Obľúbené produkty

Vrásky. Prekvapujúce faktory podporujúce ich tvorbu

Vrásky? Povedz mi niečo čo neviem! Čo je príčinou ich vzniku?

Všetci predsa dávno vieme, čo spôsobuje vrásky? Nie? Bolo to povedané tisíckrát, že hlavnými príčinami vrások sú nasledovné: slnko, fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, nutrične slabá strava.

Tak to je všetko, čo potrebujeme vedieť, že?

Omyl! Aj keď je pravda, že vyššie uvedené faktory zohrávajú veľkú úlohu pri starnutí pleti a tvorbe vrások, toto zďaleka nie sú jediné faktory, prečo môže vaša pokožka vykazovať známky starnutia.

Poďme sa pozrieť na to, čo spôsobuje vrásky a zistiť niektoré prekvapivé dôvody, ktoré môžu byť príčinou tvorby vrások.

1. Prejedanie

Mnoho ľudí si myslí, že mierna nadváha prospieva pleti, pretože vyplnené líčka tukom pomôžu vyzerať mladšie. Dáva to zmysel.

Aj keď je pravda, že veľká strata hmotnosti spôsobí uvoľnenie kože, výskum ukázal, že ľudia, ktorí konzumujú menej kalórií vo vyššom veku, disponujú kvalitnejšou pokožkou. Nehovoríme však o chudej a vyziabnutej pleti.

Štúdie ukázali, že ľudia ktorí konzumujú nízkokalorickú stravu skladajúcu sa z chudých bielkovín, sacharidov, nerafinovaných zdravých tukov s veľkým množstvom čerstvého ovocia a zeleniny vyzerajú lepšie na svoj vek..

Prejedanie sa a príliš veľa živočíšnych tukov môže ovplyvniť hormonálnu produkciu a látkovú výmenu. To zase zvyšuje tvorbu voľných radikálov v tele, ktoré napádajú zdravé bunky v tele. Ak sú bunky kože napadnutý týmto spôsobom, tvoria sa vrásky.

Teória, že jesť menej spomaľuje proces starnutia nie je žiadnou novinkou a mnoho rešpektovaných odborníkov napísalo knihy na túto tému.

2. Nízkotučná diéta

Takže ak tuk je nepriateľom číslo 1, musíme si urobiť poriadok v informáciách. Rozlišujme medzi dobrým a zlým tukom.

Zlé tuky sa nachádzajú v:

 • Tučné mäso
 • Spracované jedlá
 • Rýchle občerstvenie
 • Sušienky
 • Koláče
 • Niektoré jedlé oleje
 • Vyprážané potraviny

Dobré tuky sa nachádzajú v:

 • Mastné ryby
 • Rastlinné oleje lisované za studena
 • Avokádo
 • Orechy
 • Orechová maslo
 • Semená

Strava bez tuku je nevhodná pre zdravie a zdravie našej pokožky, vlasov a nechtov.

3. Znečistené životné prostredie

Každý už vie, že slnko a vietor môže spôsobiť vrásky, ale znečistenie ovzdušia ako významný faktor starnutia kože je menej známy. Znečistenie ovzdušia sa stáva vážnym problémom v mnohých mestách v posledných rokoch.

Toxický koktail škodlivín vo vzduchu, ako sú plynové výpary, oxid siričitý, oxid dusičitý a oxid uhoľnatý vážne poškodzujú naše zdravie a našu pokožku. Tieto látky môžu zaťažujú náš organizmus, no a pre našu pleť je to zlá správa.

Ak žijete v silne znečistenej oblasti, chráňte svoj organizmus nutrične vyváženou stravou s obsahom antioxidantov, stavte na výživové doplnky na detoxikáciu organizmu a jedzte dostatok čerstvého ovocia a zeleniny. Chráňte si pleť ochranným krémom proti smogu s UV filtrom.

