Obľúbené produkty

Čo spôsobuje vrásky na dekolte? Týchto 9 tipov vyhladí vrásky a eliminuje poškodenia pokožky spôsobené slnkom

Vrásky na dekolte sú najčastejšie spôsobené: nedostatočnou ochranou pred slniečkom, nedostatočným pitným režimom, opaľovaním sa v soláriách, spaním na boku, fajčením, zníženou tvorbou kolagénu v dôsledku starnutia alebo nedostatočnej životosprávy Tipy ako vyhladiť vrásky na dekolte 1, Aloe Vera priamo na pokožku Vrásky spôsobuje úbytok kolagénu a elastínu, čo má za následok nedostatok hydratácie. Aloe obsahuje účinné antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom a ktoré sú z veľkej časti zodpovedné za starnutie buniek. Po druhé, aloe zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu, ktoré zase spomaľujú prejavy starnutia. Aloe Vera je skvelý a lacný spôsob boja s vráskami. Môžete použiť rastlinku aloe vera alebo aloe vera gél z fľaše. Vmasírujte tento gél do pokožky, nechajte vsiaknuť a napokon použite obľúbený olejček alebo krém.

Vrásky sa môžu objaviť kdekoľvek na tele, ale tie na hrudníku môžu byť obzvlášť stresujúce. Problém je v tom, že koža v hornej časti hrudníka je citlivá, tenká a jemná, čím je táto oblasť náchylná k tvorbe vrások. Existujú účinné riešenia ako si udržať hladký dekolt čo najdlhšie, poprípade vyhladiť už existujúce škody.

Vrásky na dekolte sú najčastejšie spôsobené: nedostatočnou ochranou pred slniečkom, nedostatočným pitným režimom, opaľovaním sa v soláriách, spaním na boku, fajčením, zníženou tvorbou kolagénu v dôsledku starnutia alebo nedostatočnej životosprávy. Prečítajte si tipy a triky ako ako vyhladiť vrásky na dekolte.

Aloe Vera priamo na pokožku 

Vrásky spôsobuje úbytok kolagénu a elastínu, čo má za následok nedostatok hydratácie. Aloe obsahuje účinné antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom a ktoré sú z veľkej časti zodpovedné za starnutie buniek. Po druhé, aloe zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu, ktoré zase spomaľujú prejavy starnutia.

Aloe Vera je skvelý a lacný spôsob boja s vráskami. Môžete použiť rastlinku aloe vera alebo aloe vera gél z fľaše. Vmasírujte tento gél do pokožky, nechajte vsiaknuť a napokon použite obľúbený olejček alebo krém.

Pravidelný peeling

Aspoň raz za týždeň si doprajte jemný peeling. Odstráni odumreté bunky a váš dekolt bude hneď o niečo krajší. Keďže pokožka dekoltu je jemná, zvoľte si peelingové prípravky určené na tvár a pokožku len jemne masírujte. Dobre poslúži a rukavica z lufy.

Vitamín A(retinoidy)

Retinoidom verím. Mám s nimi svoje skúsenosti a nedám na nich dopustiť. Retinoidy sú jedinou kozmetickou zložkou schválenou FDA ako liečba proti vráskam. Bolo vykonaných niekoľko vedeckých štúdií, ktoré to dokazujú. Každá štúdia vykonaná na retinoidy od začiatku 70. rokov až do teraz znovu a znovu dokazuje, že retinoidy v skutočnosti pomáhajú zbaviť sa vrások a dokonca aj stareckých škvŕn & akné.

Za 6 týždňov až 6 mesiacov zaznamenáte redukciu vrások. Retinoidy podporujú tvorbu kolagénu v pokožke, zabraňujú stenčovaniu pokožky a pomáhajú bunkovej obnove. Zlou správou je, že sú na lekársky predpis a pokiaľ nežijete v USA bude to problém. Retinol regeneruje kožné bunky, zvyšuje produkciu kolagénu, vyhladzuje vrásky. Regeneruje po poškodení UV žiarením.  Zo začiatku môžete pociťovať olupovanie, začervenanie, alebo suchú pleť, avšak po niekoľkých týždňoch uvidíte neskutočné zlepšenia. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Vlastne pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások. Pokiaľ sa rozhodnete siahnuť po kozmetike s retinolom, pripravte sa, že jeho aplikácia si vyžaduje minimálne 3 mesiace, aby sa staré bunky nahradili novými. Najsilnejším produktom na báze retinoidov na trhu je r-Retinoate Intense by Medik8.

