Obľúbené produkty

Vyskúšajte kameň Gua Sha – najlepší facelifting tváre

Pri pravidelnom používaní Gua Sha pomáha zlepšiť funkčnosť pokožky a účinne bojuje s mnohými problémami: hlboké linky a vrásky, ochabnutá pokožka, rosacea, akné, jazvy po akné, pigmentácia, tmavé kruhy, opuchy. Precvičí tvárové svalstvo, uvoľní ich, posilní,

Vyskúšajte kameň Gua Sha – najlepší facelift pre najkrajšiu pokožku

Ak by sme vám povedali, že môžete mať čistejšiu, mladšiu a zdravšiu pokožku s použitím jediného produktu, pravdepodobne by ste nám neverili. Je to však realita a čínska technika, ktorú si predstavíme, je pravdepodobne efektívnejšia ako všetky produkty, ktoré máte doma.

Hovoríme o kameni Gua Sha, ktorého jemnými pohybmi po špecifických energetických líniách tváre dosiahnete efektívnejšie odstránenie toxínov z lymfatického systému. Zdá sa vám to nepravdepodobné? Čítajte ďalej a dajte tomuto zázraku šancu.

Zakladateľka Noy Skincare, Danna Omari, vysvetlí, prečo je Gua Sha tou najlepšou vecou pre vašu pokožku a ako ho používať v pohodlí domova.

Benefity Gua Sha

„Pri pravidelnom používaní Gua Sha pomáha zlepšiť funkčnosť pokožky a účinne bojuje s mnohými problémami: hlboké linky a vrásky, ochabnutá pokožka, rosacea, akné, jazvy po akné, pigmentácia, tmavé kruhy, opuchy. Precvičí tvárové svalstvo, uvoľní ich, posilní, zdvihne a tónuje,“ hovorí Danna. Že je to príliš dobré, aby to bolo pravdivé? Výsledky však hovoria samé za seba.

„Klienti sú z tohto produktu nadšení! Výsledky sú viditeľné a vyzerajú, akoby absolvovali mini facelift! Na tejto procedúre je skvelé to, že sa ju môžete naučiť sami a praktizovať doma. A výsledky sú skutočne ohromujúce!“

Čo to vlastne je Gua Sha?

Gua Sha je tisícky rokov stará liečebná metóda. Ako vysvetľuje Danna: „Gua Sha je neskutočná relaxačná terapia využívajúca jemné ťahy za účelom masírovania a stimulovania špecifických energetických liniek a bodov pozdĺž tváre. To napomáha zdravému toku lymfy a uvoľneniu zaseknutých toxínov. Gua Sha sú účinné aj pri uvoľňovaní fascie (spojivového tkaniva) postihnutého napätím, čo zanechá tvár vyhladenú a zdvihnutú.“

Gua Sha využíva rovnomenný kameň, ktorý je dostať v rôznych typoch, tvaroch a materiáloch.

Ako funguje Gua Sha?

„Gua Sha pomáha pokožke efektívnejšie uvoľňovať a čistiť znečistenú stagnujúcu lymfu a odstrániť bloky a adhéziu z ramien, krku a tváre. Kde sú bloky a stagnácia, tam nie je miesto pre pohyb a tok kyslíka, krvi, Qi (energie chi), lymfy a živín a pokožka trpí,“ vysvetľuje Danna.

Gua Sha pre krajšiu tvár

Gua Sha produkty na tvár sa nazývajú aj „východný facelift“, pretože majú kontúrovací efekt. Zbavia vás opuchov, diskolorácie pod očami, odstránia nadmernú tekutinu a zlepšia krvný obeh. 

Gua Sha zlepší stav aknóznej pleti

Ak ste náchylní na akné a jeho náhle prejavy, Gua Sha pomôže aj vám. Danna s tým má osobnú skúsenosť: „Gua Sha je veľmi efektívnym bojovníkom proti akné, pretože podporuje odbúravanie toxínov z lymfy a podnecuje pleť k vyššej funkčnosti.“ Pre ošetrenie aknóznej pleti Danna používa Gua Sha vhodný na krk.

Gua Sha na tmavé kruhy

Tmavé kruhy môžu byť výsledkom genetiky, chabej cirkulácie či nesprávneho životného štýlu. Ak nie sú spôsobené nadmernou tvorbu melanínu (spôsobujúceho pigmentáciu), príčinou môže byť práve nedostatočný krvný obeh, nedostatok spánku, stres, dehydratácia, strava či alkohol. Gua Sha pomôže odstrániť opuchy a zmierniť tmavé kruhy pod očami.

Gua Sha pre zdravšie telo

Gua Sha sa môže použiť na celé telo, kde zlepší cirkuláciu, uvoľní bolesti svalstva a kĺbov, ako aj pomôže pri závažnejších ťažkostiach. Zvýšením krvného obehu sa do tela a jeho orgánov dostane viac kyslíka, vrátane kože, rúk a nôh. Gua Sha tiež nakopne imunitný systém, pretože pomáha odstrániť baktérie a toxíny z tela lymfatickým systémom. Toto ošetrenie by malo byť robené skúseným akupunkturistom a môže sa stať, že vám spôsobí modriny.

