové bunky; kožné bunky zodpovedné za výrobu kolagénu a elastínu. Keď sa meďnatý  peptid uvoľní do fibroblastu, stimuluje sa syntéza kolagénu. Peptidy prenikajúce bunkami vytvárajú cestu pre ostatné peptidy v 30% zmesi. MATRIXYL ™ 3000 povdzbudzuje kožné bunky na produkciu viac kolagénu, zatiaľ čo Argirelox blokuje signály na kontrakciu svalov, aby sa minimalizoval výskyt vrások expresie. Carnosín chráni pred starnutím pokožky na báze glykácie, zatiaľ čo hyalurónové zložky hlboko hydratujú, prebiotiká vyvážia prirodzený mikrobióm kože.

Tipy pre zdravú pokožku

Správna starostlivosť o pokožku môže pomôcť spomaliť proces jej starnutia. Vyskúšajte tieto tipy:

·        Vždy sa natrite krémom s ochranným faktorom, niektoré mlieka a make-upy ho už obsahujú.

·        Noste slnečné okuliare väčších rozmerov, aby ste ochránili jemnú pleť očného okolia.

·        Pre dodatočnú ochranu noste klobúk.

·        Pite dostatok vody.

·        Pred spánkom sa odlíčte.

·        Čím skôr začnite používať kvalitný anti-aging krém.

·        Konzumujte vyváženú a zdravú stravu.

Zhrnutie

V boji proti vráskam existuje mnoho metód, ktoré môžu nahradiť botox. Zvážte všetky pre a proti, kým sa pre niektorú z nich rozhodnete.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451