Obľúbené produkty

Vrásky nad hornou perou a popraskaná pokožka? Poznám účinné riešenia

Trápia vás vrásky na perách a v ich okolí? Máte pocit, že včera tam ešte neboli a zrazu sú tu? Našťastie poznáme pár trikov ako dodať perám objem a vrásky eliminovať. Ste pripravené bojovať? Budeme potrebovať med, citrón, mrkvu, zubnú kefku, obyčajný balzam a trošku disciplíny. Výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

1, Masáž zubnou kefkou

Každá žena túži po výrazných perách, ale nie všetky sme však obdarené. Mierne zväčšenie a najmä zdravší vzhľad môžete dosiahnuť každodennou masážou. Budete potrebovať kefku s jemnými štetinkami, ktorou budete po perách robiť pomalé krúživé pohyby. Nesmiete veľmi tlačiť, aby ste si jemnú pokožku nepoškodili.

Dôležité je aj ich navlhčenie, čím sa zredukuje trenie. Výsledkom bude dobre prekrvená oblasť, vďaka čomu sa ústa opticky zväčšia a budú pôsobiť krajšie. Nakoniec pery ošetrite balzamom, po polhodine môžete naniesť aj rúž alebo lesk.

2, Škoricový píling

Zmiešajte lyžicu kryštálového cukru, lyžičku mletej škorice, lyžičku kokosového oleja a zmes naneste na suché a čisté pery. Jemne ich pomasírujte, aby ste z nich odstránili popraskanú kožu. Píling nechajte pôsobiť dve minúty, potom ho zmyte vlažnou vodou. Vaše pery sa prekrvia a vy budete cítiť jemné brnenie. To spôsobí, že budú vyzerať plnšie.

 3, Med, mrkva a citrón

Aj pery si zaslúžia rovnakú osobitú starostlivosť ako iné časti tela. Okrem všetkých prípravkov si opäť môžete dopriať dávku domácej kozmetiky. Favoritom číslo jedna je v tomto prípade med. Nič im nedokáže pomôcť tak ako on. Stačí si každé ráno natrieť na pery tenký filter a nechať ho pôsobiť aspoň 15 minút. Potom si ich opláchnite vlažnou vodou a môžete sa vybrať do práce. Pridať ho môžete aj do akejkoľvek zmesi. Druhým pomocníkom je citrón.

Ten však môžete použiť len v prípade, ak nie sú pery popraskané, inak by to bol dosť nepríjemný zážitok.

 • Citrus rozrežte na polovicu a chvíľku si ním masírujte ústa. Ich pokožka bude potom pôsobiť sviežo, zbavíte sa akýchkoľvek farbív z potravín a navyše pri pravidelnom užívaní takto zabránite vráskam.
 • Maska z medu a mrkvovej šťavy by mala pomôcť zredukovať vrásky medzi obočím a okolo úst. Betakarotén z mrkvy podporuje tvorbu nových kožných buniek a vyhladzuje najvrchnejšiu časť pleti. Med v sebe spája čistiace, regeneračné a omladzujúce účinky a je vhodný pre každý typ pleti. Po dvadsiatich minútach tvár opláchnite vatovým tampónom namočeným vo vode so štipkou sódy bikarbóny.

 4, Rýchle hydratovanie

Teraz vám prezradím veľmi rýchly trik, ktorým dodáte perám za krátky čas riadnu dávku hydratácie. Účinkuje najmä v chladnom období, keď sú pery z dôsledku výrazných teplotných rozdielov veľmi vysušené.

 1. Poskladajte si papierovú vreckovku na polovicu a tú dajte pod prúd vlažnej vody.
 2. Vytlačte z nej tekutinu tak, aby zostala nasiaknutá, ale aby z nej nekvapkalo.
 3. Môžete ju teraz začať prikladať na pery a jemne tlačiť, aby zostali mokré.
 4. Zoberte si čistý balzam ako vazelínu, jelení loj alebo niečo podobné bez aromatických prídavkov. Naneste si ho na ústa, ktoré na pol minúty stlačíte dokopy.
 5. Až teraz si naneste rúž. Spodná vrstva ich ochráni pred chladným počasím a aj napriek ich skrášleniu sa budú liečiť z popraskania.

5, Rybí olej obsahom Omega3

Jedenie mastných rýb alebo doplnkov s rybím tukom vás môže ochrániť pred vznikom vrások na pokožke vrátane hlbokých rýh, vrások v okolí úst a nad perou. Rybí olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré regenerujú poškodenú pokožku v oblasti očí, úst a pomáhajú udržať hydratáciu pokožky a zabránia jej ovísaniu.

6, Kolagén

Od dvadsiateho roku života naša pokožka produkuje o jedno percento menej  kolagénu, ktorý je zodpovedný za elasticitu pleti. Po tridsiatke sa počet kolagénových vlákien zníži o desať percent. To, ako sú na našej tvári vrásky viditeľné, závisí aj od typu pokožky. Na mastnej pleti sa objavia neskôr ako na suchej. Mimika, veľké výkyvy hmotnosti, gravitácia. Aj vďaka tomu sa naša tvár mení a pokožka stráca svoju sviežosť.

