Obľúbené produkty

Recenzia Perricone MD. Funguje a aké sú skúsenosti?

Stoja tieto produkty starostlivosti o pleť proti starnutiu za to? Iste ste si všimli, že na našej stránke pribudla nová značka. Ja už som pár produktov vyskúšala a stále testujem. Môj test trvá už 3 mesiace, a preto verím, že sa môžem k niektorým z produktov Perricone MD celkom objektívne vyjadriť. V tomto článku vám poviem moje dojmy, plusy a mínusy tejto vskutku luxusnej pleťovej starostlivosti proti vráskam a starnutiu.

Recenzia značky Perricone MD. Vyskúšala som na svojej koži a čo si myslím po 3 mesiacoch?


Perricone MD. Znie to tak zvláštne priam luxusne, že? Pýtate sa ma či stoja tieto produkty starostlivosti o pleť proti starnutiu za to? Priznám sa, neodvážila som sa nič hodnotiť vopred, bez otestovania na svojej koži. Už som teda pár produktov vyskúšala a stále testujem.

Môj test trvá už 3 mesiace, a preto verím, že sa môžem k niektorým z produktov Perricone MD celkom objektívne vyjadriť. V tomto článku vám poviem moje dojmy, plusy a mínusy tejto vskutku luxusnej pleťovej starostlivosti proti vráskam a starnutiu.

Dovoľte aby som spomenula, že v čase písania článku mám 49 rokov, fotka je na prednú kameru bez filtra.

Iveta Štecová, 49 rokov, no filter

Perricone MD krémy proti starnutiu

Všimli ste si, že ja stále pátram po účinných produktoch, po receptoch ktoré fungujú a stojí za nimi veda. Som toho názoru, že kozmetika musí v prvom rade fungovať. Nestačí mi, že má niečo krásny obal a príjemnú textúru…

Predstavte si, že by starnutie bolo liečiteľným stavom a nie prirodzeným dôsledkom, ktorý musíme akceptovať bez zásahu? Krásne že? Starostlivosť o pleť a make-up proti starnutiu už nie sú výstrelkamikrásy, ale nevyhnutnou súčasťou každodennej starostlivosti o pleť pre ženy nad 30 rokov.


Perricone MD, ako sa zdá, je v popredí tohto hnutia krásy. Pátrala som a dozvedela som sa, že Dr. Nicholas Perricone uviedol na trh túto slávnu značku pred 20 rokmi, aby ponúkol ľuďom s citlivou, intolerantnou pokožkou, ktorá trpí rôznymi zápalmi účinné riešenie. Postupne sa značka PerriconeMD rozšírila mimo čistiacich prostriedkov na tvár, tonerov a hydratačných krémov aj na makeup a doplnky výživy. Mne bola značka sympatická na prvý pohľad.

Perricone MD funguje na

1, zápaly

2, škvrny

3, vrásky

4, jemné linky

5, starnutie pokožky


Aby som vám pomohla rozhodnúť sa, či je táto značka pre vás tým správnym balíčkom starostlivosti o pleť, otestovala som niektoré produkty. V tejto recenzii vám pred kúpou poskytnem všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť.


Pozrime sa teda bližšie na túto značku…

Perricone MD založenie

Perricone MD je výsledkom práce Dr. Nicholasa Perriconeho, amerického dermatológa a asistenta klinického profesora na Yale School of Medicine v roku 1997.


Perricone MD LLC vyrába tieto špičkové produkty starostlivosti o pleť a make-up ako súčasť svojej celkovej filozofie, že zdravie, krása a wellness sú vzájomne prepojené. Ako lekár a bývalý asistent klinického profesora dermatológie na Yale School of Medicine Dr. Perricone využil svoje odborné znalosti na vydanie svojej prvej knihy v roku 2000 s názvom The Wrinkle Cure, aby zdôraznil svoje presvedčenie o tom, čo je potrebné na udržanie dobrej pleti.

Perricone MD čistá krása bez parabénov

Čistá krása označuje produkty, ktoré vynechávajú zoznam látok, ktoré by mohli byť potenciálne dráždivé alebo škodlivé pre vašu pokožku alebo zdravie.

Produkty, ktoré nie sú nazývané „čisté“, nemusia byť nevyhnutne špinavé alebo nebezpečné, ale môžu obsahovať určité zložky, ktoré môžu mať nejaké nie príliš pekné vedľajšie účinky.

Produkty Perricone MD sú vždy formulované bez parabénov, ftalátov, mastenca a minerálneho oleja, čím dodávajú pokožke jemnú, ale účinnú starostlivosť, ktorú potrebuje. Citlivú pleť často zhoršujú sezónne zmeny, takže ak máte jemnú pleť, je obzvlášť dôležité, aby ste svoju pleť ošetrovali prípravkami jemnými, čistými a eliminovali alergény a dráždivé látky.

Recenzia najpredávanejších produktov Perricone MD

Perricone MD je značka podložená výskumom. Značka je výnimočná produktami, ktoré udržia pleť mladšiu dlhšie a ktoré opravia poškodenia prejavujúce sa začervenaním a zápalom. Prináša celý rad produktov proti starnutiu. Poďme teda na to..čo všetko som otestovala?