Postup pri Gua Sha ošetrení tváre

K správnemu ošetreniu tváre potrebujete dve veci: nástroj Gua Sha a správnu techniku. Našťastie, na instagramovej stránke Danny nájdete mnoho postupov, ktoré vám pomôžu. Najlepším spôsobom, ako sa techniku naučiť, je pozerať a zároveň skúšať. Popri tom dodržiavajte tieto Dannine tipy:

Krok 1. Hydratácia: Pred a po ošetrení pite veľa vody, aby ste napomohli vyplaveniu toxínov.

Krok 2. Pripravte pokožku: Po čistení aplikujte klzký produkt, tvárový olej či sérum.

Krok 3. Začnite krkom: Vždy začnite od krku. Najskôr musíte uvoľniť napätie z krku, až potom prejdite na tvár. Tento postup prinesie energiu nahor do tváre.

Krok 4. Prejdite na tvár: Ak ste hotoví s krkom, prejdite na tvár, začnúc čeľusťou, pokračujúc smerom von, odstraňujúc napätie preč zo stredu tváre. Následne sa pohybujte nahor po tvári a nakoniec sa zamerajte na očné okolie a čelo. Môžete najskôr masírovať jednu časť tváre, aby ste si mohli porovnať výsledok. 

Pravidlá Gua Sha

Pravidlo 1: Gua Sha používajte počas masáže v 15 stupňovom uhle (takmer naplocho). Pokožka tak príde do kontaktu s kameňom a naplno využije jeho liečivé a obnovujúce účinky.

Pravidlo 2: Uistite sa, že váš tlak je dosť pevný (napríklad na krku a čeľusti) a jemný na zvyšku pokožky. Zabezpečíte tak najlepšie výsledky. 

Pravidlo 3: Uistite sa, že podopierate pokožku druhou rukou a smerujete k vlasom. 

Ako často používať Gua Sha?

„Odporúčam používať Gua Sha minimálne dva- až päťkrát týždenne. Stačí päť minúť na každej strane tváre, pokojne postačí základná rutina, ktorá prinesie krásne výsledky. Ak máte dostatok času, zamerajte sa viac na vaše problematické oblasti,“ hovorí Danna. Pre konkrétny postup na jednotlivé oblasti (napríklad dvojitú bradu), navštívte Dannin profil na Instagrame.

Ako si vybrať správny Gua Sha

Ak si myslíte, že je kameň ako kameň, Danna vás rýchlo vyvedie z omylu: „Na kameni záleží, zo skúsenosti viem, že kvalita kameňa sa odráža na konečnom výsledku.  Ak už nad rituálnom strávite čas a energiu, mali by ste ho robiť správnym spôsobom a so správnou pomôckou,“ tvrdí Danna. Gua Sha existujú v rôznych tvaroch, farbách, veľkostiach a materiáloch. Odporúčam ametyst, ruženín a opalit. 

Aký je rozdiel medzi Gua Sha a krištáľovým valčekom?

Krištáľový valček je bežnejším nástrojom ponúkajúcim drenáž lymfatického systému podobne ako Gua Sha. Aký je však medzi nimi rozdiel? Danna vysvetľuje: „Krištáľové valčeky sa používajú na upokojenie pokožky a zlepšenie toku lymfy, Gua Sha má rovnaký účinok, avšak dokáže toho ešte viac. Dodá vám okamžitý lifting vďaka schopnosti zmierniť opuch a uvoľniť napätie.“ Najmä vďaka tlaku, kontrole a pohybu, ktoré dokážete docieliť s Gua Sha, je tento kameň účinný.

Krištáľový valček

Masážny valček na tvár je považovaný za ázijské tajomstvo krásy a mladosti. Masáž pomocou tohto úžasného prírodného kameňa umožňuje pokožke zostať mladou, pevnou a skvelo vyzerať. Napomáha zvýšiť krvný obeh, stimulovať okysličenie pokožky a vyrovnať tón pleti.

Prirodzený chlad minerálu upokojuje, znižuje opuch, znižuje tmavé kruhy pod očami a uzatvára póry.

Valček má 2 časti. Väčšia časť je určená na masáž dekoltu, krku, líc, brady a čela. Menší valček je určený na šetrnú a účinnú masáž oblasti očí.

Táto jemná masáž stimuluje lymfatický systém, znižuje opuchy a spevňuje kontúry tváre, pomáha odvádzať z pokožky toxíny a celkovo podporuje elasticitu a krásny žiarivý vzhľad pokožky.

Tvár masírujeme masážnym valčekom vždy smerom zo stredu tváre nabok – efektívne odtečie lymfu pod kožu. Masáž opakujeme na každú časť tváre 5 až 10 krát. Pokožku na krku masírujeme zdola nahor smerom k brade.

Použitie:
Masážny valček na tvár je možné použiť aj na účinnú aplikáciu pleťového séra alebo ľahšieho pleťového krému. Jemnou a dôkladnou masážou sa účinné látky pleťového séra alebo krému dostanú do hlbších vrstiev pokožky a môžu hneď začať pôsobiť.

Čistenie a údržba valčeka a guasha:
Pri čistení masážneho valčeka sa vyhnite kontaktu kovových častí s vodou. Povrch valčekov sa najlepšie umýva vatovým tampónom namočeným vo vode. Masážny valček aj Guasha kameň sa tiež odporúča vystaviť slnku raz za pár týždňov. Týmto spôsobom získa kameň svoje lesklé a energetické vlastnosti.

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451