FAKTY O RETINOLE. PREČO HO POUŽÍVAM A PREČO JE NAJLEPŠOU VOĽBOU NA LIEČBU VRÁSOK A  AKNÉ

Avokádová maska na dekolt

Maska z avokáda je cenená pre svoje regeneračné účinky, vďaka čomu je pleť krajšia a odolnejšia. Vysoký obsah vitamínu E zase udržuje jej zdravie a zabraňuje predčasnému starnutiu. Je to balzam na suchú pleť a jemné vrásky, nakoľko má vysoký podiel tukov čo suchšia pleť na dekolte ocení. Nájdeme v ňom antioxidanty, ktoré bojujú za regeneráciu buniek a ich zdravie, dostatok vitamínu B, C  a z minerálnych látok draslík, magnézium či fosfor.

Avokádo je plné kyseliny olejovej, obsahuje tiež poriadnu porciu vitamínu E, ktorý pomáha zlepšiť textúru pleti a zároveň bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú starnutie. Kyselina mliečna v jogurte jemne uvoľní odumreté kožné bunky, takže vaša pleť bude svieža a nadobudne jasnejší vzhľad. Môžete pridať aj rozmixovanú listovú zeleninu, ktorá dodá extra anti-age vitamíny ako je A a E. Potrebujeme:

 • ½ zrelého avokáda
 • 2 lyžice organický grécky jogurt
 • 1 lyžica mixovanej listovej zeleniny

V mixéri všetko rozmixujeme a nanesieme silnú vrstvu masky na dekolt a krk, necháme pôsobiť po dobu 15-20 minút. Opláchneme vlažnou vodou a aplikujeme pleťový toner.

Vitamín C

Hlavnými výhodami vitamínu C v oblasti estetickej dermatológie je jeho schopnosť zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu v koži, pričom ide o látky, ktoré udržiavajú mladý vzhľad pokožky.

Okrem toho redukuje melanín nachádzajúci sa v koži a tak napomáha odstráneniu hyperpigmentácie (nadmernej pigmentácie) pokožky

Pure C15 sérum pomáha spúšťať syntézu kolagénu, zvyšovať pružnosť a hustotu pleti a zároveň zlepšuje textúru pleti a presvetľuje pokožku. Je tiež prevenciou proti starnutiu v dôsledku slnečného žiarenia, vyhladzuje vrásky a obmedzuje pigmentáciu.

Špeciálna starostlivosť o krk a dekolt

Krém na krk & dekolt Endor s unikátnymi nanočasticami zlata obalenými oligomérmi kyseliny hyalurónovej a ďalšími aktívnymi látkami určenými na hydratáciu a výživu pokožky.

Kolagén, elastín a kyselina hyalurónová pre štruktúru kože.  Bunky kože produkujú samy o sebe kolagén, elastín aj kyselinu hyalurónovú, ich syntéza sa však s rastúcim vekom spomaľuje, každoročne zhruba o jedno percento. Výsledkom je úbytok hutnosti a oslabeniu dermis. V namáhaných oblastiach ako je krk a dekolt dochádza k povolenie pleti a rozvoju vrások.

Viac informácií o ENDOR TECHNOLOGIES TU

Nanočastice zlata s oligomérmi kyseliny hyalurónovej. Na omladenie pleti je preto potrebné syntézu týchto troch dôležitých zložiek navýšiť. Po deviatich rokoch výskumu v oblasti onkológie a dermatológie, a následnom päťročnom vývoji samotných nanočastíc španielska firma ENDOR Technologies predstavila unikátny zlaté nanočastice, ktoré pôsobia ako vektory, obalené oligoméry kyseliny hyalurónovej prostredníctvom sírnych mostíkov. Tieto nanočastice v epidermis aktivujú receptory génu CD44.

Sérum s morskými riasami a peptidmi

 je vhodným riešením na intenzívnu regeneráciu starnúcej pleti. Extrémne silné a účinné zloženie zastúpené vysokým množstvo glykozamínglykánov, ktorých funkciou je udržiavať a podporovať kolagén a elastín v bunkových priestoroch a udržiavať rovnováhu a proporciu proteínových vlákien. Podporuje tiež schopnosť kolagénových a elastínových vlákien zadržiavať vlhkosť. V prípravkoch na starostlivosť o pleť sú nevyhnutné pre metabolizmus epidermálnych a dermálnych buniek a udržujú kolagén a elastín kože v dobrom stave. GAG sú dôležité pri reakcii medených peptidov, ktoré pomáhajú korigovať vrásky .