Cold Plasma Cream očný krém proti vráskam 

Jedným z najobľúbenejších produktov Perricone MD bol Cold Plasma Cream, ktorý sa dostal na trh v roku 2009. Multifunčný krém, ktorý pomáha bojovať proti 5 znakom starnutia:

 • tmavé kruhy pod očami,
 • opuchy,
 • vejárovité vrásky,
 • jemné linky,
 • strata pevnosti.
Cold plasma Perricone MD pred a po
Perricone MD Cold Plasma Plus+ Očný krém Perricone MD Cold plasma pred a po

Ľahký hydratačný krém proti vráskam, bez parfémov a parabénov, ktorý sa rýchlo vstrebáva. Obsahuje aktívne zložky, ktoré zlepšujú tón a textúru pokožky. A to Copper Tripeptide, Omega 3,6,9 mastné kyseliny a Vitamin C Ester. Výskumy ukazujú, že zo 100% žien, ktoré krém proti vráskam používali pravidelne, preukázalo vidieteľné zlepšenie jemných liniek a vrások. V roku 2021 získal ocenenie Beauty Bible Awards: Bronzová cena 2021.

Výsledky po 6 týždňoch používania

Ja som to takmer vzdala! A je dobré, že som vydržala. Po takmer 6 týždňoch som zbadala viditeľné výsledky. Očný krém Cold plasma má jemnú textúru, niečo medzi krémom a gélom a okamžite sa vstrebáva. Moja pokožka je viac napitá a maličké vrásočky je vidieť menej. Takže môžem povedať WAW. Nielenže rozdiel vidieť, rozdiel trvá. Nemám kruhy pod očami, ale známi, ktorí krém vyskúšali mi hovoria, že pomáha aj na tento problém.

No makeup blush krémová lícenka

Krémová lícenka No makeup blush dodáva lícam prirodzený nádych. Krásne zvýrazní lícne kosti a dodá pleti ľahké tónovanie. Vašim lícam dodá prirodzený vzhľad. Toto oceníte hlavne po zimných mesiacoch. Lícenka No makeup blush:

 • zlepšuje vzhľad pleti,
 • rozjasňuje ju,
 • zjednocuje jej odtieň,
 • zvýrazňuje lícne kosti. 

Výsledkom je krásna zamatová pleť. No makeup blush je zhovievavá k vráskam a ľahko sa nanáša. Ester vitamínu C a extrakt z rastliny čínskeho zázvoru sú skvelá kombinácia a majú antioxidačný účinok. Samozrejme, lícenka je vegánska a nebola testovaná na zvieratách. 

Moje výsledky

Láska na prvý pohľad. Zamilovala som sa do tejto lícenky. No makeup Blush tvaruje jemne zaoblené líčka a pridáva zdravú sýtosť farieb. Je jedna z mojich najobľúbenejších líceniek a jedna z mála, ktorá je vo forme tekutiny. Rýchlo schne a má skvelý pigment. Odtieň je univerzálny, prirodzený. Ani veľmi  ružový ani oranžový. Farbu by som som prirovnala ku koral ružovej, pre mňa akurát. Po nanesení je farba líčok zdravá a prirodzene krásna. Lícenka má konzistenciu textúrového ľahkého séra a je bez vône.

Perricone MD No makeup Blush

Perricone Gluthatione hydratačný krém

Hydratačný krém, ktorý obsahuje dve superhviezdne zložky Acyl-Glutatión a zmes vitamínov F od Dr. Perricone. Acyl-Glutatión sa skladá z troch aminokyselín a je hlavným antioxidantom tela. Pomáha redukovať vzhľad hlbokých vrások a záhybov, zlepšuje krehkú pokožku. Chráni ju, opravuje a detoxikuje.

Perricone MD gluthathione obsahuje zmes vitamínov F z ľanových semienok, chia semienok a makadamových orechov obnovuje pružnosť pokožky a vytvára zdravý lesk. Krém prirodzene hydratuje a zlepšuje vlhkosť pokožky. Perrione Gluthatione hydratačný krém vám :

 • dodáva optimálnu výživu pre suchú pleť,
 • viditeľne zlepšuje ryhy a vrásky,
 • minimalizuje nedostatky pleti,
 • pleti dodáva krásny jas.

Hydratačný krém, ktorý zanechá vašu pokožku jemnú a hladkú. 87% pri výskume uviedlo, že pocítili hlbšiu hydratáciu pleti a 76% uviedlo viditeľné vypnutie pleti. Tak, ako aj iné výrobky značky Perricone, hydratačný krém je vegánsky a nebol testovaný na zvieratách. 

Perricone MD omladzujúci krém s glutathionom na vyplnenie objemu pokožky
Perricone MD krém s glutathionom

Moje výsledky

Dojem? Neskutočný poviem vám. Hydratačný krém Perricone MD Gluthatione testujem dva mesiace. Musím povedať, že som ohromená. Aj keď, mňa už máločo prekvapí, tento krém bol topka od prvého dňa. Vzorec je dokonalo krásny. Je to zamatová krémová textúra, ktorá sa vpíja do pokožky a zvyšky neostávajú na pokožke.

Jemná prirodzená vôňa hydratačného krému zmizne v priebehu niekoľkých sekúnd po aplikácii. Počas niekoľkých dní sa mi zlepšil tón pleti. Pleť bola rozjasnená a začervenané miesta zredukované. Jedinou nevýhodou je vysoká cena 90 eur za 30 ml balenia. Jeto dosť silná káva pre naše peňaženky, ale zodpovedá kvalite krému. Ale ak strávite tú cenu, prinesie vám radosť tak ako mne. Perricone tento krém namiešal výborne a myslím si, že ulahodí každej suchej a dehydrovanej pokožke. 

Kozmetika a krémy značky Perricone MD mi učarovali a skúšam pre vás ďalej aj iné produkty. Tešte sa, v blízkom čase vás čaká ďalšia recenzia.

Ešte linky na najzaujímavejšie produkty

Prečítajte si

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451