Tvorbu kolagénu podporte konzumáciou jedál s vysokým obsahom vitamínu C. Najlepšie zdroje: jahody, černice, brokolica, paradajky, paprika.

Zaraďte vhodné bielkoviny, ktoré sú zdrojom prolínu a lyzínu. Najlepšie zdroje týchto aminokyselín: arašidy, pšeničné klíčky (nie klíčená pšenica, mlynárenské klíčky), vaječné bielky, fazule, chudé mäso.

Zaraďte aj Rybí kolagén  Bio-Aktívny kolagén je najviac podobný ľudskému kolagénu. Spracováva sa tak, aby bola zachovaná jeho biologická hodnota – tzv. studenou technológiou. Touto technológiou je vyextrahovaný vysoko kvalitný kolagén, ktorý má tiež prívlastky „živý“ a „biologicky aktívny“ so zachovanou biologickou štruktúrou.  

7, Tvárová gymnastika

Starnutie žiaľ nevyníma ani naše ústa, ktoré časom akoby “zošúvereli”, zvráskaveli a stratili pružnosť.

Štruktúra svaloviny okolo pier je odlišná od ostatných tvárových svalov; strata tónu a následný prepad kože na hornej pere nie je dôsledkom predĺženia svalu, ale skôr dôsledkom nedostatočného prekrvenia. To spôsobí, že sa pery stenčia a formujú sa vrásky. Pera stratí svoju kontúru. Obnoviť obrys hornej pery pomáhajú nasledujúce cvičenia.

 •  Postačí vám striedavé špúlenie a vyrovnávanie do širokého úsmevu. Vždy zotrvajte v každej polohe aspoň 15 sekúnd.
 • Otvorte ústa tak, že je medzi hornými a dolnými zubami je medzera asi 2 cm. Udržte túto pozíciu a snažte sa pomaly posunúť hornú peru nadol a zároveň sa ju snažte udržať v čo najmenšom kontakte so zubami(netlačte peru na horné zuby) Vráťte hornú peru postupne späť do východiskovej polohy. Opakujte raz denne, päťkrát za sebou.

Skúste online kurz v cene máte komplexný program z DVD1 aj DVD2 , ktorý si môžete stiahnuť aj do mobilu alebo PC. FAFEFIT ONLINE KURZ TU

Po zaregistrovaní sa prihlásite kedykoľvek máte chuť cvičiť.

8, Nezabúdajte na pitný režim

Pite veľa vody. Aspoň 8 pohárov denne pomáha hydratovať pokožku zvnútra, zlepšuje elasticitu pokožky a spomaľuje rozvoj hlbokých ústnych vrások a ovisnutej pokožky v okolí úst.

9, Nefajčite

Fajčenie môže byť spúšťačom formácie vrások nad hornou perou, línií okolo pier a hlbokých vrások okolo úst. Tým, že sa vyhnete fajčeniu, môžete pomôcť eliminovať ústne vrásky.

10, Stavte na retinoidy

Správny čas na krémy s retinolom prichádza vo veku 30 rokov. Po prekročení tridsiatky by nočný krém alebo sérum s retinolom mal byť pre vás samozrejmosťou. Na začiatku ho pleti dávkujte dvakrát týždenne. Neskôr môžete periodicitu zvýšiť na každý druhý deň a ak si pleť navykla, aj každý deň. Pravidelným užívaním retinolu (minimálne šesť týždňov), získa pleť pružnosť a vitalitu a rozjasní sa.  Jemné vrásky takmer zmiznú a tie hlbšie budú viditeľne hladšie.

Predstavujem rRetinoate od Medik8.  Jediný produkt na svete, ktorý obsahuje špeciálnu molekulu Retinyl retinoate. Vývoj tohto patentovaného retinolu trval 8 rokov a dostal už 2 medzinárodné ocenenia. Tento produkt redukuje vrásky už za 4 týždne. Predstavuje diamant medzi anti-aging krémami.

 • Ide o špeciálnu molekulu, vytvorenú spojením kyseliny retinovej a retinolu
 • Je 8x účinnejší než klasický vitamín A (retinol) – dokázané štúdiami
 • Vývoj tohto produktu trval 8 rokov, aby bol naozaj dokonalý
 • Molekula Retinyl retinoate bola za technológiu ocenená samotným prezidentom Južnej Kórey, čo je (spoločne s Japonskom) “Mecca” technológie a výskumu
 • Vo Veľkej Británii dostal tento produkt cenu časopisu Cosmopolitan za najlepší kozmetický výrobok roku 2016
 • Pracuje neuveriteľne rýchlo, redukcia vrások je viditeľná už počas 4 týždňov
 • Redukuje nielen vrásky, ale aj viditeľne rozjasňuje pokožku
 • Jedná sa o jediný typ retinolu, ktorý sa môže používať vo dne aj v noci, pretože obsiahnutá molekula r-Retinoate je fotostabilná
 • Neexistuje riziko podráždenia, pretože obsiahnutá patentovaná molekula r-Retinoate je obalená

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 452