 

Mikroihličkovanie technológiou Dermaspamp

To je asi najviac čo sa dá doma pre seba urobiť. Robím to tak, že si pleť očistím, nanesiem na menšiu plochu čisté sérum s vitamínom C napr. koncentrát Vital Boost Envy 15% alebo retinolom, napr. Medik8 Intelligent Retinol 10TR a omladzovanie môže začať. Ihličky  pečiatky Dermastamp nastavím na maximálnu dĺžku 0,5 mm.

Derma Stamp je mikroihličkový nástroj pomocou ktorého sa zavádzajú vertikálne mikrovpichy do pokožky. Pomocou jemných ihiel vytvorí transportné kanáliky, čo zvyšuje prienik účinných látok, ktoré pomáhajú dosahovať optimálne výsledky porovnateľné s efektom frakčných laserov a chemických peelingov.

Výsledky štúdie ukázali účinné zlepšenie jemných línií, elimináciu hyperpigmentácií a spevnenie pokožky. Mikroihly prenikajú epidermou a dermou pokožky a vytvárajú mikrokanály v uhle 90 stupňov od kože. To umožňuje produktom ľahšie preniknúť do pokožky, čím sa výrazne zvyšuje ich účinnosť pri podpore omladzovania pokožky a zlepšení produkcie kolagénu. Mechanizmus derma-stamp je založený na kolagénovej indukčnej terapii, ktorá stimuluje produkciu kolagénu rozbitím starých kolagénových vlákien a podporuje tvorbu nových.

Derma Stamp je jedinečná metóda, pretože vpichy sa robia pod uhlom 90 stupňov k pokožke. To umožňuje rovnomernú hĺbku a pri prieniku do kože neťahá ani nenapína, čo je oveľa citlivejší prístup ako samotný dermaroller.

Galvanický prístroj

Prístroj využíva samonastaviteľný galvanický prúd často používaný v profesionálnych wellness centrách, ktorý pomáha zabezpečiť vstrebávanie zložiek proti starnutiu do položky. 

Tajomstvo takto mlado vyzerajúcej položky a pleti spočíva v inovačnej vede spoločnosti Nu Skin. Prístroj využíva samonastaviteľný galvanický prúd často používaný v profesionálnych wellness centrách, ktorý pomáha zabezpečiť vstrebávanie zložiek proti starnutiu do položky. S ďalšími nadstavcami a doplnkovými produktmi určenými na tvár, telo a vlasovú pokožku vám tento viacúčelový domáci kozmetický prístroj umožňuje zažívať pocit wellness centra v pohodlí vlastného domova.

Viac o prístoji Nuskin Galvanic Spa TU

Kolagén, podporte jeho produkciu prirodzene

 • Vitamín C je základný nástroj premeny aminokyselín (prolín a lyzín) na kolagén. Vitamín C je v každom ovocí a zelenine, ale treba ho prijímať radšej v menších dávkach, no s každým denným jedlom.  Odporúčam aj Liposomálny vitamín C 500 mg v jednej tobolke od Anny Brandejs. Ďalšie zdroje : jahody, černice, brokolica, paradajky, paprika.
 • Vsaďte na vhodné bielkoviny, ktoré sú zdrojom prolínu a lyzínu. Najlepšie zdroje týchto aminokyselín: arašidy, pšeničné klíčky (nie klíčená pšenica, mlynárenské klíčky, vaječné bielky, fazule, chudé mäso.
 • Pite 2 – 4 šálky čaju dodajú pokožke antioxidanty a protizápalové látky = regenerácia kolagénu a úbytok vrások. Najlepšie zdroje týchto látok: zelený čaj, čierny čaj, biely čaj, oolong čaj. (Existujú aj krémy a masky  s reálnym extraktom zeleného čaju, ktoré privedú účinné látky priamo do pokožky, ale nekupujte lacné napodobeniny.)
 • Konzumujte cesnak a cibuľu, nakoľko obsahujú allylsulfidy, ktoré spomaľujú deštrukciu kolagénu.

Vyvarujte sa!

 • Solárií
 • Prílišného opaľovania. Ak sa slnka nemienite vzdať, nezabudnite na opaľovací krém s dostatočne vysokým faktorom.
 • Tekutého mejkapu. Zbytočne prehlbuje vrásky na dekolte a zvýrazňuje aj tie na  krku. Radšej použite iba jemný transparentný púder, ktorý zjednotí tón pokožky.
 • Určite nespite v klasickej podprsenke!

Nezabudnite!

Nezabudnite, že pitný režim, dostatok spánku a ochrana pred slniečkom sú absolútnou samozrejmosťou. Eliminujte stres, zacvičte si jogu alebo tvárovú gymnastiku a tešte sa zo života.

Odporúčam tieto už vyššie spomínané produkty

Iveta Štecová
Iveta Štecová
Articles: 451