Účinný detox počas noci a energiu na deň dodá tento produkt https://www.antiage.sk/produkt/k2-antiage/

4. Beh a jogging

Beh je zdravý, pomôže udržať si zdravú váhu a dobrý pre srdce. To všetko je pravda, ale faktom je, že beh spôsobuje aj predčasné starnutie pleti.

Veľa bežcov je hrdá na svoje telo, ale ich tvár vyzerá vyčerpane a vykazuje známky povolených kontúr.

Aj keď je cvičenie zásadné pre zdravé telo a pokožku, príliš veľa spôsobí, že tvár  pôsobí strhane a chudo. Iba si predstavte tvár maratónskeho bežca, ktorý sa venuje zásadne kardiovaskulárnemu cvičeniu, ktoré zvyšuje srdcovú frekvenciu. Alebo  cyklisti, tí majú rovnaký vzhľad.

“Spočiatku, keď sa rozbehnú, tvár očervenie, krvné cievy sa rozšíria aby sa kyslík mohol dostať do tela. Po 15 minútach, svaly začnú vyžadovať viac kyslíka, takže krv sa z tváre presmeruje preč do svalov, čo vlastne znamená, že tukové bunky v tvári sú zbavené kyslíka a začínajú odumierať.”

“Ak beháte príliš, budete mať veľké srdce a pľúca, ale stratíte plnosť v tvári a budete vyzerať strhane.” Prospeje zmena tréningu s rôznymi druhmi cvičenia, ako je tréning s vlastnou hmotnosťou, činkami  alebo joga.  .

Pokožka tváre sa v dôsledku úbytku hmotnosti stenčí. Opakované nárazy pri došľape spôsobujú otrasy, čo má za následok uvoľnenie pokožky od podkladových kostí a svalov na tvári. To spôsobí poškodenie elastických vlákien a uvoľnenie kontúr tváre.

Beh a jogging majú bezpochyby vynikajúce účinky na zdravie, ale sú aj iné spôsoby ako sa udržať fit. Plávanie, jazda na bicykli, chôdza alebo intervalové tréningy sú vhodnou náhradou.

5. Jo-jo diéta

Udržuje svoju váhu na relatívne konštantnej úrovni v priebehu svojho života. Náhle kolísanie hmotnosti spôsobuje  natiahnutie kože a stratu pružnosti, takže začnete mať nadbytok kože a podbradok “

Cvičte tvárovú gymnastiku

Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodnou voľbou pre každého. Tvárová gymnastika je prirodzenou a najlacnejšou metódou predchádzania tvorby vrások, udržaniu mladej a zdravej pokožky čo najdlhšie, ako aj vhodnou voľbou pre tých , ktorých cieľom je spevnenie kontúr tváre a krku, eliminácia vrások, dvojitej brady a vačkov pod očami.

eBook zdarma http://www.tvarova-gymnastika.sk/Ebook

Stavte na dermatokozmetiku s retinolom

Regeneruje kožné bunky, produkuje väčšie množstvo kolagénu, vyhladzuje vrásky a hlavne efektívne bojuje proti akné. Je tiež prínosný pre pacientov s citlivou pleťou a pre pacientov trpiacich seboroidnou dermatitídou (kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje svrbením, začervenaním a odlupovaním kože).

Účinky

 • Redukcia akné a vrások
 • Silný antioxidant, prečistenie pokožky.
 • Protizápalový účinok.
 • Redukcia jemných vrások, omladenie pleti.

Retinol sa v kozmetickom priemysle využíva od 70-tych rokov. Správny čas na krémy s retinolom prichádza vo veku 30 rokov. Po prekročení tridsiatky by nočný krém alebo sérum s retinolom mal byť pre vás samozrejmosťou. Na začiatku ho pleti dávkujte dvakrát týždenne. Neskôr môžete periodicitu zvýšiť na každý druhý deň. Pravidelným užívaním retinolu (minimálne šesť týždňov), získa pleť pružnosť a vitalitu a rozjasní sa.  Jemné vrásky takmer zmiznú a tie hlbšie budú viditeľne hladšie.

Účinné produkty nájdete tu

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451